PDA

View Full Version : SQL Server does not exist or access denied

rezvan_DP
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 11:09 صبح
سلام
مشکلی که برای من پیش اومده در مورد Connection String هست و جستجو هم کردم اما بر طرف نشد.

مشکل اصلی من : SQL Server does not exist or access denied

اینهم مشخصات کاری:( برنامه دلفی 7،SQL Server2000 Developer Edition ,windows xp service pack2 ،اتصال به بانک با ADO)

در تاپیکی مطرح شده بود که :

یکی از دلایل دریافت این خطا[SQL Server does not exist or access denied
]، اشتباه دادن نام Instance هستش

اما من دقیقا همان نامی را که درSql Server Service Manager برای سرور نوشته برای data source می نویسم.

در حالت دوم[SQL Authentication
]، SQL Serverتوجهی به هویت ویندوزیه شما نداره و موقع ورود میبایست Login Name و Password ارائه کنین. اینجاست که UID رو در Connection String میدین که همون Login Name خواهد بود.

من هم طبق همین دستورکار یک لاگین در SQL ساختم و برای User ID ، آن را قرار دادم و پسوردش را هم برای Password .

'Provider=SQLOLEDB.1;Persist Security Info=True;User ID=my_login_name'+
';Password=my_pass;Initial Catalog=my_database;Data Source=my_computer_name';

اما این خطا همچنان برقرار است(روی سیستم خودم،فعلا به شبکه دسترسی نداشتم که اونجا چک کنم )

خوشحال میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
سپاسگزارم.

hoshyar
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 11:26 صبح
توی sql server تو properties تو قسمت server authentication گزینه sql server and windows authentication mode رو انتخاب کن
موفق باشید

rezvan_DP
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 11:48 صبح
توی sql server تو properties تو قسمت server authentication گزینه sql server and windows authentication mode رو انتخاب کن

با سپاس
منظورتون تب Security در properties هست؟ اگه اینطوره من این کار رو انجام دادم اما باز هم همین خطا رو گرفت.و دوباره که این قسمت رو چک میکنم باز روی windows only هستش؟!

rezvan_DP
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 12:38 عصر
authentication رو روی sql server and windows گذاشتم.
اما وقتی برای Data Source این موارد رو قرار میدم،اتصال برقرار نمیشه:
my_computer_name,127.0.0.1,localhost
اما وقتی . میذارم اتصال برقرار میشه.چرا؟
برای وقتی که برنامه روی شبکه باید اجرا بشه که باید نام سرور رو نوشت، چه باید کرد؟