PDA

View Full Version : وصل نشدن به Sql Server با User تعریف شده

MShirzadi
جمعه 30 شهریور 1386, 18:08 عصر
من زمانی می خوام با یک User به SQL Server2005 وصل بشم به من ژیام خطا میده نمی دونم چیه و البته من با Windows Authentication وصل می شم اما الان نمی دونم چرا نمیشه؟؟؟
http://barnamenevis.org/forum/C:%5Cuntitled.bmp

MShirzadi
جمعه 30 شهریور 1386, 22:57 عصر
دوستان من خیلی گیرم کسی مشکلش رو نمدونه من برنامه ام به Db وصل نمی شه
خواهشا... کمک

AminSobati
شنبه 31 شهریور 1386, 14:48 عصر
پیغام خطا؟!

MShirzadi
دوشنبه 02 مهر 1386, 02:13 صبح
من در Sql Server 2000 نام Server خودم رو برابر Computer Name خودم قرار میدادم و الان که 2005 نصب کردم خودش به صورت Default مقدار Server Name رو برابر SHIRZADI\SQLEXPRESS یعنی Computer Name\SQLEXPRESS قرار میده
حالا اگر من بخوام با Windows Authentication وارد بشم مشکلی پیش نمیاد اما اگر بخوام با یه User ی که خودم ساختم و نوع اون هم SysAdmin هست وارد بشم در حالت اول یعنی Server Name برابر Computer Name من باشه پیغا خطای زیر رو میده

Cannot Connect to SHIRZADI

Additional Information

An error has occured while establishing a connection to the server.when connection to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default setting SQL Server does not allow remote connections.(provider name Pipes , error:40 - could not open a connection to SQL Server)(Microsonft SQL Server,Error :2)

و در حالت دوم یعنی Server Name من برابر Computer Name\SQLEXPRESS باشه پیغام خظای زیر رو می ده

Cannot Connect to SHIRZADI\SQLEXPRESS

Additional Information

Login failes for user 'usr'.the user is not associated with a trusted SQL Server connection.

(Microsoft SQL Server ,Errir:18452)

البته بگم که Sql Server من نسخه ی Enterprise Edition هست
از دوستان محترم کسی می دونه مشکل از کجاست والامن خیلی گیرم خواهشنا کمکم کنید

hamed_bostan
دوشنبه 02 مهر 1386, 15:35 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=60985

MShirzadi
دوشنبه 02 مهر 1386, 19:01 عصر
اما همانطور که کفتم این مشکل زمانی که من می خوام با Enterprise Manager می خوام به Sql Server روی Local Computer وصل بشم بوجود میاد
اما لینکی که شما دادید فقط بر روی اتصال از طریق برنامه صحبت شده
حالا چیزی کسی می دونه
........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی گیرم به خدا

md_bluelily
دوشنبه 02 مهر 1386, 20:36 عصر
این راه رو امتحان کنید.

داخل Enterprise Manager از Server یک Properties بگیرید و داخل قسمت Security قسمت Server Authentication رو روی SQL Server And Windows Authentication mode بگذارید.

موفق باشید. :چشمک:

MShirzadi
دوشنبه 02 مهر 1386, 20:54 عصر
امتحان کردم اما جواب نداد
دیگه چی دارید؟؟؟؟

md_bluelily
دوشنبه 02 مهر 1386, 21:39 عصر
ببینید میتونید با sa وصل بشید.

موفق باشید.

MShirzadi
سه شنبه 03 مهر 1386, 00:03 صبح
نه با sa هم تست کردم اما همین پیام رو میده

MShirzadi
سه شنبه 03 مهر 1386, 12:52 عصر
من SQL Server نسخه Enterprise Edition دارم و بر روی XP Professional هم نصب کردم ممکن هست مشکل از اون باشه ؟؟؟

hamed_bostan
سه شنبه 03 مهر 1386, 14:23 عصر
من SQL Server نسخه Enterprise Edition دارم و بر روی XP Professional هم نصب کردم ممکن هست مشکل از اون باشه ؟؟؟

مگه enterprise edittion 20005 روی windowsXP نصب میشه!!!

MShirzadi
سه شنبه 03 مهر 1386, 16:10 عصر
آره من نصب کردم مگه قراره که نصب نشه ؟؟؟؟
حالا چه ورژنی برای XP Professional هست ؟؟
کی ، چی میدونه؟؟؟

hamed_bostan
سه شنبه 03 مهر 1386, 16:45 عصر
والا تا اونجایی که من میدونم enterprise edittion فقط رو ویندوز سرو نصب میشه . standard edittion رو نصب کن مشکلت حل میشه

bad_boy_2007
چهارشنبه 04 مهر 1386, 23:09 عصر
شاید مشکل از تنظیمات ویندوز باشه
بروت تو کنترل پنل و گزینه cumputer manager رو باز کن تو بخش localuser and group زیر شاخه user رو باز کن و یوزر guest رو انتخاب کن
تو تب member of ببین یوزر guest وجود داره یا نه ؟ اگه وجو نداشت اضافه اش کن

hamed_bostan
چهارشنبه 04 مهر 1386, 23:54 عصر
ما که هرچی میگیم به گوش کسی نمیره . عزیزم enterprise edittion روی windows xp کار نمی کنه:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=389418&postcount=6

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=88300&postcount=13

MShirzadi
پنج شنبه 05 مهر 1386, 02:01 صبح
آقای hamed_bostan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=9336) لطفا ناراحت نشوی من مشکل را فهمیدم و از راهنماییتون هم تشکر می کنم
متشکرم

vajihe_pejman_64
چهارشنبه 11 مهر 1386, 11:30 صبح
سلام آقای hamed_bostan.من با vb.netکار می کنم برنامه با بانک اطلاعاتی مشکل داره همش errorمی ده can not set
نمی دونم کجای کار ایراد داره که نمیتونه ست بشه خواهش می کنم به من کمک کنیداگر کد خاصی در این مورد در vb.net سراغ دارید به من بدید.خواهش می کنم

emad_67
چهارشنبه 11 مهر 1386, 17:34 عصر
سلام
منم با وصل شدن به بانک مشکل دارم. من C# کار میکنم و توی کتابم از بانک pubs با user ایی با نام sa و بدون پسورد به بانک وصل شده ولی من هر کاری میکنم وصل نمیشه و این ارور رو میده

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes
Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server

حالا میخواستم ببینم باید چیکار کنم؟
اصلا بانک pubs با کاربر sa توی sql server به صورت پیشفرض وجود داره؟
ضمنا sql server 2005 دارم

hamed_bostan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 01:12 صبح
همش errorمی ده can not set
نمی دونم کجای کار ایراد دارهدوست عزیز کجا این error رو میده و در حال انجام چه کاری هستی که این error رو میده؟

اصلا بانک pubs با کاربر sa توی sql server به صورت پیشفرض وجود داره؟دیتابیس pubs یک دیتابیس پیشفرض موجود در sqlserver2000 هست و اگر برای sa پسورد تعریف نکرده باشی باید بتونه راحت وصل شه مگه اینکه sqll server آت 2005 باشه و یا واسه user ات پسورد تعریف کرده باشی.
ضمنا کانکشن استرینگت رو بذار اینجا

موفق باشید

emad_67
پنج شنبه 12 مهر 1386, 10:04 صبح
با تشکر
connection string ایی که وارد میکنم اینه

SqlConnection objConnection = newSqlConnection("server=localhost;database=Pubs;user id=sa;Password=");

من sql server 2005 دارم و برای sa هم پسوردی تعریف نکردم یعنی هر چی بوده موقع نصب visual به صورت پیشفرض نصب شده.
در حال حاضر با توضیحاتی که یکی از دوستان دادن مشکل در برقراری ارتباط ظاهرا حل شده ولی الان از sa ارور میگیره

Loggin failed for user 'sa'. That user not associated with a trusted SQL Server connection

hamed_bostan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 12:03 عصر
به این تغییرش بده:

SqlConnection objConnection = newSqlConnection("server=(local);database=Pubs;UID=sa;Pwd=");

ضمنا این در صورتی هست که دیتابیست روی local باشه.

emad_67
پنج شنبه 12 مهر 1386, 12:58 عصر
کد رو تغییر دادم ولی هیچ فرقی نکرد. بازم از sa ارور میگیره و همون ارور بالا رو میده

emad_67
پنج شنبه 12 مهر 1386, 15:57 عصر
من توی C# با sa که نتونستم وصل بشم ولی وقتی با windows Authentication به sql وصل شدم اروری داد که دیتابیس pubs وجود نداره. حالا کلا توی sql 2005 دیتابیس pubs با یوزر sa وجود داره یا فقط برا من اینجوریه؟

hamed_bostan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 16:00 عصر
میشه web.config ات رو بذاری اینجا؟ مطمعنا یه جای دیگه یه کانکشن دیگه هم تعریف شده که از قلم میندازیش . خوب یه تست دیگه هم بکن
یه یوزر دیگه تو دیتابیست بساز و بهشم پسورد بده و با اون کانکت شو .
ضمنا اگه sa پسورد نداره بنویس ببین چی میشه:

server=(local);trusted_connection=true;database=db 1

این دو تا راه هم امتحان کن ببین به نتطجه میرسه یا نه باید یه فکر دیگه کرد

emad_67
پنج شنبه 12 مهر 1386, 17:44 عصر
میشه web.config ات رو بذاری اینجا؟

این فایل رو از کجا باید پیداش کنم؟

یه یوزر دیگه تو دیتابیست بساز و بهشم پسورد بده و با اون کانکت شو .

اگه میشه در مورد نحوه ساختن یوزر هم توضیح بدید. به هر حال ببخشید دیگه من در این زمینه تازه کارم و اطلاعاتی ندارم.
این خط کدی هم دادید نوشتم و اروری زیر رو داد:

can not open database "db1" requested bye the login....

من فکر میکنم که اصلا این دیتابیس pubs توی sql server 2005 وجود نداره
البته الان مشکلم با ایجاد ارتباط به حل شد ولی و اروری هم که میده فکر میکنم به خاطر نبودن دیتابیس هست البته با روشی که یکی از بچه ها تو بخش C# گفتش، در کل دیدم که بانک pubs توی 2005 نیست. اینم لینکش که در پست دوم گفته شده
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=403943#post403943