PDA

View Full Version : اعمال تغییرات بوسیله vb.net در Group Policy سیستم

morteza_lll
سه شنبه 03 مهر 1386, 07:24 صبح
سلام دوستان
من می خوام یک برنامه بنویسم که به مسر زیر رفته و گزینه مورد نظرمو Enabel کنه
به قسمت Group Policy ( با نوشتن gpedit.msc در قسمت Run ) بعد

user configuration
administrative templates
network
network cooection

و بعد گزینه

enable windows 2000 network connection seting for admin

را به enable تبدیل کنه

ممنون می شم اگه کسی کمکم کنه
نمونه کد اگه ممکنه ؟:چشمک:

morteza_lll
سه شنبه 03 مهر 1386, 17:01 عصر
سلام کسی نیست کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟

saeed_rezaei
سه شنبه 03 مهر 1386, 18:29 عصر
سلام دوست عزیز.
gp یکی از قسمتهای حساس ویندزو هست که به خاطر امنیت بالایی که لازم داره ، اطلاعات زیادی از این قسمت رو در اختیار عموم قرار نمی دن.
اطلاعاتی که توی این قسمت هست عموما به صورت ذخیره می شن. یه تعدادیشون توی رجیستری ذخیره می شن و یه سری از اونها هم که سری هستند رو نمی دونم. شاید باز هم توی رجیستری باشن یا توی فایلهای دیگه ای اما مطمئنن بهصورت که شده.
به صورت برنامه نویسی من چیزی بلد نیستم که کمک کنم، اما یه پشنهاددیگه دارم.
یه سری نرم افزارها هستند که رجیستری رو مانیتور می کنن. یکی از اینها رو نصب کنید، سپس اون مقداری رو که گفتید در gp رو تغییر بدید. مانیتورینگ بهتون می گه که کدوم قسمت رجیستری مورد دسترسی قرار گرفته و اطلاعات تکمیلی دیگه. اینجوری حداقل می تونی تشخیص بدی که کجا رو و با چه مقادیری رو تغییر بدی.

Sub Zero
سه شنبه 03 مهر 1386, 23:10 عصر
بیشترین تنظیمات در مسیر زیر در رجیستری ثبت می شه :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies

morteza_lll
چهارشنبه 04 مهر 1386, 06:58 صبح
سلام دوست عزیز.
gp یکی از قسمتهای حساس ویندزو هست که به خاطر امنیت بالایی که لازم داره ، اطلاعات زیادی از این قسمت رو در اختیار عموم قرار نمی دن.
اطلاعاتی که توی این قسمت هست عموما به صورت ذخیره می شن. یه تعدادیشون توی رجیستری ذخیره می شن و یه سری از اونها هم که سری هستند رو نمی دونم. شاید باز هم توی رجیستری باشن یا توی فایلهای دیگه ای اما مطمئنن بهصورت که شده.
به صورت برنامه نویسی من چیزی بلد نیستم که کمک کنم، اما یه پشنهاددیگه دارم.
یه سری نرم افزارها هستند که رجیستری رو مانیتور می کنن. یکی از اینها رو نصب کنید، سپس اون مقداری رو که گفتید در gp رو تغییر بدید. مانیتورینگ بهتون می گه که کدوم قسمت رجیستری مورد دسترسی قرار گرفته و اطلاعات تکمیلی دیگه. اینجوری حداقل می تونی تشخیص بدی که کجا رو و با چه مقادیری رو تغییر بدی.

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییتون اگه ممکنه نام یک نرم افزاری که کار مانیتورینگ رجیستری را انجام میده را بگید ممنون می شم یا اگر لینکی دارید ؟

morteza_lll
چهارشنبه 04 مهر 1386, 07:01 صبح

آقا دستت درد نکنه که جوابمو دادی یک سوال دیگه دارم اینکه من به این آدرسی که شما گفتید رفتم ولی شما نمیدونید اون تغییراتی که در بالا من می خواهم بدم را در کدوم یکی از قسمتها تغییر بدم و اون تغییر چیه ( چه عددی را بزنم ) ؟؟؟؟ ممنون

morteza_lll
چهارشنبه 04 مهر 1386, 07:04 صبح

سلام دوست عزیز متشکرم از پاسختون
به مسیری که گفتید رفتم آیا نمیدونید برای اون تغییراتی که من می خوام بدم تو رجیستری ، کدوم گزینه و چه عددی را باید بدم تا اعمال شود ممنون

Sub Zero
چهارشنبه 04 مهر 1386, 15:10 عصر
اگه ممکنه نام یک نرم افزاری که کار مانیتورینگ رجیستری را انجام میده را بگید ممنون می شم
از نرم افزار Kasper Sky استفاده کن از قسمت Proactive Defense مطابق شکل :

morteza_lll
چهارشنبه 04 مهر 1386, 15:39 عصر
از نرم افزار Kasper Sky استفاده کن از قسمت Proactive Defense مطابق شکل :

سلام چیزی که گفتید رفتم ولی بدردم نمیخوره چون
می خوام دستی از را gpedit یرم تغییراتم مو بدم بعد ببینم کجای رجیستری تغییر می کند تا بتونم براش برنامه بنویسم
من خودم کار مانتیتورینگ و انجام دادم اول قبل از تغییرات به اون مسیری که گفتید رفتم و بعد پس از انجام تغییرات مجدد آن جا رفتم ولی تغییر در اعداد آن رخ نداده بود
بنظرم تغییرات در رجیستری ( جایی بغیر از آن مسیری که گفتید ) اعمال می شود

برا همین اگه ممکنه اسم یک نرم افزار مانیتورینگ رجیستری بدید

saeed_rezaei
چهارشنبه 04 مهر 1386, 22:56 عصر
سلام.
من از یه برنامه ای استفاده می کردم با عنوان registry monitor حالا ممکنه که یه کمی املاء غلط باشه اما معنیش همین بود. البته دقیقا یادم نمی یاد که با ویندوز 2000 کار می کرد یا نه اما با ایکس پی رو مطمئنم.

Sub Zero
پنج شنبه 05 مهر 1386, 23:39 عصر
سلام چیزی که گفتید رفتم ولی بدردم نمیخوره چون
می خوام دستی از را gpedit یرم تغییراتم مو بدم بعد ببینم کجای رجیستری تغییر می کند تا بتونم براش برنامه بنویسم
من خودم کار مانتیتورینگ و انجام دادم اول قبل از تغییرات به اون مسیری که گفتید رفتم و بعد پس از انجام تغییرات مجدد آن جا رفتم ولی تغییر در اعداد آن رخ نداده بود
بنظرم تغییرات در رجیستری ( جایی بغیر از آن مسیری که گفتید ) اعمال می شود
برا همین اگه ممکنه اسم یک نرم افزار مانیتورینگ رجیستری بدید

فکر می کردم خودتون می تونید تنظیمات مربوط به برنامه رو انجام بدید .
شما باید از همون قسمتی که بهتون گفتم (Proactive Defense <Registry Gurad ) یکی از شاخه های اصلی رجیستری رو (مثلا Hkey _ Local Machine) رو معرفی کرده و یک رول براش تعریف کنید . شما باید این Rule رو جوری تعریف کنید که هر برنامه ای خواست این شاخه یا زیر شاخه های اونو تغییربده به شما اطلاع داده بشه که چه مسیری از رجیستری در حال تغییره و دیگه نیازی نیست خودتون برید و تغییرات رو چک کنید.