PDA

View Full Version : مقایسه vb.net و delphi

sh
جمعه 23 خرداد 1382, 22:01 عصر
با سلام خدمت تام دوستان و برنامه نویسان محترم
اینجانب شهریار مدت یکسال و نیم است که در زمینه vb6.0 برنامه نویسی و مطالعه می کنم و الان به فکر تغییر زبان به دلفی یا vb.net هستم گفتم از شما سوالی بکنم
با توجه به معایب و مزایای زبانها کدام را پیشنهاد می کنید
1- بسیار پیش آمده که مثلا یک اکتیواکس در دلفی 5 کار می کند ولی در شش نه و این یک عیبه
2- منابع اطلاعاتی برای دلفی بسیار کمتر از vb است از جمله سورس و اکتیواکس
3- آدم واقعا می مونه که ویندوز مال ماکروسافته درسته که وی بی 6 ضعیفتر از دلفی بود ولی vb.net چطور در ثانی آدم میتونه وی بی دات نت و سی شارپ رو یاد بگیره و به نظر شما بازم نیااز به دلفی هست ؟
4- فردا اومدیم و ماکروسافت حال بورلندو گرفت بعد چی ؟

با تشکر

Dracula
جمعه 23 خرداد 1382, 23:07 عصر
دوست عزیز این که سوال کردن نداره !

دلفی بسیار بسیار کامل و قویه . و مطمین باش که از ویژوال بیسیک و اهل و عیال دات نت هم بهتره .

خوش باشی .

JavanSoft
شنبه 24 خرداد 1382, 00:05 صبح
از مطالبی که فرمودید اینجور برمی آید که بدون مطالعه چنین صحبتی را شروع نکرده اید
اما در مورد ارجعیت دلفی نسبت به Vb می توانم 2 مطلب را خدمتتان عرض کنم
1) Vb در مورد گزارش گیری بسیار دست را می بندد علی الخصوص در رابطه با باکهای اطلاعاتی و در 90 درصد کتابهای بیسیک نیز این مطلب قید شده است
2) اگر امدیم و لینوکس حال ویندوز را گرفت چی ؟ هزاران خط دلفی را می توانید براحتی برای لینوکس اماده کنید (چون توابع انها در دلفی شبیه به هم هستند ) اما VB را الفاتحه

Mohammad_Mnt
شنبه 24 خرداد 1382, 00:53 صبح
این بحث قبلا شده ! یه جستجو بکن کلی مطلب پیدا می کنی !
برای شروع اینم یک لینک
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=1123
8)

VBS_Master
شنبه 24 خرداد 1382, 04:40 صبح
راستی یه چیزه دیگه خدمت دلفی کاران مغرور و ویژوال بیسیک کاران عزیز خودم هیچ میدونین نرم افزارهای قدرتمندی مثل Winzip و PC-Cillin با ویژوال بیسیک نوشته شدن همچنین ویروسهای قدرتمندی مثله ماکرو ویروسه ملیسا و ویروسه قدرتمنده LOVE با زبان VBScript نوشته شدن اینو گفتم که بگم خوب نیست عقل آدم به چشمش باشه اول در باره ی اینا مطالعه کنین بعد نظر بدین من قبول دارم که قدرت ویژوال بیسیک 6 از دلفی کمتره ولی دلفی 7 اصلان با VB.NET قابل مقایسه نیست شما دارین با این حرفاتون از FrameWork.NET انتقاد میکنین در حالی که زبان قدرتمندی مثله #C از Framework.NET استفاده میکنه خواهش میکنم اینو درک کنین که رو هوا حرف زدن و بی دلیله منطقی تیکه پروندن خوب نیست

Dracula
شنبه 24 خرداد 1382, 17:56 عصر
برو داداش !

اون ویژوال بیسیک دات نتت رو جمع کن اینقدر هم اینجا گردو خاک نکن .

یه وقت خدایی نکرده آسم میگیریا ! :wink: