PDA

View Full Version : یه حقیقت غیر قابل انکار که خوندنشو به همه توصیه میکنم

VBS_Master
شنبه 24 خرداد 1382, 06:03 صبح
خدمت دلفی کاران
متن فوق مقدمه کتاب آقای دومینیک سلی از برنامه نویسان حرفه ای شرکت
میباشد SUN
نمیتوان منکر این شد مایکروسافت با ابداع فناوری .Net فرایند توسعه ی نرم افزار را دگر گون کرده است مهندسین باید وقت زیادی را برای یاد گیری این زبان قدرتمند بکنند چرا که تغیراتی بنیادین در این زبان عامه پسند روی داده است و ساختما ن .Net با بیش از 6500 کلاس واقعاً بزرگ و پرقدرت در دنیای برنامه نویسی بیرقیب مینماید .
زبان Visual Basic.NET بسیار قدرتمند و حتی مطمئن تر از زبانهایی چون دلفی مینماید ولی با این حال دلفی رقیب اصلی این زبان میباشد .
یادگیری این زبان راحت است و خواهید دید که با یاد گیری این زبان باعث میشود که به چیزهای جدید ی فکر کنید . درست مانند این میماند که مایکروسافت در طی این 3 سال تمام انتقادات برنامه نویسان را شنیده و اکنون با ارائه Visual basic.net زبانی بی نقص و پرقدرت عرضه کرده است که به تمام شکایات پایان داده است .
من خودم نمونه ی خوبی هستم که ثابت کنم که Visual Basic.NET چرا از بهتر و قدرتمند تر از زبانهای دیگر مانند دلفی میباشد . من خودم اوایل نگران بودم که چرا سالها بود با Java,VB,Com,dCom,ado,asp کار میکردم و راحت بودم و با خودم فکر میکردم که چرا باید به این شیوه ی جدید برنامه نویسی روی بیاورم ولی مواردی در این زبان بود که برنامه نویس را شیفته ی خود میساخت نرم افزارها ی طراحی شده با این زبان خیلی پرقدرت بودند و کسانی که با این زبان برنامه نویسی کرده اند خواهند دید که چه امکانات زیادی دز این زبان وجود دارد که باعث تولید هر چه بهتر نرم افزار میشود . من بعد از یادگیری این زبان قدرتمند بعد از 20 سال برنامه نویسی (این از خودمه دقت کنید 20 سال برنامه نویسی !!!!) دو باره مانند دوران جوانیم به دوستانم را صدا میزدم و برنامه هایم را به آنها نشان میدادم البته فناوری .Net هنوز تازه پاست و به زمان هاحتیاج دارد تا جایگزین Com شود بله دنیا عوض شده و .NET و مخصوصاً Visual Basic.NET به امپراتوری نرم افزاری خود پرداخته است .
خوب دوستان تموم شد حالا هی بگین دلفی بهتره والا عقل هم خوب چیزیه قبل از نظر دادن بهتره اول فکر کنین تحقیق کنین بهد نظر بدین . یه پیشنهاد به دلفی کاران عزیز : من خواهش میکنم به مراجع VB.NET تو MSDN و سایت های مختلف یه سری بزنید بعد دلم میخواد ببینم دیگه کی میگه دلفی بهتره آقاجون VB دیگه اون VB6 اصلا با VB.NET قابل مقایسه نیست بزارین VB.NET پا بگیره اونوقت ببینم چه جوری برای VB.NET دست و پا میشکونین از من گفتم بود حالا خود دانین . خوب حالا یه پیشنهاد دیگه اونایی که تو کتشون نمیره که VB.NET بهتره به نظر من با VB.net یه کم کار کنن تا اگه یه وقت عمو بیلی پوزه این Borland نمک نشناسو به خاک مالید یه حرفایی برای گفتن داشته باشن این دقیقان همون کاریه که من با دلفی کردم بلاخاره احتیاط شرط عقله درسته ؟

DelphiMaster
شنبه 24 خرداد 1382, 08:28 صبح
سلام
سخنان شما با یک لحن آرام و منطقی شروع شد(البت سخنان شما نبود!) و نا گهان بد جور زدید به خاکی!!!
دوست عزیز ، بله VB.NET بسیار قوی تر از گذشته (VB6)شده است ولی نه در حد مقایسه با بورلند دلفی!
برای اطلاع شما عرض می کنم دلفی همین الآن هم با.NET ساز گاری دارد و در ورژن 8
(اکتان) ساز گاری کامل وتامی با محیط دات نت خواهد داشت وبا استفاده از VCL.NET و
VCL, CLX توانایی های وحشتناکی به شما خواهد داد!
اما در مورد .NET
شالوده .NET و آینده مایکرو سافت بر اساس C# .NET پایه ریزی شده است.
اگر میگفتی C# بر تر از دلفی هست اونوقت من اینا رو نمی نوشتم!

مهدی کرامتی
شنبه 24 خرداد 1382, 11:04 صبح
اکثر مهندسین نرم‌‌افزار داستان جعبه سیاه و جعبه سفید را میدانند.
در روش جعبه سیاه شما به محتویات جعبه کاری ندارید و نمیخواهید بدانید جعبه چطور کار میکند و فقط میخواهید کارتان را بوسیله آن جعبه انجام دهید.
در روش جعبه سفید نحوه کارکرد جعبه نیز برای شما مهم است و علاوه بر انجام کارتان بوسیله جعبه میخواهید بدانید که جعبه به چه صورت کار شما را انجام میدهد و ممکن است بخواهید تغییر کوچکی در عملکرد آن بدهید.

در این میان اکثر محصولات مایکروسافت مخصوصا Visual Basic بر اساس تئوری جعبه سیاه کار میکنند و به کاربر اجازه نمیدهند تا به جزئیات فنی کار دسترسی داشته باشد. در کل محصولات مایکروسافت برنامه‌نویس را تبدیل به یک شخص تنبل و آماده‌خور تبدیل میکند که برنامه هایش را استفاده از چیزهایی مثل 6500 کلاس آماده هلو بپر تو گلو مینویسد. اما تفاوت زمانی مشخص میشود که نیاز به جزئیاتی باشد که در این مجموعه راحت‌الحلقوم موجود نباشد. و یا اینکه نیاز به پیاده‌سازی یک پروژه custom باشد. آنوقت فرق بین برنامه‌نویسهای جعبه سیاه و جعبه سفید مشخص میشود. چه جوری؟
اینجوری که یک برنامه‌نویس جعبه سیاه با استفاده از ابزارهای خود نمیتواند نو‌آوری کند و باید دست به دامن مایکروسافت و یا برنامه‌نویسان جعبه سفید شود تا ابزار یا رویه موردنظر او را برایش ایجاد کنند!!!!!!!!!

اما دلفی همانطورکه از روز اول بدنیا آمدنش اینطور بود بر اساس تئوری جعبه سفید کار میکند. در ضمن سورس تمام کلاسها و ... دلفی روی سی‌دی آن موجود است و شما با استفاده آن میتوانید اقدام به ایجاد ابزارهای جدید و دلخواه بنمایید. گواه این امر نیز صدها ابزار موجود نوشته شده با استفاده از VCL است که امکانات جدیدتری را به دلفی اضافه میکنند و نیز هرکدام معمولا یک پیاده‌سازی (Implementation) یک تکنولوژی در قالب Object Pascal میباشند.

این داستان در صورت ادامه بحث، ادامه خواهد داشت.

Mohammad_Mnt
شنبه 24 خرداد 1382, 13:01 عصر
حرف درست رو باید از اهل فن شنید ( دلفی اسیستانت جون دمت گرم ) 8)

VBS_Master
شنبه 24 خرداد 1382, 13:18 عصر
آقاجون شما فکر میکنین اگه دلفی 8 بیاد میکروسافت میشینه همینطوری نگاه میکنه نه جونم اینا همش خیاله رویاست ویژوال بیسیک رد خور نداره قبلاً گفتم الانم میگم حاضرم با هر کی مسابقه بدم میدونین چرا همه دلفی کار میکنن برای اینه که یادگیریش آسونه پاسکالش چی بود که بخواد دلفیش چی باشه بابا جمش کنین این بندو بساتو ولی از حق نگزریم من دیروز دلفی رو نصب کردم و امکاناتشو دیدم خوب بود یا بهتره بگم عالی بود ولی من بازم ویژوال بیسیک رو به دلفی تر جیح میدم نمیدونم چرا شاید به خاطر اینکه برای بیسیک خیلی تلاش کردم ولی واقعیت همیشه تلخه دلفی 7 یه IDE کامل و جذاب داره و این خیلی خوبه ولی از شما خواهش میکنم یه کم با ویژوال بیسیک کار کنین تا حساب کار دستتون بیاد آقایون

Mahdavi
شنبه 24 خرداد 1382, 13:49 عصر
دوست عزیز vbs_master
با سلام اگه دلفی رو با #C مقایسه میکردی حرفی نبود ولی تورو خدا با VB مقایسه نکن که اصلا جایی برای مقایسه نداره . سرعتش و امکاناتش و..........
من از سال 74 دلفی کار میکنم. و 6 ماهی هم هست #C و لااقل 2 ÷روپه خوب هم با #C انجام دادم. در webbase باید قبول کرد که #C خیلی قویه و خودتون هم میدونید که vb.net یک زبان وصله پینه شده واسه net. هستش. لااقل از #C بگو که زبان استاندارد net. هستش.
با عرض پوزش

مهدی کرامتی
شنبه 24 خرداد 1382, 16:42 عصر
آقا جان اگر قرار به بد و بیراه گفتن باشه اینجا شونصد تا عاشق سینه چاک Borland و دلفی هست که حاضرند 24 ساعته به VB و امثال اون فحش بدند.

اما اگر دلیل فنی برای بیان برتری VB نسبت به دلفی داری مطرح کن تا روش بحث کنیم.

Mohammad_Mnt
شنبه 24 خرداد 1382, 17:30 عصر
یکیشون اومد ...... :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
تو روح وِیژوال بیسیک .....
:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Dracula
شنبه 24 خرداد 1382, 17:47 عصر
حضرت عباسی نگاه کن !

روباه اومده تو بیشه شیر داره عرض اندام میکنه .

وحید20
شنبه 24 خرداد 1382, 23:14 عصر
با سلام
همه دوستانی که که در این بحث نظر داده اند همه جزو صاحب نظران خوب این سایت و سایتهای مشابه هستند ولی طی چند سال اخیر بورلند ثابت کرده که هر گاه ورژن جدیدی ارائه داده مایکرو سافت سعی به ارتقاع محصول وژوال خود کرده تا شاید همپای دلفی شود در ضمن بحث C# نیز جالب بود ولی به تاپیک جناب دلفی اسیستان در مورد بورلند C# در همین سایت اگر نگاهی بیدازیم فکر نکنم شکی در قدرت شرکت بورلند و محصولات اون به خود راه بدیم

مهدی کرامتی
شنبه 24 خرداد 1382, 23:38 عصر
هیچ میدونستید طراحی و پیاده‌سازی Visual Studio.Net کار آقای الکساندر هلزبرگ (یعنی همون نویسنده معروف Borland Pascal و Delphi) بوده است؟
میکروسافت اواخر سال 99 با پرداخت مبلغی حدود 150 میلیون دلار ایشان را از بورلند قرض گرفت تا این محصول جدید را برای میکروسافت طراحی کند.

JavanSoft
شنبه 24 خرداد 1382, 23:39 عصر
من یه سوالی دارم
جناب VBMasterاز این بحث می خواهید چه نتیجه ای بگیرید؟
ایا سهام در شرکت مذکور دارید؟
ایا افزایش تعداد کاربران VBدر این سایت به معنای افزایش کارمندان شما خواهد بو د؟
و یا چون در تاپیک VBتنها هستید می خواهید برای تنهایی خود چاره ای بیاندیشید؟

اغلب شرورانی که این سایتها مستقر هستند به زبان VBمسلط هستند ... اگر مشکلی دارید مهم نیست در همینجا مطرح بفرمایید خوشحال می شویم کمک کنیم

ولی اگر فی الواقع از طریق مباحث علمی می خواهید مزایا و معایب هر دو زبان را بفهمید اشکالی ندارد ولی چرا در یک محیط پر تنش؟

DelphiMaster
یک شنبه 25 خرداد 1382, 04:47 صبح
سلام
ببخشید یکی بیاد این جمله رو واسم ترجمه کنه:
« پاسکال چیه که دلفیش باشه!!!؟؟؟؟»
خوبه این آقا داره دم از بیسیک می زنه!
یادم میاد وقتی9 ~8 ساله بودم با کومودور 64 بیسیک کار می کردم.
اگه همه موافق باشند یه مسابقه بزاریم،در مورد سوالش هم از همه دوستان میخوام پیشنهاد بدهند
موفق باشید

ronaldo
یک شنبه 25 خرداد 1382, 07:07 صبح
سلام
من فکر می کنم نوشتن یک برنامه چت با دو زبان VB و Delphi برای مسابقه مناسب باشد
نظر شما چیه؟ :wink:
رونالدو

hr110
دوشنبه 26 خرداد 1382, 09:42 صبح
با سلام؛
دوستان من فکر نکنم که این میکروسافت بتونه چیز درست و حسابی هم تولید کنه، اگه یه نگاه به محصولات ایشان بیندازید خواهید دید که بیشتر محصولاتش کپی ناقصی از یکی از فویترین نرم افزارهای میباشد. بله کپی ناقص برای مثال ویندوز را اگه اشتباه نکنم از روی سیستم عامل گرافیکی Apple کپی کرده و یا همین VB را از ده تا نرم افزار visual مثل دلفی دزدیده شده است و در نهایت هم یه چیزی به نام دات نت داده بیرون که هر کوری میدونه که برای رقابت(!!!??) با جاواست. البته اگه درست و حسابی هم این کارهارو انجام میداد آدم دلش نمیسوخت ولی با وجود اصل یک چیز کپی آن بقدری ضعیف است که قابل مقایسه نیست.

البته ناگفته نماند که تعداد استفاده کنندگان VB نسبت به دلفی و یا ویژال سی بسیار بالاست ، در حدود چند ده برابر :shock: که میتوان روی این مسئله نیز بحث کرده و دلایل آنرا گفت:
یکی از پارامترها قیمت پایین VB است و دیگری ارتباطی که VB با محصولات میکروسافت به راحتی ایجاد کرده و آنها را پشتیبانی مینماید و ....

که فکر نکنم هیچ کدام از این دلایل بتواند نشانه قدرت VB نسبت به دلفی باشد.

سخن آخر:
ولی دوستان به عقیده بنده بهترین زبان برنامه نویسی ، زبانی است که آدم بتونه از اون پول بیشتری دربیاره و السلام .

سعید قدیری مقدم
سه شنبه 27 خرداد 1382, 10:28 صبح
اولا سلام دوما بابا اینجا چه خبره مخ من که سوت کشید :shock: شما دارین اینچا چیکار می کنید به خاطر دو شرکت که نه به من و نه به شما توجهی ندارند دارید تو سر هم میزنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

بزارین بگم برای چی می گم هیچ توجهی به ما ندارند . من در حقیقت بیسیک کار هستم از دوران کومودور 64 با بیسیک 4 بعد آمیگا با آمیگا بیسیک بهد هم با کامپوتر های ibm و Q بیسیک و بعدش هم که ویژوال .. اما خوب با C و دلفی هم کلنجار رفتم و حدود 10 سال که خودم رو معتاد این عجوبه قرن کردم . سرتون رو درد آوردم که خدا نکرده نگین این از راه نرسیده چی میگه :lol: :lol: خوب برم سر اصل مطلب . آقا من روی یک پروژه واسه یک شرکت خصوصی کار می کردم که با یک مشکل مواجه شدم به هر دری زدم مشکلم حل نشد آخرش به این فکر رسیدم تا از طریق پست الکترونیک از چند تا شرکت معروف و بزرگ نرم افزاری که همه ما اونا رو میشناسیم و اسمشون رو نیاریم بهتره :wink: کمک بگیرم پس با انگلیسی دست و پا شکسته یک نامه براشون ارسال کرنم و منتظر جواب شدم :roll: خوب تا این که از طرف این شرکت های عزیر یک نامه با یک فرم به من رسید که از من خواسته بودن فرم رو پر کنم تا به عضو شرکت های عزیز در بیام و بعد به مشکلم پاسخ بدن :o خوب من سر از پا نشناخته فرم را با دقت پر کردن و براشون فرستادم
بنظرتون جواب چی اومد :!: :?:

The embargo applies to any transaction with anyone located in Iran, Iraq, Cuba, and Syria; citizens, businesses, government or military agencies. The relationship between the United States and these embargoed countries does seem to be improving and we hope the trade embargo may be lifted in the near future.

:shock: :roll: خوب بنظر شما این شرکت ها به چی فکر می کنند به مشتریان که در حقیقت من و شما هستیم یا فقط به منافع خودشون :!: به همین خاطر پیشنهاد می کنم که یک خورده آرومتر جلو برید این قدر هم تو سر و کله هم نزنید والا این جور که شما پیش می رفتید ترسیدم کار دست این اتاق بدید

Mohammad_Mnt
سه شنبه 27 خرداد 1382, 14:21 عصر
همین که همین جواب رو هم بهت دادن خیلیه ! انگار یادت رفته ما داریم تمام محصولات این شرکت ها رو مفتی مفتی کپی می کنیم عزیزم :evil:

VBS_Master
چهارشنبه 28 خرداد 1382, 19:45 عصر
آقا اصلان به من چه خودتون میدونین ولی من بازم میگم دلفی اصلا عددی نیست ببینید من برادرم تو شرکت رمیس تهران برنامه نویسه این شرکت 9 میلیون تومان روی مهندساش سرمایه گزاری کرده که این VB.NET رو یاد بگیرن و این در حالی بود که زبان برنامه نویسی قبلی اونها دلفی بود دو تا مهندس از ایتالیا برای این کار استخدام شدن حالا شما بگین یعنی یه شرکت به اون بزرگی بهتر میدونه یا شما که بترکه 8 یا 9 ساله برنامه نویس هستین البته اینو هم بگم که هر برنامه نویسی تو ایران آرزو داره که تو این شرکت کار کنه شما اصلا در باره ی VB.NET چی میدونین در باره ی امکاناتش نه شما هیچی نمیدونین تنها دارین برای خودتون رو هوا تیکه میپرونین همین کار ها رو میکنین که همیشه ایران یه جهان سومی باقی میمونه برای من زبان برنامه نویسی هیچ اهمیتی نداره بخدا اگه همین الان به من بگن پاسکال بهتره میرم پاسکال رو یاد میگیرم برای من فرقی نمیکنه ولی وقتی میبینم که چند نفر بدون اینکه چیزی بدونن همینطوری تیکه میپرونن فقط برای اینکه حرفی زده باشن افسوس میخورم برای خودم برای شما که با عرض پوزش عقلتون به چشمتونه!!!!!!!!!! زمان همه چیز رو مشخص میکنه دلفی کارا سیه خودشون ما هم سیه خودمون

jirjirakk
چهارشنبه 28 خرداد 1382, 21:18 عصر
---------------------------

jirjirakk
چهارشنبه 28 خرداد 1382, 21:22 عصر
-----------------------------------

VBS_Master
پنج شنبه 29 خرداد 1382, 03:01 صبح
خوب شما از من دلیل خواسته بودین من میدونم که vb.NET دیگه اون VB6 نیست حالا دلیلش ببینید من یه برنامه ی چت نوشتم که رو Lan های داخلی کارمیکرد این برنامه امکان فرستادن میل و گرفتن میل داشت من تو این برنامه تا دلتون بخواد از روال های API استفاده کردم ولی وقتی خواستم این برنامه رو با VB.Net باز نویسی کنم حتی به یک روال API هم احتیاج نشد و تماما از کلاس های داخلی VB.Net و FrameWork.NETحالا هر کی که ادعا میکنه دلفی بهتره من سورس این برنامه هارو دارم هم تو VB6 هم VB.NET و حاظرم برای هر کس که بخواد ببینه میل کنم تا خودتون با چشمای خودتون ببینید که VB.NET چیه ولی چیزیکه من از دلفی کارها میخوام اینه میخوام عین همین برنامه رو با دلفی بنویسن با همین امکانات نه کمتر و نه بیشتر اون وقت خودشون قضاوت کنن که این بهتره یا اون این تنها راهیه که میتونین به قدرت VB.NET پی ببرین اون تور که من فهمیدم شما فقط اینطوری باورتون میشه

Dracula
پنج شنبه 29 خرداد 1382, 08:13 صبح
ببین داداش من

اینجا دلفی کار توپ زیاد داریم که اون برنامتو به خاک سیاه بشونه .
سعی نکن با این بلوا و آشوبی که داری توی این قسمت شروع میکنی وقت کسی رو بگیری . اگر دوست داری یه برنامه توپ ببینی آقای کرامتی یه نمونه به شما معرفی کرده میتونی توی قسمت کارهای تیمی که آقای محمدی منتظر الظهور تاپیکش رو ایجاد کرده ببینی . اون برنامه نمونه خوبیه که آتش کبریت بی خطر شما ( وی بی و وی بی دات نت ) رو خاموش کنه .

اگر دیدی کافی نیست و اون برنامه چت شما یه چیزی تو مایه های دمت گرم خودمونه بگو تا ما هم یه برنامه دمت گرم برات بنویسیم و از شرت خلاص شیم . :wink:

امیدوارم موفق و سربلند باشی .

مهدی کرامتی
پنج شنبه 29 خرداد 1382, 22:35 عصر
1- من تابحال اسم شرکتی بنام رمیس تهران را نشنیده‌ام و این در حالی است که بنده زمانی کار تجاری را شروع کرده‌ام که تو سطح تهران 1 یا 2 شرکت نرم‌افزاری بیش نبود. حالا بفرمایید این شرکت نرم‌افزاری رمیس تابحال چکارها کرده که خییییییلیها آرزو دارن برن توش؟ 8)

2- صرف اطلاع یکی از دموهای موجود در CD دلفی برنامه‌ای است بنام NetChat که با کمتر از 50 خط کد یک Chat Server بصورت Portable و بدون نیاز به Ms.Net Framework و هیچ Server Extension دیگه‌ای رو پیاده‌سازی میکنه. حجم این سرور بعد از کامپایل حتی 300 k هم نمیشه!!!

3- بنده با همین دلفی خودمون سال گذشته به سفارش یه شرکت دولتی یه Chat Server براشون نوشتم که امکان Voice Chat‌ رو داشت و سرعتش با این کانکشنهای 33k خیلی بیشتر از PalTalk بود. این پروژه از زمان طراحی تا عملیاتی شدن سیستم 25 روز بیشتر زمان نبرد. آقای حسنلو تا حدودی در جریان این ماجرا بودند.

4- سرمایه گذاری فلان شرکت دلیل برتری زبانی به زبان دیگر نیست. شاید اونا تنبل‌تر از این بوده‌اند که زحمت مطالعه به خودشون رو بدند!

5- همانطورکه قبلا هم گفتم اگر دلیل فنی ندارید و نمیتوانید بحث کنید پس بخودتون زحمت تایپ در ادامه این تاپیک رو ندید.

Mohammad_Mnt
جمعه 30 خرداد 1382, 00:46 صبح
:lol:

Dracula
جمعه 30 خرداد 1382, 08:40 صبح
دستت درد نکنه دلفی اسیستنت جون خوب پوزشو زدی زمین :wink:
با خاک کوچه یکیشون کردی . مرسی . :wink:

Vahid_Nasiri
جمعه 30 خرداد 1382, 15:48 عصر
در این میان اکثر محصولات مایکروسافت مخصوصا Visual Basic بر اساس تئوری جعبه سیاه کار میکنند و به کاربر اجازه نمیدهند تا به جزئیات فنی کار دسترسی داشته باشد.
بهتر است بگوییم کار می کردند! ثانیا فقط یک محصول مایکروسافت و آنهم وی بی 6 خدا بیامرز اینگونه بود و احتمالا نظر شما در مورد ویژال سی اینطور نیست!!

در کل محصولات مایکروسافت برنامه‌نویس را تبدیل به یک شخص تنبل و آماده‌خور تبدیل میکند که برنامه هایش را استفاده از چیزهایی مثل 6500 کلاس آماده هلو بپر تو گلو مینویسد. اما تفاوت زمانی مشخص میشود که نیاز به جزئیاتی باشد که در این مجموعه راحت‌الحلقوم موجود نباشد. و یا اینکه نیاز به پیاده‌سازی یک پروژه custom باشد. آنوقت فرق بین برنامه‌نویسهای جعبه سیاه و جعبه سفید مشخص میشود. چه جوری؟
اینجوری که یک برنامه‌نویس جعبه سیاه با استفاده از ابزارهای خود نمیتواند نو‌آوری کند و باید دست به دامن مایکروسافت و یا برنامه‌نویسان جعبه سفید شود تا ابزار یا رویه موردنظر او را برایش ایجاد کنند!!!!!!!!!
ابدا این طور نیست! محیط برنامه نویسی 100 درصد شیء گرای ویژوال استودیو دات نت امکان ارث بری و توسعه ی آنرا فراهم کرده و این مطلب شما جنبه ی علمی ندارد! اگر به محیط دلفی نگاهی بیاندازید این دلفی بود که در ابتدا با انبوهی از کنترل ها و کامپوننت ها ارائه شد و نه هیچکدام از محصولات مایکروسافت حتی ویژوال سی آن...... و این مجوعه کامپوننت های راحت الحقوم خیلی ها را به طمع می اندازد و به قول شما تنبل و ....... می سازد

در ضمن سورس تمام کلاسهای دلفی و ... دلفی روی سی‌دی آن موجود است و شما با استفاده آن میتوانید اقدام به ایجاد ابزارهای جدید و دلخواه بنمایید.
این موضوع چه اهمیتی دارد؟ صرفا وجود کلاس و محیطی شیء گرا مهم است و اینبار محیط ویژوال استودیو دات نت به طور خالص اینگونه است. بدیهی است که ارث بری و توسعه ی کلاس های شیء گرا کار توسعه را سرعت بیشتری می بخشد

هم میدونید که vb.net یک زبان وصله پینه شده واسه net. هستش
اصلا اینطور نیست! این زبان به طور کامل باز نویسی شده و اصلا شباهتی به وی بی شش ندارد به همین جهت من سراغ وی بی دات نت نرفتم و یک سره سی شارپ را شروع کردم

اغلب شرورانی که این سایتها مستقر هستند به زبان VBمسلط هستند
متاسفانه عدم رعایت اخلاق توسط *بعضی* از دلفی کاران این سایت شهره ی خاص و عام است (به پست های ارائه شده در این تاپیک نگاه کنید من خیلی از آنها را نمی خواهم دوباره بازگو کنم). اگر حرف منطقی و علمی برای گفتن ندارید بهتر است نظاره گر باشید و اظهار وجود بی معنا و زیادی نکنید ( در ضمن یادتان باشد جواب توهین شما توهین بود و خودتان شروع کردید!! )
برای مثال : تو روح وِیژوال بیسیک ..... ----> واقعا متاسفم برای شما آقای ....... بیشتر از این از شما انتظار داشتم!!

VB را از ده تا نرم افزار visual مثل دلفی دزدیده شده است
متاسفم دوست عزیز که در نهایت بی اطلاعی اظهار نظر کردید. اولین کامپایلر ویژوال تحت داس و همان ویژوال بیسیک تحت داس است. نمی دانم آنرا دیده اید یا نه! حدود 6 دیسکت است که برای محیط داس واقعا معرکه یود!! پس از آن شرکت بورلند از این ایده ی خوب مایکروسافت برای ساخت ویژوال پاسکال و یا همان دلفی استفاده کرد.

و مطلب دیگر در مورد مایکروسافت که تا این اندازه مورد بی مهری در این سایت قرار گرفت! دوستان تمام ما نون خور مستقیم و یا غیر مستقیم این شرکت معظم هستیم! چه خوشتان بیاید و یا خیر! مهمترین هنر مایکروسافت ارائه سیستم عاملی بود برای کاربران معمولی و متوسط که بتوانند نیازهای خودشان را خیلی عالی و سریع برطرف کنند و در این زمینه هم موفق بوده و تا کنون طبق آمارهای موجود حدود 90 درصد سیستم عاملهای خانگی ویندوز است. چرا هیچکدام از شرکت های معظم سیستم عامل سازی بزرگ دنیا قبل از مایکروسافت حاضر نشدند یک نسخه ی ساده و کاربر پسند و قابل اجرا روی پی سی برای کاربران عمومی ارائه دهند و اکنون همین انحصار طلبان مایکروسافت را متهم به انحصار طلبی می کنند!! دنیای رقابت یک سری اصولی دارد مختص به خودش !! بنده نماینده ی مایکروسافت نیستم ولی برای شرکتی که فقط بودجه ی سالیانه ی تحقیقات آن میلیارد دلاری است احترام قائلم. متاسفانه بودجه ی کل آموزش عالی ما .......... !!! همین است که حتی اگر تمام مدارک مایکروسافت را هم در منطقه ی خاور میانه بگیرید نگاهتان هم نمی کنند!!

دات نت از روی جاوا کپی برداری شده........
کی همچین حرفی را زده!! بله زبان سی شارپ از روی جاوا توسط مهندسین در جه اول بورلند پیاده سازی شده ولی ........!!! در ضمن ایده گرفتن از محیط های خوب و پیاده سازی آنها چه اشکالی دارد؟ برای مثال در حال حاضر بورلند مشغول آماده سازی سی شارپ بیلدر که کامپایلری بر مبنای دات نت فریم ورک است می باشد. آیا باید شروع به فحاشی بر علیه بورلند کرد و یا صمیمانه دست او را فشرد ؟!!

در مورد وی بی دات نت و شرکتهایی که روی آن سرمایه گذاری کرده اند..........
بازهم یک سری متلک پرانی و بی حرمتی و ........ دریغ از یک جمله ی علمی و منطقی .......... در اداره ی یک سیستم صرفا نکات فنی حرف اول را می زنند. فرض کنید یک شرکت تمام سرمایه اش را روی یک ویژوال سی کار سرمایه گذاری کند و سپس این آقا یا خانم قهر کنند و تشریفشان را ببرند! آیا جایگزین کردن او به این سادگی ها صورت می گیرد؟ آیا صرفا مسایل فنی هستند که تعیین کننده ی اول و آخر می باشند؟؟؟؟؟

حجم این سرور بعد از کامپایل حتی 300 k هم نمیشه
در مورد دات نت فریم ورک محض اطلاع دوستان مفهومی به نام دات نت ریموتینگ ارائه شده که من یک سرور ساده را با کمتر از 20 خط و یک کلاینت ساده را با کمتر از 10 خط پرپا کردم و حجم کامپایل شده ی آنها نیز جمعا 80 کیلو بایت نمی شود!! در ضمن مگر برنامه ها کیلویی هستند؟!!! آیا به حجم بالای فایلهای اجرایی دلفی هیچ وقت توجه کرده اید؟؟ ایا هیچ وقت از خودتان پرسیده اید که چرا بورلند کامپوننت ارائه داده و نه مانند مایکروسافت اکتیو ایکس و تمام آنها را هم در قالب یک فایل اجرایی کامپایل می کند. خیلی ساده است! انحصار طلبی مطلق! اجازه ندادن به سایر کامپایلر ها در مورد استفاده کردن از کامپوننت های دلفی. که در این زمینه مایکروسافت خیلی دوست و لبازی به خرج داده ........ هر چند محیط دات نت کمی متفاوت از این بحث است.

یکی از دوستان در مورد PHP اظهار نظر کرده بود که اولا اینجا جای بحث اش نبود و ثانیا ابدا با ای اس پی دات نت قابل مقایسه نیست! دلیل اینکه در خارج از ایران به اینگونه محصولات اهمیت می دهند مجانی بودن آنها است! مانند لینوکس و PHP و ..... در ضمن اگر لازم شد می توانم در مورد مقایسه ی PHP و ASP.NET یک مقاله ی کامل ارائه کنم و مقاله ای هم که در یک سایت ایرانی در این زمنیه وجود دارد فقط به ASP *منسوخ* شده اشاره کرده و اصلا جرات نکرده طرف ASP.NET بره!!

در پایان این پست باید بگویم بنده کلا وی بی و وی بی دات نت را کنار گذاشته ام سی شارپ را انتخاب کرده ام . دلیل آنهم واضح است. ساختار وی بی دات نت دگرگون شده و ... کسی که قبلا سی کار کرده باشد به راحتی به این محیط جدید مسلط می شود. و این را هم اضافه کنم که برای ارائه بورلند سی شارپ بیلدر لحظه شماری می کنم!!
به دور از هر گونه جار و جنجالی دلفی امکانات بیشتری را نسبت به وی بی 6 و *نه* وی بی دات نت ارائه داده است ولی بازهم تاکید می کنم در یک سیستم صرفا مسائل فنی حرف اول و آخر را نمی زنند.
و این را هم یاد آوری کنم اگر پاسخ این جملات از طرف شما همراه با حرمتی و بدون عنوان مطالب علمی باشد بنده در پاسخ دهی به اینگونه بی حرمتی ها با ذکر نام نویسنده آن و جواب های مقتضی ید طولایی دارم و کوتاهی نخواهم کرد. پس یادمان باشد اصل اول *ادب* است!!!

Mohammad_Mnt
جمعه 30 خرداد 1382, 20:25 عصر
[quote]
برای مثال : تو روح وِیژوال بیسیک ..... ----> واقعا متاسفم برای شما آقای ....... بیشتر از این از شما انتظار داشتم!!

به جای اون نقطه چین ها ، اسم من رو بگذارید :oops:
اول : آقا من از همه معذرت می خوام ، نمی دونم چی شد اون رو نوشتم . سر یه مساله دیگه عصبانی بودم که اومدم توی سایت و ...
دوم : تازه من که چیزی نگفتم ، به جای اون سه نقطه بعد از ویژوال بیسیک می تونین عبارت " گلاب بریزید" رو قرار بدین :wink:
سوم : این یه کمی هم به خاطر حرف های تندی بود که آقای " وی بی اس مستر " زده بود . از همون اول جو را متشنج کردند :evil:
چهارم : بازم از همه به خصوص وی بی کاران معذرت می خوام .

Vahid_Nasiri
شنبه 31 خرداد 1382, 00:35 صبح
بی خیال گل پسر ! :D :oops:

DelphiMaster
شنبه 31 خرداد 1382, 04:51 صبح
کی همچین حرفی را زده!! بله زبان سی شارپ از روی جاوا توسط مهندسین در جه اول بورلند پیاده سازی شده ولی ........!!! در ضمن ایده گرفتن از محیط های خوب و پیاده سازی آنها چه اشکالی دارد؟ برای مثال در حال حاضر بورلند مشغول آماده سازی سی شارپ بیلدر که کامپایلر(!!!ِِDM )ی بر مبنای دات نت فریم ورک است می باشد. آیا باید شروع به فحاشی بر علیه بورلند کرد و یا صمیمانه دست او را فشرد ؟!!

آقای نصیری از شما بعید است!
کامپایلر C#را microsoft ساخته وborland صرفا برای آن IDE نو ساخته است!ونه کامپایلر.
ضمنا بد نیست بدانید چند تن از بزرگترین برنامه نویسان جهان مشغول به طراحی محیطی
شبیه دات نت ، مستقل از پلاتفرم و freeSource هستند!رجوع شود به http://www.gnu.org/projects/dotgnu/

Vahid_Nasiri
شنبه 31 خرداد 1382, 09:27 صبح
البته در این زمینه هنوز اظهار نظر کردن زود است :wink:
چون اگر به تصاویری که آقای اسیستنت لطف کرده اند و خبرش را داده اند دقت کنید چیز دیگری را می بینید و این را مطمئن هستم که شرکت با آبروی و اعتباری مثل بورلند صرفا یک پوسته برای کار دیگران درست نمی کند :wink: :oops: به همین جهت برای ارائه این کامپایلر من لحظه شماری می کنم :P

Vahid_Nasiri
شنبه 31 خرداد 1382, 09:48 صبح
از خبر خوبی هم که دادید ممنون :oops:
به نظر می رسد در آینده بیشتر از سی شارپ مطلب خواهیم خواند :wink:

http://www.gnu.org/projects/dotgnu/screenshots/3.jpg[/img]

DelphiMaster
یک شنبه 01 تیر 1382, 09:19 صبح
وحید جان
در مورد کامپایلر یا IDEبورلند خوب باید صبر کنیم تا ببینیم تا چی پیش میاد ولی به نظر تو
بورلند چه جوری می تونه یه کامپایلر بسازه که دقیقا C#باشه؟بدون سورس کد؟
اما در باره C#انصافا از دلفی قوی تر است ولی VB نه....

یه Ebookمصور عالی برای دوستداران C#(تازه کارا) اینجاست حتما دانلود کنین
بعد بگین خوشتون اومد یا نه! :wink:
یکی هم بعدا تو سایت خورم واسi حرفه ای ها آپلود می کنم.

DelphiMaster
یک شنبه 01 تیر 1382, 09:20 صبح
وحید جان
در مورد کامپایلر یا IDEبورلند خوب باید صبر کنیم تا ببینیم تا چی پیش میاد ولی به نظر تو
بورلند چه جوری می تونه یه کامپایلر بسازه که دقیقا C#باشه؟بدون سورس کد؟
اما در باره C#انصافا از دلفی قوی تر است ولی VB نه....

یه Ebookمصور عالی برای دوستداران C#(تازه کارا) اینجاست حتما دانلود کنین
بعد بگین خوشتون اومد یا نه! :wink:
یکی هم بعدا تو سایت خورم واسi حرفه ای ها آپلود می کنم.
http://www.programmers-unlimited.com/downloads/ebooks/dotnet/C_Sharp_Book.zip

Vahid_Nasiri
یک شنبه 01 تیر 1382, 17:37 عصر
فکر کنم چیزی شبیه به جی بیلدر درست کند. استانداردهای اصلی جاوا دست خود شرکت سان است ولی خوب ملحقات بورلند به این کامپایلر را نمی شود ندیده گرفت. :wink:

قبل از اینکه این فایل را دانلود کنم ... آیا اسمش همان بلو پرینت ... سی شارپ است که مصور است؟؟

DelphiMaster
دوشنبه 02 تیر 1382, 08:25 صبح
سلام
درسته همون بلو پرینته
ولی منظورم این نبود که شما دانلودش کنی،چون بیشتر بدرد تازه کارا می خوره، اما یکی دیگه هست که روی هارد خودمه و بعدا حتما تو سایت خودم آپلود می کنم اسمش اینه:
Develop and Deliver Enterprise-Critical Desktop and Web
Applications with C# .NET
در مورد C#نظر جالبی داری،باید ببینیم چی پیش میاد.
موفق باشید

Vahid_Nasiri
دوشنبه 02 تیر 1382, 10:37 صبح
منتظر کتابی که گفتید هستم :oops:
Develop and Deliver Enterprise-Critical Desktop and Web
Applications with C# .NET

کتاب سی شارپ زیاد دارم ولی این یکی رو نه! از کجا گیرش آوردی؟ :shock:

Hidarneh
دوشنبه 02 تیر 1382, 13:24 عصر
گذشته از تمام مقایسه ها C++ 3.1 رو یادتون هست ؟

Vahid_Nasiri
دوشنبه 02 تیر 1382, 15:11 عصر
فکر کنم منظورتون همون توربو سی و یا بورلند سی تحت داس است :wink:
بله! تحت داس بورلند حکمرانی مطلق داشت و هرچند مایکروسافت هم کوئیک سی را درست کرده بود ولی فکر نکنم اصلا کسی به آن نیم نگاهی هم انداخته بود :roll:

Hidarneh
چهارشنبه 04 تیر 1382, 15:50 عصر
دقیقا منظورم همین بود . پس واقعا باید تا بیرون آمدن محصول بورلند صبر کرد . چرا که تجربه نشون داده همواره بورلند از میکروسافت جلوتر بوده.( غیر از بیسیک که تا حالا نشنیدم اصلا بورلند بیسیک داشته باشه یا حداقل اینکه کنارش گذاشته )

Afshinpour
جمعه 27 تیر 1382, 04:03 صبح
چرا که تجربه نشون داده همواره بورلند از میکروسافت جلوتر بوده

:shock: :shock: :shock: :shock:

مطمئنین شما ؟ :oops:

Hidarneh
شنبه 28 تیر 1382, 14:18 عصر
خب این که مسئله ای نیست یه نمونه بر خلاف این شما بگید . آقا ناظم ( خط کش اینا که خبری نیست :wink: )

Afshinpour
شنبه 28 تیر 1382, 15:04 عصر
چشم عزیز دلم ( در ضمن خط کش هم خبری نیست ) :)

نمونه اون همین NET Framework

ولی من اصلا به جان شما حال و حوصله بحث دوباره راجع به میکروسافت و ... رو ندارم ولی فقط اینو میگم که :

توی نمایشگاه سالانه کامپیوتر که در هانوفر برگزار شد از Josef Narings که داشت سخنرانی میکرد پرسیدن که دات نت تکونی به دنیای برنامه نویسان داده آیا شما هم در نظر دارین مثل اون چیزی رو به بازار بدین؟

گفت که دات نت چیزی نیست که میکروسافت 1 هفته پیش شروع به درست کردن اون کرده باشه و امروز تموم شده باشه. دات نت چکیده تجربه سالیان سال برنامه نویسی است و به نظر من برای دات نت نظر شخصی هزاران هزار برنامه نویس پرسیده شده (مثال زد) و حاصل در این مجموعه گرد اومده. بورلند درسته که با میکروسافت رقابت میکنه ولی هدف ما جلب رضایت مشتری هاست . برای همین ما سعی بر ایجاد بسته ای بالاتر از دات نت نمیکنیم . بعدش اشاره ای به سی شارپ کرد که به SQL SERVER مجهز شده و ....

به نظر من منظورش این بود که ول معطلن اونایی که الکی بحث میکنن که کدوم بهتره. راجع به میکروسافت و خوبی هاش و بدی هاش و .... 100000 تا فیلم و کتاب و داستان و شعر و ... هست . به نظر شما وقت تلف کردن نیست اگر ما بخوایم شب و روز راجع به این موضوع بحث کنبم ؟

هر برنامه ای که توی بازار هست که تا حدی معروف شده پشت اون چندین و چند سال کار گروهی و تیمی خوابیده. هیچ کدوم از اونها چه برنامه های میکروسافت و چه برلند و چه .... الکی و یک شبه بیرون نیامدند. پس راجع به هر کدوم اونها میشه ساعتها بحث کرد.

به نظر من این بحثهای بیهوده و الکی رو بگذاریم کنار و به حقیقت کار نگاه کنیم. با بحث کردن من و شما روی محصولات این شرکتها نه اوراق اونها توی بورس از بین میره و نه چیزه دیگه ای. وقت و فقط وقت ما هدر میره.

شرکت ما درسته که با میکروسافت کار میکنه ولی به خدا توی شرکت بچه ها هم بعضی موقع ها از دست بعضی چیزها شاکی میشن و چند دقیقه ای بد بیراه میگن. نمونه اون بین برنامه نویس VB ما و وب دیزاینر ما که با PHP کار میکنه پیش میاد ولی هیچ کدوم از این بحثها بیشتر از 5 دقیقه طول نمیکشه. چون همه میدونیم که نتیجه ای نداره .

خواهشا از بچه ها میخوام که از مطرح کردن سوالهای بچه گونه مثل : کدوم بهتره : ASP یا PHP و ... جلوگیری کنن.

موفق باشین.

Hidarneh
شنبه 28 تیر 1382, 15:10 عصر
با این حرفات موافقم ولی یادمون باشه که باید چند تا شرکت باشن تا رقابت داشته باشن . و اینجوری دست ما کاربرها توی حنا نمی مونه ( داس 4 رو یادت هست ؟ )

Afshinpour
شنبه 28 تیر 1382, 15:21 عصر
اگر برنامه نویس برنامه نویس باشه با GWBASIC هم کار خودش رو راه میندازه :lol:

حرف من اینه : رقابت اون شرکتها نباید بشه مایه وقت هدر دادن ما.

cydonia
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 19:50 عصر
من می خوام خدمت دوستان چند نکته عرض کنم.

یکم:
هر کس هر زبانی رو که مسلط تره، ادعا می کنه که بهتره.

دوم:
هر کاری تو دلفی می شه کرد تو وی بی هم می شه کرد و برعکس. فقط روش انجامش فرق می کنه. ( بنده قویاً روی این ادعا پا فشاری می کنم و مخالفان این موضوع رو عموماً کسانی می دونم که فقط فکر می کنن وی بی رو بلدن)

سوم:
وی بی یک بلک باکس است؟ بصورت معمول بلی، اما می شه ساز و کار اجرای برنامه رو با ترفند هایی که بیشتر مربوط به نکات فنی برنامه نویسی تحت ویندوز است (بطور مثال خیل عظیم API ها ) کاملا در دست گرفت که من به این می گم وایت باکس. برنامه آب بخوره می فهمین :wink:

چهارم:
مایکروسافت کپی کننده نیست. بلکه خیلی از محصولات رو 'هلو بیا برو تو گلو' کرده. بماند که همین کپی ناقص(ویندوز) در حال حاضر (در کل عرض می کنم نه خاص) از خیلی از اصلها بهتر کار می کنه.
http://www.itiran.com/artic/show_user_archive.asp?des=8109&id=17

پنجم:
تنوع کار مایکروسافت فوق العاده است . اگر طرفداران جاوا این نو آوری به ذهنشان می رسید ، خودشان انجام می دادند. می خواهم مثالی بزنم که می دانم اغراق آمیز است ولی مفهوم را می رساند.
آیا ما می توانیم بگوییم مخترع اتومبیل شخصی است که طرحش را از گاری دزدیده است ؟ بسیاری از اصول ساخت گاری با اتومبیلهای اولیه یکسان بود. ولی گاری به انتهای ظرفیت پیشرفتش رسیده بود و نیاز بود تا تهولی در آن روی دهد.به نظر من جاوا گاری و دات نت اتومبیلهای نسل اول است.

ششم:
اونا اونطرف دنیا با هم کنار اومدن . ما چرا درگیریم ؟ :wink: :قهقهه:

موفق و پیروز باشید. با هر زبونی که دوست دارید :flower:

cydonia
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 19:59 عصر
همین که همین جواب رو هم بهت دادن خیلیه ! انگار یادت رفته ما داریم تمام محصولات این شرکت ها رو مفتی مفتی کپی می کنیم عزیزم :evil:

آقا خداییش اقتصادمون ، اجازه نمی ده. وگرنه از این کپی کردن و کرک کردن و ... کسی خوشش نمیاد :roll: :(

cydonia
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 20:12 عصر
آقا اصلان به من چه خودتون میدونین ولی من بازم میگم دلفی اصلا عددی نیست ببینید من برادرم تو شرکت رمیس تهران برنامه نویسه این شرکت 9 میلیون تومان روی مهندساش سرمایه گزاری کرده که این VB.NET رو یاد بگیرن و این در حالی بود که زبان برنامه نویسی قبلی اونها دلفی بود دو تا مهندس از ایتالیا برای این کار استخدام شدن حالا شما بگین یعنی یه شرکت به اون بزرگی بهتر میدونه یا شما که بترکه 8 یا 9 ساله برنامه نویس هستین البته اینو هم بگم که هر برنامه نویسی تو ایران آرزو داره که تو این شرکت کار کنه شما اصلا در باره ی VB.NET چی میدونین در باره ی امکاناتش نه شما هیچی نمیدونین تنها دارین برای خودتون رو هوا تیکه میپرونین همین کار ها رو میکنین که همیشه ایران یه جهان سومی باقی میمونه برای من زبان برنامه نویسی هیچ اهمیتی نداره بخدا اگه همین الان به من بگن پاسکال بهتره میرم پاسکال رو یاد میگیرم برای من فرقی نمیکنه ولی وقتی میبینم که چند نفر بدون اینکه چیزی بدونن همینطوری تیکه میپرونن فقط برای اینکه حرفی زده باشن افسوس میخورم برای خودم برای شما که با عرض پوزش عقلتون به چشمتونه!!!!!!!!!! زمان همه چیز رو مشخص میکنه دلفی کارا سیه خودشون ما هم سیه خودمون

بعضی جاهاش رو راست گفتی ( نه همش رو ) ولی بد گفتی.
خودت رو نگاه نکن. ما تو همین مملکت خودمون برنامه نویسهای قدر زیاد داریم. فکر نکن او طرف جه خبره !!! دو نفر از دوستان و همکاران من رفتن به آمریکا و کانادا. یکی از اونها ( به همراه خانمش) وارد مایکروسافت شدن ( خودش می گفت مدیرش مخترع زبان GWBasic هست :lol: ) و جزو برنامه نویسهای ارشد MsMoney شده. لازم به ذکر است که این پروژه در خال حاضر با CSharp انجام میشه. اونیکی دوستم هم تو یکی از ۷ پارتنرهای سان کار میکنه و بخشی از پروژه های سان زیر دست تیمی است این آقا مدیرش هست. همین مازیار دانشجوی دکترای کامپیوتر بود (با گرایش هوش ) . و مثل این دوستان (فقط من حقیر) افرادی رو میشناسم ( البته اون دو تا با من رفیق بودن. بقیه رو فقط در کار و یا پروژه های خاص با هاشون برخورد داشتم)
ایتالیا ایتالیا گفتن دلیل نمی شه از تواناییهایی که تو همین برو و بچ خوب ایرانی است غافل بشیم. در ضمن بنده هیچگونه علاقه ای به کار کردن تو اون شرکتی گفتی ندارم ، چون با سه تا شرکت دیگه به صورت مشاوره ای کار میکنم که کمتر از فرموده شما نیستن. ( اینو گفتم که فکر نکنی دوستانی که اینجا هستن بچه دبیرستانین)

چهارشنبه 30 اردیبهشت 1383, 22:03 عصر
میتونم باهاتون شرط ببندم که این بابا یه جوجه وی بی کاره همه میدونن که وی بی 3-soot programing هست ضمنن اصلا احتیاج به مسابقه و این حرفا نیست
چیزی که عیان است..... 8-)

Delphi-Clinic
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1383, 08:52 صبح
میلاد جان ادامه این بحث رو به صلاح شما بخش دلفی و آرامش سایت نمی بینم.

لذا این تاپیک رو قفل می کنم. :)