PDA

View Full Version : How Create DataBase

Black_Queen
شنبه 07 مهر 1386, 02:10 صبح
با سلام خدمت دوستان.
میخواستم بدونم چجوری میشه در حالت اجرای برنامه runtimeو یعنی در کل در محیط کد نویسی یک فایل بانک اطلاعاتی مثلا access را برروی هارد درست کرد و اطلاعاتی را در آن قرار داد. من از VB.NET 2005 استفاده میکنم.
اصلا کلا چجوری میتونم یک مرجع خوب در مورد VB.NET 2005 بدست بیارم البته فارسی باشه که بهت.ر

با تشکر

hassan razavi
شنبه 07 مهر 1386, 13:10 عصر
شما می تونید یک فایل MDB خالی بصورت Temp را در جایی داشته باشید و هر وقت خواستید آنرا در جای و با نام مورد نظر (توسط کد) کپی کنید. بعد به راحتی می توانید با کد Table بسازید در ان.
البته این یک پیشنهاد است.

Black_Queen
شنبه 07 مهر 1386, 16:40 عصر
خوب دوست عزیز مشکل من هم همین نوشتن tableبا کد هستش.
اصلا نمیدونم چجوری ConnectionStringو AdapterوDataSet ها را با کد ایجاد کنم.
اگه میشه کمکم کنید

hassan razavi
یک شنبه 08 مهر 1386, 08:20 صبح
برای اکسس نمی تونید با کد جدول بسازید ولی در Sql Server توسط Store Procedure براحتی می توانید.

hmm
یک شنبه 08 مهر 1386, 10:55 صبح
adox کارش همینه ، به Refrence هات اضافه کن و باهاش کار کن.
اگه نمونه کد میخوای که البته روی اینترنت زیاده میتونم برات پیدا کنم.

__H2__
دوشنبه 09 مهر 1386, 15:14 عصر
سلام
راه Embeded کردن بانک توخالی درون برنامه اغلب خوب جواب میدهد ولی برای ساخت untime ، تنها راه کد نویسی برای Access همانطور که کاربر hmm هم به خوبی اشاره کردند ADOX و نیز DAO است.

Black_Queen
پنج شنبه 12 مهر 1386, 11:16 صبح
اگه بشه یک سری کد نمونه بگزارید که خیلی بهتره. درضمن اگه مرجعی (البته ترجیحا فارسی) در این مورد میشناسید ممنون میشم اگه معرفی کنید.

Black_Queen
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 01:23 صبح
با سلام خدمت دوستان.
من منظورم از این سوالی که کردم برنامهای بود که نمونه اش به vb در این آدرس http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=3678&d=1148246141
هست. اگه ممکنه کدی برای اینکه این کارو در .net و برای office 2003 انجام داد خیلی خوب میشه.

__H2__
شنبه 11 اسفند 1386, 17:19 عصر
سلام
خوب سورس هم که دارید ؟؟؟؟!!!!!
ADOX قابل استفاده در VB.Net هم است.
Project->Add Refrence->COM->Microsoft ADO Ext. 6.0 for DDL and Security
بعد از این اضافه کردن مثلاً میتوان با دستور زیر دیتابیس جدید را بسازید

Dim x As New ADOX.Catalog
x.Create("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\B.mdb")

از همان نمونه VB6 هم میتوانید به عنوان راهنما استفاده کنید.
چون در مورد اشیای COM ای مثل ADOX یا DAO و... تقریباً سینتکس های VB6 و VB9 برابر هستند.
بجز آنکه برای ارجاع شی در VB6 نیاز به لغت SET بوده ولی VB.Net اینکار را خودکار انجام میدهد.

ضمناً خود VB.Net مجهز به یک مبدل کد و پروژه از VB6 می باشد (File->Open->Convert) ولی چندان جالب نیست و بهتر است پروژه با توجه به امکانات جدید از نو نوشته شود ولی فعلاً شاید در یادگیری طریقه استفاده از ADOX کمکتان کند.