PDA

View Full Version : update یا remove و Insert :)

salmanmp
یک شنبه 08 مهر 1386, 13:56 عصر
سلام
یه فرمی دارم که یه سری کنترل روش قرار دارن، هر کدوم یه ID دارن و مثلاً یک value که می خوام تو پایگاه دادم ذخیرشون کنم...
حالا وقتی یکبار اینها وارد شدند هیچی؛ وقتی یه بار نشون میدم و میخوام تغییرات در مقادیرشون رو ذخیره کنم بهتره با بدبختی Update کنم یا remove کنم و دوباره Insert کنم ؟!

mehdi.mousavi
یک شنبه 08 مهر 1386, 14:09 عصر
سلام
یه فرمی دارم که یه سری کنترل روش قرار دارن، هر کدوم یه ID دارن و مثلاً یک value که می خوام تو پایگاه دادم ذخیرشون کنم...
حالا وقتی یکبار اینها وارد شدند هیچی؛ وقتی یه بار نشون میدم و میخوام تغییرات در مقادیرشون رو ذخیره کنم بهتره با بدبختی Update کنم یا remove کنم و دوباره Insert کنم ؟!

سلام.
معمولا وقتی رکوردها رو باید با بدبختی Update کرد، که نرم افزار از هیچ Modeling خاصی پیروی نکنه. اگر Business Entity های شما بصورت کلاسهایی در برنامه وجود داشته باشه، اونوقت دیگه Update کردن رکورد ها بدبختی نیست. در هر حال، چه با بدبختی باشه و چه با خوشبختی، رکوردهای موجود رو حتما Update کنید، نه اینکه پاک کنید و دوباره رکوردهای جدید رو Insert کنید. چرا که اینطوری Concurrency و ... دیگه از بین میره و کارایی بانک هم بطرز چشم گیری کاهش پیدا میکنه.