PDA

View Full Version : برنامه کتابخانه

اوبالیت به بو
دوشنبه 09 مهر 1386, 21:11 عصر
سلام!! سلام!!

من یه برنامه واسه کتابخونه مدرسه دارم می نویسم که دو تا جدول داره:
1- جدول عضویت اعضا (که میشه همون فرمی که مسئل کتابخونه بچه ها رو عضو کتابخونه می کنه!! یادتونه بچه بودیم عضو می شدیم؟؟ یادته؟یادته؟)
2- جدول ثبت کتابها (همون فرمی هستش که کتابهای موجود در آرشیو رو توش ثبت می کنیم. یادته تو کاغذ A4 می نوشتیم؟ یادته؟یادته؟)
خوب حالا این دو تا فرم قابلیت ثبت و ویرایش و حذف و نمی دونم قبلی و بعدی اول و آخرو ..... از این چیزا رو داره.
حالا من می خوام دو تا فرم جدید توش بزارم (که جنم رو به لب رسونده) که فرم چی هستش؟؟ .....؟ جستجو!!! آفرین! چی؟؟ جستجو
1- فرم جستجویه اعضا (که اعضا رو جستجو می کنه)
2- فرم جستجویه کتاب (که کتاب هارو جستجو می کنه! چیا رو؟؟؟؟ کتابارو!!)
حالا من اصلان کد search کردن رو بلد نیستم. در ضمن بگم که از را ADO رفتم که متاسفانه نمی دونم چرا اکثر برنامه نویسایه این سایت از راه DATA میرن! بر نخوره ها یه وقت.چون سابقه داره بعضیا تو این سایت جنبه ندارن متلک باره آدم میکنن!!
بگزریم. اگه کسی میتونه که ماشاالله همه به قول خودشون Programmeran واسه ما این سورسه جستجو رو بزارن.
من SQL بلد نیستم اگه یه نفر گفت که از اون راه برم لطفا بیشتر راهنمایی کنه.
وای خسته شدم چقدر تایپ کنم.
خوب آقا ما رو شما حساب کردیما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دمتون گرم فعلان بای:بوس::بوس:

vbsqlhadi1
سه شنبه 10 مهر 1386, 00:15 صبح
برای جستجو کردن راههای مختلفی وجود داره یکی از اونها استفاده از دستور select هستش به عنوان مثال دستور زیر ابتدا یک conection با database فرضی temp ایجاد می کنه و سپس با استفاده از دستور select کتابهای رو که در داخل آن نام مادر هستش رو select میکنیم حالا شما می توانید این رکورد رو به یک گرید ربط بدید و اطلاعات رو نمایش بدین

Dim Rs As New ADODB.Recordset
Dim Cn As New ADODB.Conection
Cn.ConnectionTimeout = 60 ' Set the time out
Cn.Provider = "sqloledb
Cn.Properties("Data Source").Value ="(local)"
Cn.Properties("Initial Catalog").Value = "TEMP"
Cn.Properties("User ID").Value = SA
Cn.Properties("Password").Value = "1"
Cn.CursorLocation = adUseServer ' Set SQLOLEDB connection properties
Cn.Open
Rs.Open "select * from Info_book where bo0k_name like %'مادر'%", Cn, adOpenStatic, adLockOptimistic

qanewaisi
شنبه 12 دی 1388, 16:36 عصر
یک conection با database فرضی temp ایجاد می کنه
میشه بگین منظورتون از database فرضی چیه؟

Tasiyan
شنبه 12 دی 1388, 17:30 عصر
این چطوره؟
تكست باكس و ليستي از آن (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=734141#post734141)
:لبخند:

rd.net
شنبه 12 دی 1388, 21:37 عصر
شما یه ado درست کن.بعد برو تو propertisesh بعده اینکه بانکتو ارتباط دادی تو قسمن recordsourse مینویسی
select *from table where filde mored nazar=text