PDA

View Full Version : نصب برنامه ای با بانک اطلاعاتی اکسس

am_sanatiz
دوشنبه 09 مهر 1386, 21:16 عصر
سلام
من با دلفی 7 برنامه ای ایجاد نمودم و بانک اطلاعاتی آن اکسس می باشد بر روی سیستم هایی که اکسس نصب نمی باشد برنامه قابل اجرا نمی باشد .
نرم افزار install shield express 4 Borland free edition که با دلفی 2006 می باشد را نیز دارم آیا در آن قسمتی هست که فعال شود تا این کار را حل نماید و با Microsoft installer ویژورال استودیو 2005می شود کاری کرد و یا نرم افزارهایی دیگر می خواهد.

vcldeveloper
سه شنبه 10 مهر 1386, 02:24 صبح
برای بتونید از فایل Access در برنامه تون استفاده کنید، لازم نیست خود MS Access روی سیستم کاربر نصب باشه. باید Jet Engine بر روی سیستم کاربر نصب باشه، که این هم در هنگام نصب ویندوز توسط خود ویندوز نصب میشه. پس نباید مشکل خاصی در این زمینه داشته باشید، غیر از اینکه نسخه ایی از Jet Engine که بر روی کامپیوتر کاربر نصب است، قدیمی تر از نسخه ایی باشد کهشما ازش استفاده کردید. می تونید آخرین ورژن Jet Engine را از سایت مایکروسافت دانلود کنید و در سیستم کاربر نصب کنید.
در ضمن، از اونجایی که احتمالا سوالات بیشتری در این مورد خواهید پرسید؛ کلماتی مثل Access یا Jet را در بخش دلفی سایت جستجو کنید، چون مسائل مربوط به این موضوعات قبلا توضیح داده شده.

am_sanatiz
دوشنبه 16 مهر 1386, 16:27 عصر
سلام
من روی یک بانک اطلاعاتی اکسس رمز ورود گذاشتم.

Tools>security>set database password

در موقع اتصال توسط ado connection در دلفی 7 از طریق حالت Microsoft jet 4 OLE DB provider با اشکال زیر مواجه می شود.

Test connection failed of an error in initializing provider. Cannot start your application. The workgroup information file is missing or opened exclusively by another user.

بنابراین از طریق Microsoft OLE DB provider for ODBC drivers به بانک متصل شدم

اکنون با انتقال برنامه به سیستم هایی که اکسس در آنها نمی باشد برنامه اجرا نمی شود. البته برای نصب JET 4 هم سیستم ها اشکال می گیرند که خود سیستم دارا می باشد و نصب نمی شود.سایت را هم گشتم اما مطلبی پیدا نکردم.

چه کاری باید کرد که برنامه روی تمام سیستم ها اجرا شود.

h_mohamadi
جمعه 02 آذر 1386, 12:44 عصر
سلام و خسته نباشد
من یک برنامه با دلفی نوشتم و بانک آن اکسس است برای Backup and restore کردن آن مشکل دارم اگر راهی یا کامپوننتی معرفی کنید ممنون می شوم
h_m_1258@yahoo.com

SYNDROME
جمعه 02 آذر 1386, 14:18 عصر
سلام و خسته نباشد
من یک برنامه با دلفی نوشتم و بانک آن اکسس است برای Backup and restore کردن آن مشکل دارم اگر راهی یا کامپوننتی معرفی کنید ممنون می شوم
h_m_1258@yahoo.com
دوست عزیز قوانین سایت را مطالعه کنید.
سوال خود را در سه تاپیک که اصلاً ربطی به موضوع آن تاپیکها نداشت مطرح کرده اید.همین سوال را در تاپیکهای زیر هم مطرح کرده اید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=47858&page=3
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=11713
موفق باشید