PDA

View Full Version : نوشتن تابع در برنامه سرور و فراخوانی در Client؟

SYNDROME
یک شنبه 15 مهر 1386, 16:03 عصر
با سلام
من با استفاده از روشی که دوستمان در لینک زیر گفته اند توانستم یک برنامه Server و یک Client بسازم.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59232
حالا می خواهم بدانم چطوری می توان در برنامه Server یک تابع نوشت که در برنامه Client فراخوانی شود و نتیجه به برنامه Client برگردد.
در ضمن اشاره کنم تجربه چندانی در این باره ندارم.
با تشکر از همه دوستان.

AlirezaBahredar
یک شنبه 15 مهر 1386, 16:57 عصر
در پاسخ به سئوال شما باید گفت که.....
با کمک CommandHandlers می تونی اینکارو انجام بدی....اما CommandHandlers چی هستند؟
CommandHandlersها درواقع همانند ActionList عمل می کنه(اینو هم بگم که CommandHandlersدر واقع Property ،TCPServer هستش)به این معنی که شما می تونی به هریک از CommandHandlers ها یک عملیات نسبت بدی....و با درخواست از سمت Client هر کدوم از CommandHandlers که شما می خواید اجرا میشه....
اما معمولا از CommandHandlers استفاده نمیکنن و افراد با دستور () TCPClient.WriteLn درخواست خودشون رو به سرور میفرستند و سرور با دریافت این درخواست،درخواست مورد نظر رو انجام میده....ببین یه کم سخت گفتن این مطلب بهترین مثالی که می تونم واسط بگم یک Sample توپ هست که Zarko Gajic استادمحبوب دلفی از سایت Delphi.about.com نوشته.....خیلی گویا هست.من لینکشو واسط اینجا می ذارم...موفق باشی
http://delphi.about.com/od/internetintranet/l/aa012004a.htm

SYNDROME
یک شنبه 15 مهر 1386, 18:16 عصر
با سلام
دوست گرامی AlirezaBahredar دست شما درد نکند.
ولی یک مشکلی که بنده دارم زبانم اصلاً خوب نیست.
اگر امکان دارد خودتان بنده را راهنمایی کیند.
با تشکر

Mahmood_M
دوشنبه 16 مهر 1386, 05:35 صبح
سلام

با سلام
با تشکر
در لینک بالا یک برنامه نمونه هست ( لینکش در صفحه دوم مقاله و در اواسط صفحه هست ) ، اون رو دانلود کنید و سورسش رو ببینید ...
-----------
یک راهش ( همون طور که دوستمون هم اشاره کردند ) اینه که با دستور WriteLn(); پیغامی رو برای سرور بفرستید ، و وقتی پیغام به سرور رسید برنامه سرور ، تابع مورد نظر رو فراخوانی کنه ...

موفق باشید ...

SYNDROME
دوشنبه 16 مهر 1386, 05:52 صبح
با سلام

سلام
در لینک بالا یک برنامه نمونه هست ( لینکش در صفحه دوم مقاله و در اواسط صفحه هست ) ، اون رو دانلود کنید و سورسش رو ببینید ...

باز هم نتوانستم موفق شوم.
یکی از دوستان توضیح بده ممنون می شوم.
با تشکر

AlirezaBahredar
دوشنبه 16 مهر 1386, 08:21 صبح
با سلام
با تشکر

بیبین مطلبی که واسط گذاشتم فوق العاده ساده و روان هست(اصولا شیوه نگارش Gajic اینجوریه ساده ولی در عین حال مفید) ولی در هر صورت بهم بگو تا کجا پیش رفتی و واسه ارتباط بین سرور و کلاینتت برقرار هست؟تا برسسیم سراغ درخواست یک تابع از سمت کلاینت و اجرای اون از طرف سرور......
یه توصیه دوستانه هم دارم....تا یک مطلب رو 2 خطش رو خوندی چیزی نفهمیدی نگو زبانم ضعیفه...داداش شما یه پا برنامه نویس هستی؟

SYNDROME
دوشنبه 16 مهر 1386, 15:34 عصر
با سلام

ولی در هر صورت بهم بگو تا کجا پیش رفتی و واسه ارتباط بین سرور و کلاینتت برقرار هست؟تا برسسیم سراغ درخواست یک تابع از سمت کلاینت و اجرای اون از طرف سرور......

من برنامه Client و Server را نوشته ام دقیقا همانجوری که در پست اول گفتم.
حالا می خواهم تابع را بنویسم.
با تشکر