PDA

View Full Version : بخش بخش کردن برنامه

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 16 مهر 1386, 15:01 عصر
سلام دوستان.میخواستم منو راهنمایی کنید که بهترین راه برای تیکه کردن یک برنامه چیست؟
مثلا فرض کنید میخواهیم امکانات برنامه رو به صورت جداگانه بفروشیم یا امکانات جدید دیگر رو همینطور؟بهترین راهی که شما پیشنهاد میکنید چیه؟ آیا بهتره هرکدوم از فرمها یا یونیت ها را داخل یک پکیج یا dll قرار بدیم بعد اونو فراخوانی کنیم؟

یک سوال هم درمورد پکیج که ایا در داخل پکیج ها وقتی یک فرم رو قرار میدهیم تمام یونیت هایی که داخل اون فرم use شده به داخل اون پکیج انتقال پیدا میکنه؟

Hamid_PaK
سه شنبه 17 مهر 1386, 06:11 صبح
تا جایی که من می دونم همون بهتر با DLL کار کنید ...

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 17 مهر 1386, 08:20 صبح
یعنی فرمها و مواردی که میخوام درون dll قرار بدم و ازداخل اون صدا کنم.؟؟
یعنی بهتر از package ها هست؟

vcldeveloper
سه شنبه 17 مهر 1386, 10:22 صبح
یعنی فرمها و مواردی که میخوام درون dll قرار بدم و ازداخل اون صدا کنم.؟؟
یعنی بهتر از package ها هست؟
چندین بار درباره Package و DLL و ویژگی هاشون در سایت بحث شده. آیا تاپیک های مربوطه را مطالعه کردید؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 17 مهر 1386, 11:11 صبح
بله.ولی مطلب کاملی درموردشون پیدا نکردم.اگه میشه یک توضیح کاملی بدین.

Saeid59_m
چهارشنبه 18 مهر 1386, 07:29 صبح
پیشنهاد من اینه که بخش های مختلف برنامه رو در قالب فایلهای exe‌مجزا که با پارامتری خاص اجرا می شوند . قرار بدین .

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 18 مهر 1386, 07:35 صبح
میشه بیشتر در این مورد توضیح بدین.من دراین مورد چیزی نشنیده بودم.چطور چند exe مختلف ایجاد کنم؟منظور ایجاد application های مختلف؟ بعد چطور از طریق پارامتر آنها را باید اجرا کرد؟

Saeid59_m
چهارشنبه 18 مهر 1386, 12:36 عصر
شما می تونید مثلاً برای قسمت انبار داری یا حقوق و دستمزد متصل به برنامه حسابداری یه پروژه دیگه بنویسید ولی این پروژه ها از همون بانک بر نامه حسابداری شما استفاده کنند . خوب هر کدوم از این پروژه ها یه فایل exe داره دیگه .
حالا اگر می خواهید این فایلهای exe فقط از طریق برنامه شما اجرا بشه و کاربر با کلیک کردن روی اونها نتونه اونا رو اجرا کنه می تونید با استفاده از پارامتر ها این کار رو بکنید .
به این صورت که
توی برنامه اصلی حسابداری بجای مثلاً اجرای Anbardari.exe بنویسید Anbardari.exe 12547
که 12547 رو می تونید رمز اجرای برنامه در نظر بگیرید .
به توی برنامه anbardari یه شرط می نویسی که اگه ParamStr (1)=12547 اونوقت برنامه اجرا بشه.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 18 مهر 1386, 23:09 عصر
روش جالبی است .ممنون.حالا اگه دوستان باز نظری دارند ممنون میشم مرقوم کنند.

Bahmany
پنج شنبه 19 مهر 1386, 07:45 صبح
روشی که خودم استفاده کرده ام این بوده است که تمامی فرم هام رو درون DLL های مختلف پیاده سازی کرده ام و با فراخوانی اونها فرم ها رو به نمایش در می آوردم
از مزایای این کار می توان به این مطلب اشاره کرد که شما می توانید هر وقت که خواستید قسمتی از برنامه تون رو برای مشتری Update کنید

Bahmany
پنج شنبه 19 مهر 1386, 07:49 صبح
پیشنهاد من اینه که بخش های مختلف برنامه رو در قالب فایلهای exe‌مجزا که با پارامتری خاص اجرا می شوند . قرار بدین .

Saeid59_m (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=25604) فکر کنم اینطوری کار کنترل برنامه خیلی دشوار خواهد شد مثلا باید رابطی پیاده سازی بشه برای ارتباط برنامه ها با هم که از طریق COM+ یا MTS خواهد بود و اگر طرف خیلی عجله داشته باشه ارتباط رو باید با فرستادن پیغام بین برنامه ها داشته باشه که همیشه خروجی مطلوب نیست.

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 19 مهر 1386, 23:25 عصر
ممنون.البته فکر کنم در چند Exe کردن برنامه یک مشکل هم باشه که برای هر exe ما باید یک connection به دیتابیس داشته باشیم ولی در صورت استفاده از پکیج ها میشه از یک کانکشن استفاده کرد.

Saeid59_m
یک شنبه 22 مهر 1386, 07:25 صبح
حق با دوستان است
استفاده از این روش مستلزم پیاده سازی برنامه در قالبی خاص است .
به طور مثال فرض کنید فرم اول برنامه آیتم هایی مانند .
1- حسابرسی
2- انبا گردانی
3- حقوق و دستمزد
4- خرید و فروش
و ...
باشد .
در این شرایط می توان هر کدام از این آیتم ها را در یک فایل exe قرارداد زیرا هیچ کدام از آنها ارتباط مستقیم با هم ندارند .
در این شرایط نیاز به جابجایی اطلاعات میان فرمها نیست . (از برنامه اصلی به فرعی )

منظور من این بود نه اینکه هر فرمی را در یک فایل exe قرار بدین .