PDA

View Full Version : گرفتن Backup از داخل برنامه

s_q
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 08:46 صبح
من میخوام برنامه ای بنویسم که بتونم از جداول Database
Backup بگیرم و در صورت نیاز آنها را دوباره Restore کنم.
من از SQL استفاده میکنم.
ممکنه منو راهنمایی کنید؟

vcldeveloper
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 02:11 صبح
اگه منظورتون back-up گرفتن از فایلهای بانکه که فکر کنم zip کردنشون فکر خوبی باشه.
برای این کار میتونید از برنامه ها و کامپوننت های مختلفی استفاده کنید.
من از ZipTV استفاده می کنم واقعا باحاله 8) از فرمتهای مختلفی مثل zip و rar پشتیبانی میکنه. کار باهاش هم راحته. مجانی هم هست!
http://www.ziptv.com

merced
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 03:46 صبح
برای اینکه از شاخه database خودت یه پشتیبان بگیری اون شاخه رو با یک فشرده ساز باید تو یه گوشه از هارد یا تو فلاپی فشرده کنی
باید قبل از این جور کارا تمام جداول رو ببندی

حتی با فشرده ساز های تحت داس که فقط یک یا دو فایل اجراییه (مثل rar و unrar.exe ) هم می تونی این کار رو بکنی
یعنی یه فایل bat.* ایجاد و اون رو از داخل برنامه با shellexec اجرا کنی ......البته استفاده از این کمپوننت ها خیلی راحتتر و بهترتره

DataMaster
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 06:54 صبح
خود sql دستورراتی برای پشتیبان گیری داره که البته من از نحوه عملکرد اون اطلاع چندانی ندارم
اما اگر می خوای از روش فشرده سازی استفاده کنی یه خورده مشکلات داری اخه وقتی سرویس های sql اجرا باشه اجازه نداری دیتا بیس رو کپی و غیره انجام بدی

rambod51
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 08:48 صبح
در قسمت کامپوننتها من یه کامپوننت به همراه مثال گذاشتم برو بردار می تونی اونو توسط اسم RABOD51 جستجو کنی

s_q
شنبه 09 خرداد 1383, 00:39 صبح
از راهنمایی هاتون ممنونم .....
من کامپوننتی را که گفتید برداشتم اما نتونستم با آن از database بکاپ بگیرم.
البته توی مبحث SQL یک مطلبی پیدا کردم که فکر کنم مشکل منو حل میکنه.
با این حال از راهنمایی هاتون سپاسگزارم.

rambod51
شنبه 09 خرداد 1383, 08:15 صبح
اگه مشکلت حل نشد
باید برای کار با اون کامپوننت اول تمام بانکهاو ببندی من از او استفاده کردم و جواب داد اونم خیلی خوب