PDA

View Full Version : بازم این VFP Report Designer لعنتی

Mohammad_Mnt
شنبه 24 خرداد 1382, 17:40 عصر
یه Label توی گزارشم می ذارم ، وقتی می خواد گزارش رو نمایش بده ، بر می داره اندازه ی اون رو بزرگ می کنه !!!!! مثلا اگه نوشتم " گزارش ار دفتر کل " نشون می ده " گــــزارش از دفــتــر کــل " ! چون این کار رو می کنه ، نصف این عبارت می ره بیرون صفحه :?

تو لیست باکس هم راست چین نمی شه ! توی ادیت باکس هم می آد از وسط شروع می کنه :evil:
ولی توی دلفی همه ی این ها درسته :?
کمک کنید :cry:

amin panahi
سه شنبه 27 خرداد 1382, 15:23 عصر
سلام محمد جون
قکر کنم که مشکلت را فهمیده باشم . من هم زمانی که از prompt قدیمی fp در vfp استفاده می کنم پس از exe کردن با کش آمدگی حروف مواجه می شوم . احتمالا این مشکل از آن جا ناشی می شود که بعضی از انواع فونت ها اندازه تمام حروفشان یکی است و چون در فونت ابتدایی شما از فونتی با تندازه های متغیر استفاده شده پس از اجرا اندازه آن چیزی نیست که شما خواستهخ بودید .

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 28 خرداد 1382, 01:59 صبح
من که نفهمیدم چی گفتی :?

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 28 خرداد 1382, 13:21 عصر
گزارش من در هنگام Preview این مشکل رو داره ( حروف فارسی کش می آد ) ولی وقتی همون Preview را چاپ می کنم ، درسته :shock: مشکل از کجاست ؟

عفت بزرگه
جمعه 08 دی 1385, 16:05 عصر
print preview در فاکس یکی از دلایلی بود که زیاد باهاش کار نمیکنم هرچند کریستال ریپورت و بقیه ابزارهای گزارش سازی هم چندین خوب و خوش قلق نیستند

rahro
شنبه 09 دی 1385, 09:58 صبح
:x من باید این بیل گیتس رو خفه کنم ! مردک چی بر داشته درست کرده ها !
یه Label توی گزارشم می ذارم ، وقتی می خواد گزارش رو نمایش بده ، بر می داره اندازه ی اون رو بزرگ می کنه !!!!! مثلا اگه نوشتم " گزارش ار دفتر کل " نشون می ده " گــــزارش از دفــتــر کــل " ! چون این کار رو می کنه ، نصف این عبارت می ره بیرون صفحه :?

قربونم بره ! تو لیست باکس هم راست چین نمی شه ! توی ادیت باکس هم می آد از وسط شروع می کنه :evil:
ولی توی دلفی همه ی این ها درسته :?
کمک کنید وگرنه کامپیوترم رو می زنم تو سر بیلی ها :cry:

سلام محمدجان
یکی از مشکلاتی که واقعا در اوایل باعث دلسردی من از ویژوال فاکس شد همین موارد بود واما
هر چند اساتید سایت با راهکارهایی تا حدی این موارد را درست کردند مثلا فونت اصلاحی و یا تنظیمات نوع زبان در کنترل پانل سیستم ولی هیچ کدام باب دل من نبود بهمین جهت ( الانه که صدای بچه ها در بیاد) من از نرم افزار پارس پندار استفاده کردم واقعا تنها در این موارد مشکل گشاست و نظیر نداره البته ضعفهای زیادی هم داره که مجبورا برنامه نویس باید باروشهای ابتکاری حل کنه .
در کل باهات هم دردی میکنم !
رهرو

mehran_337
شنبه 09 دی 1385, 12:06 عصر
از فاکس 9 استفاده کن و set reportbehavir 90 رو بده مشکل حل می شه.
ترو خدا انقدر به فاکس بد و بیراه نگین .

عفت بزرگه
شنبه 09 دی 1385, 12:16 عصر
به فاکس کاری نداره . ایجاد گزارش در محیط ویندوز از بقیه مراحل ساخت نرم افزار دردسرش بیشتره

mehran_337
شنبه 09 دی 1385, 14:28 عصر
هر کس عقیده ای داره و نظرات همه برای من قابل احترامه.
اما واقعا برای من ساخت گزارش راحت ترین کاره مخصوصا در فاکس 9 .
در داس که واقعا عذابی بود (البته از نظر من)
الان هم که باند دیتیل در 9 می تونی افزایش بدی .

Mohammad_Mnt
شنبه 09 دی 1385, 14:55 عصر
سه سال و نیم پیش در چنین روزی (!) من داشتم با فاکس کلنجار می رفتم. الان دوسالی هست که با آرامش خاطر با دلفی کار می کنم ;)
عفت بزرگه هم این پست خاک خورده رو دوباره زنده کرد :)

عفت بزرگه
شنبه 09 دی 1385, 14:57 عصر
دلفی برای سری کاری خداییش حرف نداره .برای پخت قورمه سبزی هم کامپوننت داره .

mehran_337
شنبه 09 دی 1385, 15:19 عصر
البته اگه می تونستم دل بکنم مدتها پیش می خواستم برم دنبال دلفی اما هر کاری کردم نتونستم ترکش کنم.
وقتی هم با این سایت آشنا شدم دیگه گفتم بیخیال اینهمه عمر سر فاکس رفت بقیه اش هم طی می کنیم آخه هر چی باشه بدجوری عادت کردم.
هیچ زبانی اینقدر در گیری نداره اما هر کی میاد بطرف فاکس بعدش با خودش کلنجار می ره که عوضش کنه 70% کسایی که فاکس کارن این دیگیریهارو دارند
اما لامصب مثل هروئینه

عفت بزرگه
شنبه 09 دی 1385, 15:41 عصر
نباید هم بزاریش کنار . اگر کارهات در حالتی است که نیاز به پکیج نداری ، در ضمن حوصله زیادی داری خوبه . منم خیلی باهاش کار کردم اما یه جاهایی اعصاب آدم رو خورد میکنه
1- righttoleft
2- گزارشات
3- منوهاش که قابل تغییر سایز فونت نیستن (منظورم پاپ آپها هستن )
4- داغون شدن بانکهاش که البته راه جلوگیری داره
5- رایج نبودن ( هیچ شرکتی برنامه نویس vfp رو استخدام نمیکنه ) چرا ؟ چون هیچ شرکتی نمیتونه یه پروژه رو ببره به یه اداره مثلا دولتی با فاکس تحویل بده

در نتیجه این زبان محجور مانده . من چند سالی که باهاش کار میکردم دیگه نه میتونستم کار گروهی بکنم . نه بقیه برنامه نویسها زبونم رو حالیشون میشد و ....... ؛ و بر این اساس #C رو برگزیدم . این نظر من بود حالا همه حمله نکنیدها

Mohammad_Mnt
شنبه 09 دی 1385, 15:41 عصر
من خودم را بستم به تخت :))

mehran_337
یک شنبه 10 دی 1385, 00:55 صبح
و این که syntax با همه زبانها متفاوته نمی شه به راحتی نقل مکان کرد

rahro
سه شنبه 12 دی 1385, 07:17 صبح
هر کس عقیده ای داره و نظرات همه برای من قابل احترامه.
اما واقعا برای من ساخت گزارش راحت ترین کاره مخصوصا در فاکس 9 .
در داس که واقعا عذابی بود (البته از نظر من)
الان هم که باند دیتیل در 9 می تونی افزایش بدی .
سلام مهران جان
میشه بیشتر در این خصوص توضیح بدین
تا کنون دوستان سایت در خصوص رفع مشکل کشیدکی حروف تو این سایت حرفی نزده بودن .

mehran_337
سه شنبه 12 دی 1385, 11:19 صبح
خب مسلما در زمان داس خیلی ها گزارشات را دستی می ساختند یعنی اونموقع عقیده داشتیم که برای یه فروشگاه یا گزارش گیری از اطلاعات گزارش ساز زیاد قدرت مانور نداشت
حتی هدر و فوتر و دیتیل هم باید خودمون دستی طراحی می کردیم
اما به لطف نسخه 9 حتی باند دیتیل که جزئیات گزارش را در خود جای می ده قابل تکراره.
بسته به نوع استفاده از گزارشه.
ببین مثلا در فاکتور :
هدر = نام خریدار - تاریخ فروش - شماره فاکتور
دیتیل = شرح کالا - فی - تعداد - مبلغ کل
فوتر = جمع کل به عدد و حروف

حالا اگه بگی گزارشی می خوام از تمام فاکتور های این ماه :
هر فاکتوری یک گروه می شه و هر گروهی نقش دیتیل رو ایفا می کنه .
به همین سادگی تمام فاکتورهای ماه با جزئیات مثال فوق در گزارش مشاهده می شه

Mohammad_Mnt
سه شنبه 12 دی 1385, 11:37 صبح
این کارهایی که گفتین را من توی داس انجام دادم ! چیز جدیدی ندیدم توی این لیست :(