PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به MSSQL SERVER تحت شبکه!

hadi_kalantar
جمعه 20 مهر 1386, 13:52 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

من یه مشکل اساسی دارم که سریعا باید حلش کنم

من می خوام از طریق tcp/ip به یه کامپیوتر دیگه که روش sql 2000 نصب شده وصل شم.
برنامم port و Ip رو می گیره ولی چون کامپیوتر سرور پورت 1433 رو listen نمی کنه نمی تونم وصل شم.

اگه کسی تا حالا این کارو کرده بگه مشکل من چیه که سرور 1433 رو listen نمی کنه با اینکه پورت default رو 1433 انتخاب کردم.

اگه از دوستان کسی کمک کنه واقعا ممنون می شم.

AminSobati
جمعه 20 مهر 1386, 20:20 عصر
هادی جان اگر پورت توسط فایروال و امثالهم بسته نشده باشه، باید این کار طبق روال عادی انجام بشه. اما اگر شما پیغام خطا رو عینا ارسال کنین شاید بشه کمکی کرد

hadi_kalantar
شنبه 21 مهر 1386, 10:31 صبح
متن Error:
SQL Server dose not exist or access denied.
ConnectionOpen(Connect()).

در ضمن من با MFC دارم برنامه می نویسم و با ODBC وصل میشم!
احتمالا" یا مشکل از SQLServer ایه که من دارم یا تنظیماتش رو بلدنیستم چون رو دو تا شبکه مختلف تست کردم ولی همین error رو هم داد.

AminSobati
شنبه 21 مهر 1386, 11:47 صبح
هر Host یک دستورالعمل و راهنمایی برای SQL Server خودش ارائه میکنه. تا به حال تنظیمات Host خودتون رو دریافت کردین؟

hadi_kalantar
شنبه 21 مهر 1386, 15:24 عصر
SQL Server روی یه کامپیوتر توی LAN نصب شده. (خودم نصب کردم)
مسئله اینه که نمی‌دونم تنظیمات SQL Server درست نیست یا اینکه من مشکلی توی اتصال دارم.
ولی با توجه به نوع خطا و اینکه اصلا پورت 1433 روی کامپوتر سرور Listening نیست به نظر میاد مشکل از تنظیمات SQL Server باشه.

با تشکر.

hadi_kalantar
شنبه 21 مهر 1386, 15:28 عصر
راستی وقتی برنامه ام رو روی سرور اجرا می‌کنم و اسم سرور SQL Server رو میدم، برنامه ام کار میکنه.
ولی وقتی می‌خوام با ip کار کنم به مشکل می‌خورم (از روی هر سیستمی در شبکه حتی خود سرور)!

hadi_kalantar
جمعه 27 مهر 1386, 20:30 عصر
کسی پیشنهادی برای حل این مشکل نداره؟

رضا عربلو
جمعه 27 مهر 1386, 22:29 عصر
شما کانکشن استرینگ تان را اینجا قرار دهید احتمالاً اشکال از آن است.
با چه روشی autenticate می شوید؟

AminSobati
جمعه 27 مهر 1386, 22:46 عصر
شاید از Editionی استفاده میکنین که TCP IP ساپورت نمیکنه، مثل Developer یا Express