PDA

View Full Version : انتخاب بانک اطلاعاتی متناسب با نیاز های من!

arezooye_mahtab
دوشنبه 23 مهر 1386, 19:30 عصر
سلام
من حسابدار هستم، و برای توسعه مهارت های کاری خودم از جمله توانایی نوشتن یک برنامه برای پرفراژ چک، یا طراحی یه سیستم جمع و جور برای یک انبار نه خیلی بزرگ، یا نیاز هایی از این قبیل که میتونه در ارتباط با کار من وجود داشته باشه، تصمیم گرفتم که یاد گرفتن
یک بانک اطلاعاتی مثل فاکس پرو یا SQL رو به صورت جدی شروع کنم، امآ بدلیل نداشتن اطلاعات نمی دونم که کدوم گزینه بیش از بقیه با نیاز من سازگاری داره و برای یادگیری و آموختنش از کجا باید شروع کنم. دوستان عزیز لطف میکنن اگه منو راهنمایی کنن. ممنونم.

kobari
یک شنبه 02 دی 1386, 13:18 عصر
اگر کار شما کوچک با داده ای کم است و سیستم شما بصورت مستقل و بدون نیاز به شبکه کار می کند، استفاده از دیتا بیس ساده ای مثل Access گزینه خوبی است . در غیر این صورت توصیه می شود حتما از متخصصین امر برای توسعه سیستم استفاده نمایید چون دیتا بیس های پیش رفته پیچیدگیهای خاص خود را دارند و مشکلات آنها معمولا بعداز اجرائی شدن سیستم ها نمایان می شود.

ali_kolahdoozan
یک شنبه 02 دی 1386, 13:42 عصر
فاکس پرو برای شما ایده آل است چون هم بانک داره هم محیط برنامه نویسی . قوی هم هست

Deris.J
یک شنبه 02 دی 1386, 13:56 عصر
دوست گرامی بانکهای اطلاعاتی دارای یک مفهوم کاملا مستقل از نرم افزارها می باشد یعنی اینکه شما ابتدا می بایست در اون زمینه مطالعه نمائید و یک دیدگاه کامل راجب آن پیدا نمائید ، بعد از این دوره مطالعاتی نوبت انتخاب نرم افزار جهت پیاده سازی اون مفاهیم میرسه با توجه به اینکه شما حسابدار و باید با کمترین هزینه زمانی و مطالعاتی به هدف برسید می بایست نرم افزاری انتخاب نمائید که شما را از مطالعات فرعی دیگه بی نیاز کنه، اکسس به تنهائی کامل نیست و می بایست با آن VBA رو هم مطالعه کنید ُSQL Server هم به همچنین، به نظر من ویژوال فاکس پرو چون همه چیز در خودشه و زبان منحصر به خودش و بانکهای خودش و ... داره بهترین گزینه برای شماست

*یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت*

hassan_sayfi69
دوشنبه 13 آبان 1387, 09:08 صبح
sql ya oracle