PDA

View Full Version : کپی گرفتن از کاربر sa در SQLServer 2000?

SYNDROME
دوشنبه 23 مهر 1386, 21:26 عصر
با سلام
می خواهم از کاربری که در SQL تعریف کره ام یکی کپی ایجاد کنم با استفاده از دستورات SQL.
یعنی کلیه دسترسی هایی که این کاربر دارد را به یک برنامه جدید با کلمه عبر جدید بدهم.
برای مثال می خواهم از کاربر sa پیش فرض SqlServer2000 کپی برداری کنم.
با تشکر

AminSobati
سه شنبه 24 مهر 1386, 00:56 صبح
دوست عزیزم،
بهتره Role تعریف کنین و Permissionها رو به Role بدین. حالا هر کاربری عضوش بشه، دسترسی ها رو به ارث میبره.

SYNDROME
سه شنبه 24 مهر 1386, 04:58 صبح
با سلام

دوست عزیزم،
بهتره Role تعریف کنین و Permissionها رو به Role بدین. حالا هر کاربری عضوش بشه، دسترسی ها رو به ارث میبره.
اگر امکان دارد نحوه ایجاد Role و تعریف کاربر و اتصال کاربر به Role را با دستورات SQL توضیح دهید و یا لینک مورد نظر را قرار دهید.(چون در این باره اطلاعات چندانی ندارم)
با تشکر

AminSobati
چهارشنبه 25 مهر 1386, 12:25 عصر
در 2005:

CREATE LOGIN
CREATE USER
CREATE ROLE
sp_addrolemember

و در 2000 سه مورد قبلی SP دارند. مثلا sp_addlogin

SYNDROME
پنج شنبه 26 مهر 1386, 22:26 عصر
و در 2000 سه مورد قبلی SP دارند. مثلا sp_addlogin

من با SQL2000 کار می کنم.
امین جان اگر امکان دارد یک مثلا کامل بزنید که چجوری می توان از این SP ها استفاده کرد.
کمی گیر کردم.
با تشکر

AminSobati
جمعه 27 مهر 1386, 11:22 صبح
در Books Online مثالهای زیادی وجود داره:

The following example creates a SQL Server login for the user Victoria, with a password of B1r12-36, without specifying a default database.

EXEC sp_addlogin 'Victoria', 'B1r12-36';
GO

The following example adds the Windows login Sammamish\SandeepK to the AdventureWorks database as user Sandeep. Sandeep is then added to the Production role.

Note:
Because Sammamish\SandeepK is known as the database user Sandeep in the AdventureWorks database, the user name Sandeep must be specified by using sp_addrolemember.

USE AdventureWorks
GO
EXEC sp_grantdbaccess 'Sammamish\SandeepK', 'Sandeep'
GO
exec sp_addrole 'Production','dbo'
GO
EXEC sp_addrolemember 'Production', 'Sandeep'