PDA

View Full Version : help در vb

mohamad6
یک شنبه 25 خرداد 1382, 09:42 صبح
سلام
چطوری می‌شه در vb برای برنامه بانک اطلاعاتی help درست کرد؟

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 28 خرداد 1382, 00:58 صبح
برنامه HTML help work shop‌ روی سی دی ویژوال استودیو هست :wink:
فقط کافی است چند تا فایل HTML را در فرانت پیج درست کنی و بدیش به این برنامه که گفتم. بعد در تنظیمات پروژه برنامه جایی که می توان آیکون برنامه را عوض کرد می توان نام فایل هلپ تولید شده را داد..... :D

mohamad6
پنج شنبه 29 خرداد 1382, 10:25 صبح
آقای نصیری کاری را که شما گفتید انجام دادم ولی نمی‌توانم در html help workshop فایل با پسوند hlp درست کنم.

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 29 خرداد 1382, 10:29 صبح
بله! پسوند اون جدید تر و پیشرفته تر است یعنی CHM که فرمت جدید هلپ ویندوز است :wink:

Voldemort
جمعه 30 خرداد 1382, 09:45 صبح
Mohammad6 عزیز نرم افزار RoboHelp را هم امتحان کن. فکر می کنم بتواند شما را راضی کند

mohamad6
یک شنبه 01 تیر 1382, 10:44 صبح
سلام وحید جان
طبق گفته شما نمی‌شه با html help workshop کار کرد؟

mohamad6
یک شنبه 01 تیر 1382, 10:45 صبح
دوست عزیز آقای lordvoldemort
نرم افزار robohelp کجاست؟

mohamad6
یک شنبه 01 تیر 1382, 10:46 صبح
سلام وحید جان
طبق گفته شما نمی‌شه با html help workshop کار کرد؟

Vahid_Nasiri
یک شنبه 01 تیر 1382, 17:30 عصر
سلام
کی گفت نمی شه؟!! :oops: من تمام هلپ های خودم را با همین برنامه ای که گفتم درست می کنم. بی نظیر است! مخصوصا اینکه روی فایل نهایی فشرده سازی هم انجام می دهد....

mohamad6
دوشنبه 02 تیر 1382, 08:35 صبح
سلام وحید
من تونستم help رو با پسوند chm درست کنم فقط دو سوال کوچیک

1-می‌شه با کد نویسی کاری کرد که بجای فشار دادن کلید f1 مثلا با کلیک دکمه همین کار انجام شود؟

2-می‌شه ابعاد پنجره باز شده را به اندازه دلخواه باشد یا اینکه در محل دلخواه باز شود ؟

vb341
سه شنبه 17 خرداد 1384, 00:01 صبح
شما با سه برنامه که من خودم هم کار کردم و خوب جواب میده میتونی راحت این کار رو بکنی :
1 - easy chm : که فایل chm و chi به شما میده
2 - quick chm باز هم مثل بالائی
3 - help& manual که 5 نوع مختلف فایل هلپ از جمله ebook.exe . pdf. chm و .. به شما میده
سومی فایل هلپ exe هم میده که خیلی باحاله

vb341
سه شنبه 17 خرداد 1384, 00:05 صبح
Const HH_DISPLAY_TOPIC = &H0
Const HH_SET_WIN_TYPE = &H4
Const HH_GET_WIN_TYPE = &H5
Const HH_GET_WIN_HANDLE = &H6
Const HH_DISPLAY_TEXT_POPUP = &HE ' Display string resource ID or text in a pop-up window.
Const HH_HELP_CONTEXT = &HF ' Display mapped numeric value in dwData.
Const HH_TP_HELP_CONTEXTMENU = &H10 ' Text pop-up help, similar to WinHelp's HELP_CONTEXTMENU.
Const HH_TP_HELP_WM_HELP = &H11 ' text pop-up help, similar to WinHelp's HELP_WM_HELP.
Const HH_CLOSE_ALL = &H12
Private Declare Function HtmlHelp Lib "hhctrl.ocx" Alias "HtmlHelpA" (ByVal hwndCaller As Long, ByVal pszFile As String, ByVal uCommand As Long, ByVal dwData As Long) As Long
'برای اطلاعات بیشتر به راهنمای توابع
'َAPI-Guiede 3.7
'مراجعه شود

Private Sub Command1_Click()

Call HtmlHelp(0, "E:\VB6_Hot_Util\Show Chm File by Button\vvv.chm", HH_DISPLAY_TOPIC, 0)

End Sub

Private Sub Command2_Click()

Dim hwndhelp As Long
hnwndhelp = HtmlHelp(0, "E:\VB6_Hot_Util\Show Chm File by Button\vvv.chm", HH_DISPLAY_TOPIC, 0)

End Sub

mohammad diba
سه شنبه 17 خرداد 1384, 12:40 عصر
دوست عزیز اگه فایل hlpمی خواهید از نرم افزار Microsoft winhelp workshop استفاده کن.این نرم افزار در Cd است و شما می توانید از فایلهای RTFاستفاده کنید

abbasteimouri
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 16:56 عصر
سلام
آیا در مورد نوشتن help فارسی با پسوند hlp. اطلاعاتی دارید؟ با تشکر
در ضمن چند نرم افزار را هم تست کردم ولی جوابی نگرفتم ( مشکل تایپ فارسی )
robohelp x5 و ...