PDA

View Full Version : تغییر Database Owner.

hdv212
جمعه 27 مهر 1386, 22:37 عصر
سلام و خسته نباشید
من توی ویندوز قبلیم یه دیتابیس ساختم، حالا توی این ویندوزم، اونو attach کردم، و وقتی روی Database Diagrams کلیک میکنم، این پیغامو میده :

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------
Database diagram support objects cannot be installed because this database does not have a valid owner. To continue, first use the Files page of the Database Properties dialog box or the ALTER AUTHORIZATION statement to set the database owner to a valid login, then add the database diagram support objects.
من نمیدونم باید Database owner رو عوض کنم، یا کار دیگه ای بکنم به هر حال توی properties مربوط به دیتابیسم، owner دیتابیس sa است، الانم با sa کانکت میشم، قاعدتا نباید مشکلی باشه ولی نمیدونم چرا خطا میگیره، کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
مرسی

AminSobati
جمعه 27 مهر 1386, 22:44 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=37268

hdv212
شنبه 28 مهر 1386, 00:26 صبح
این موضوع برای دیتابیسهایی که از ابتدا در SQL Server 9 میسازید وجود نداره.
مرسی از شما ولی من اونو قبلا توی خود 2005 ساختم، توی properties هم خودش روی 9 بود

رضا عربلو
شنبه 28 مهر 1386, 00:53 صبح
این مشکل هنگامی که شما دیتافایل هایتان را از سروری از یک دامین برذاشته و در دامین دیگری که اکتیو دایرکتوری دیگری ذارد قرار داده اید بوجود می اید. طبیعتاً در سرور جدید یوزرهای قبلی از جمله ادمینیستریتور و ... با همان sid دیگر وجودندارند و شما بایستی یکبار دستور (با حفظ کپی رایت از پست بعدی ALTER AUTHORIZATION ON DATABASE::MyDB TO sa) را اجرا کنید تا ادمینیستذیتور و ... سیستمتان به گروه کاربران admin دیتابیس اضافه گردد.
ولی با این کار دیاگرام ها را من نتونستم برگدونم!

AminSobati
شنبه 28 مهر 1386, 12:20 عصر
آزمایش کنین:
ALTER AUTHORIZATION ON DATABASE::MyDB TO sa

hdv212
شنبه 28 مهر 1386, 16:03 عصر
آزمایش کنین:
ALTER AUTHORIZATION ON DATABASE::MyDB TO sa
بله خودش بود آقای ثباتی، ممنونم.

shahramasp
یک شنبه 29 مهر 1386, 09:04 صبح
خواستم بگم اینم هست
EXEC sp_changeobjectowner 'authors', 'Corporate\GeorgeW'

spicirmkh
شنبه 15 تیر 1387, 14:56 عصر
بله خودش بود آقای ثباتی، ممنونم.

سلام
اين دستور ALTER AUTHORIZATION ON DATABASE::MyDB TO sa در گجا اجرا کنيم که مشکل ما حل شود
باتشکر

رضا عربلو
شنبه 15 تیر 1387, 17:51 عصر
در query analyser اجرا کن. در Mangement studioدر منوی فایل گزینه new query