PDA

View Full Version : مشکل در کار کردن با Excel

sahab555
شنبه 28 مهر 1386, 13:18 عصر
سلام خدمت دوستان

من نیاز به ارتباط با اکسل در پروژه ام دارم تمامی مطالبی که در این سایت راجع به این مطلب وجود داره رو خوندم و بر اساس اون کار های زیر رو کردم

1) Project | Add Refrence | com Tab| Microsoft Excel 11.0 Object Refrence رو اضافه کردم

2) using Microsoft.Office.Interop;

ولی خطای زیر رو به من میده لطفا منو راهنمایی کنید

The type or namespace name 'Interop' does not exist in the namespace 'Microsoft.Office' (are you missing an assembly reference?)

babak23
شنبه 28 مهر 1386, 13:37 عصر
سلام خدمت دوستان

من نیاز به ارتباط با اکسل در پروژه ام دارم تمامی مطالبی که در این سایت راجع به این مطلب وجود داره رو خوندم و بر اساس اون کار های زیر رو کردم

1) Project | Add Refrence | com Tab| Microsoft Excel 11.0 Object Refrence رو اضافه کردم

The type or namespace name 'Interop' does not exist in the namespace 'Microsoft.Office' (are you missing an assembly reference?)

کد را به این صورت تعقیر بده

using Microsoft.Vbe.Interop;

بعد از اضافه کردن اکسل از این فضای نام ها میتونی استفاده کنی.

using Microsoft.Office.Core;
using Microsoft.VisualBasic;

sahab555
یک شنبه 29 مهر 1386, 07:17 صبح
ولی Microsoft.Vbe.Interop رو هم نمیشناسه و همون خطا رو میده

babak23
یک شنبه 29 مهر 1386, 07:53 صبح
ولی Microsoft.Vbe.Interop رو هم نمیشناسه و همون خطا رو میده
یه راهش به این صورت هست که بعد از اضافه کردن کامپوننت جدید از طریق References
تعدادی فضای نام به برنامت اضافه میشه که به کامپوننت مورد نظر مربوط میشن برای مثال
وقتی
Microsoft Excel 11.0 Object Refrence این مورد را به برنامه اضافه میکنی در قسمت References موارد جدیدی اضافه میشن مثل Excel و VBIDE و... در کل شما برای اینکه متوجه بشی چه فضاهای جدید به برنامه اضافه شده با توجه به اضافه کردن این کامپوننت میتونی از Object Browser استفاده کنی برای این کار در قسمت References روی یکی از اعضای اون راست کلیک کن و گزینه veiw in Object Browser را انتخاب کن و با توجه به همین مورد مشاهده خواهی کرد که موراد جدیدی به این قسمت اضافه شده و شما با توجه به دستور های مثل

using Microsoft.Office.Core;
using Microsoft.VisualBasic;

میتونی از این موارد استفاده کنی

alireza643
یک شنبه 29 مهر 1386, 07:57 صبح
من نیاز به ارتباط با اکسل در پروژه ام دارم

اگر دقیقا بگید چی کار میخواهید بکنید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد. مثلا اگر منظورتون این باشه که از اطلاعات داخل فایل استفاده کنید شاید بهتر باشه که یه OleDbConnection بسازید و به فایل مورد نظر وصل بشید و هر کدوم از sheet ها رو یه جدول در نظر بگیرید.
این یه نمونه connection برای اتصال بهexcel

OleDbConnection cnn = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=test.xls + ;Extended Properties='Excel 8.0; HDR=No;'");

موفق باشید

odiseh
یک شنبه 29 مهر 1386, 08:33 صبح
سلام
دوستان من توی سیستمم Excel 2002 Sp3 دارم توی Visual Studio2005 رفرنس
Microsoft.Office 11.0 object Library رو اضافه می کنم ولی Excel 11.0 Object Library رو نداره که اضافش کنم بجاش Excel 10.0 داره. وقتی هم که اونو اضافه می کنم و توی Form_load برنامه می خوام یه فایل اکسل درست کنم ، Error میده که
Old Format or invalid type library
حالا یکی جوانمردی کنه بگه که چطوری این مشکل و حل کنم و یه فایل Excel درست کنم تا اطلاعات یه Grid رو توش بریزیم و همین! با تشکر از جوانمردان سایت

SabaSabouhi
یک شنبه 29 مهر 1386, 10:01 صبح
سلام
دوستان من توی سیستمم Excel 2002 Sp3 دارم توی Visual Studio2005 رفرنس
Microsoft.Office 11.0 object Library رو اضافه می کنم ولی Excel 11.0 Object Library رو نداره که اضافش کنم بجاش Excel 10.0 داره. وقتی هم که اونو اضافه می کنم و توی Form_load برنامه می خوام یه فایل اکسل درست کنم ، Error میده که
Old Format or invalid type library
حالا یکی جوانمردی کنه بگه که چطوری این مشکل و حل کنم و یه فایل Excel درست کنم تا اطلاعات یه Grid رو توش بریزیم و همین! با تشکر از جوانمردان سایت

با سلام
پیش‌نهاد مى‌کنم از LateBinding استفاده کنید تا به نسخه‌ى Office وابسته نباشید. یه کمى نسبت به کار فعلى شما سخت‌تره اما ارزشش رو داره. اگه تو انجمن جستجو کنید مطلب مناسب براش پیدا مى‌کنید.

صبا صبوحى

sahab555
یک شنبه 29 مهر 1386, 12:58 عصر
اگر دقیقا بگید چی کار میخواهید بکنید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد. مثلا اگر منظورتون این باشه که از اطلاعات داخل فایل استفاده کنید شاید بهتر باشه که یه OleDbConnection بسازید و به فایل مورد نظر وصل بشید و هر کدوم از sheet ها رو یه جدول در نظر بگیرید.

من یک فایل text دارم که بر اساس یک استاندارد پر شده است و باید بعد از پردازش اطلاعات، اونها رو داخل یک فایل اکسل بریزم ولی فعلا تو قدم اول به مشکل خوردم

babak23
سه شنبه 08 آبان 1386, 10:56 صبح
سلام خدمت دوستان

این پکیج را از اینجا دانلود کن و سپس نصب کن
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=3c9a983a-ac14-4125-8ba0-d36d67e0f4ad&displaylang=en
مشکلت حل میشه.