PDA

View Full Version : راههای BAN کردن کاربران

omid_safari
شنبه 28 مهر 1386, 17:33 عصر
لطفا انواع روشهایی که میشه کاربر رو شناسایی کرد رو معرفی کنید:

peyman1987
شنبه 28 مهر 1386, 17:52 عصر
اگه بخواین بدون لاگین شناسایی کنین :
1- کوکی
2- IP

ولی با لاگین کردن ( گرفتن یوزرنیم و پسورد ) و ساختن Session میتونین راحتتر شناساییش کنین.

ولی شما برای بن کردن کاربر باید از روش لاگین و یه جدول رابط برای یوزرهای بن شده و مدت بن شدنشون و تاریخ شروع مدت بن استفاده کنین. مثلا یه جدول که یکی از رکوردهاش به این صورته :

Username -> peyman1987
BanStart -> تاریخ فعلی
BanDuration -> 10
Reason -> فضولی

Bahram0110
شنبه 28 مهر 1386, 18:30 عصر
اگه می خوای کامل ban کنی یعنی اصلا نتونه وارد سایتت بشه از آی پی استفاده کن

moohssenn
شنبه 28 مهر 1386, 19:02 عصر
اگه می خوای کامل ban کنی یعنی اصلا نتونه وارد سایتت بشه از آی پی استفاده کن

دوست عزیزم , IP هر کاربر بر اساس ISP که از اون استفاده میکنه تخصیص پیدا میکنه بنابراین بستن یک IP یعنی عدم دسترسی تمامی کاربرانی که دارن از اون ISP استفاده میکنند و طبیعتا کار صحیحی نیست . پس بهتره از کوکی و همان یوزرنیم و پس استفاده بشه

Bahram0110
یک شنبه 29 مهر 1386, 08:42 صبح
دوست عزیزم , IP هر کاربر بر اساس ISP که از اون استفاده میکنه تخصیص پیدا میکنه بنابراین بستن یک IP یعنی عدم دسترسی تمامی کاربرانی که دارن از اون ISP استفاده میکنند و طبیعتا کار صحیحی نیست . پس بهتره از کوکی و همان یوزرنیم و پس استفاده بشه
آره درسته !
فکر کنم منظورم Ban کردن منطقه ای بود :متفکر::لبخند:

omid_safari
یک شنبه 29 مهر 1386, 12:39 عصر
اگه کوکی ها رو پاک کنه چی ! ؟

sweb
یک شنبه 29 مهر 1386, 15:15 عصر
اگر می خوای اصولی توسط IP بنش کنی می تونی از دستورات Apache استفاده کنی (.htaccess) !!!

tabib_m
یک شنبه 29 مهر 1386, 19:19 عصر
در کل به صورت کامل نمیشه هیچ کس رو بن کرد... چون در هر حال، دسترسی به سایت برای عموم هست...

peyman1987
یک شنبه 29 مهر 1386, 20:10 عصر
حرف جناب tabib_m تایید میشه. شما اگه IP رو بن کنین ممکنه IP اشتراکی باشه و افراد دیگه بن بشن و یا متغیر باشه و اصلا کار نکنه. اگه کوکی ست کنی میتونه کوکی رو پاک کنه. اگر هم یوزرنیم رو پاک کنی خوب میتونه با یه یوزرنیم دیگه ثبت نام کنه.

برای همین هم 100% نمیشه کسی رو بن کرد.

omid_safari
چهارشنبه 02 آبان 1386, 01:24 صبح
من فکر میکنم بشه مشخصات سیستم رو به سرور انتقال داد مثل سریال ویندوز ولی دقیقا نمیدونم چه مشخصاتیه
من به صورت عملی تست کردم خودمو بن کردم و کوکی رو پاک کردم IP رو هم عوض کردم ولی همچنان بن هستم!
SMF 1.1.4پرتال

peyman1987
چهارشنبه 02 آبان 1386, 14:00 عصر
من فکر میکنم بشه مشخصات سیستم رو به سرور انتقال داد مثل سریال ویندوز ولی دقیقا نمیدونم چه مشخصاتیه
من به صورت عملی تست کردم خودمو بن کردم و کوکی رو پاک کردم IP رو هم عوض کردم ولی همچنان بن هستم!
SMF 1.1.4پرتال

دوست عزیز اگر هم بشه همچین کاری کرد توی ایران کاربردی نیست. بدلیل :
1 - نبود کپی رایت
2 - تغییر ویندوز در عرض نیم ساعت با هزینه 800 تومان
3 - احتمال استفاده کاربر از دیگر سیستم عاملها
4 - ...

Folaani
پنج شنبه 03 آبان 1386, 21:14 عصر
امکان تشخیص کاربران عمومی بطور مطلق و غیرقابل فریب وجود نداره.
مگر در سیستمهای ویژه با تمهیدات ویژه که بدرد من و شما نمیخوره و بحثش کلا سواست. مثلا کلاینت هم تمهیدات ویژه میخواد که کاربران عمومی ندارن، و خیلی وقتها نباید هم داشته باشن! (حداقل از نظر خیلیها)
آی پی عوض میشه؛ سریال اصلا درست نیست همیشه فعال باشه و ضمنا بنظرم قابلیت جعل رو هم داشته باشه؛ غیره و غیره.
تنها کاربران رجیستر شده رو میشه بن کرد. اونم اگر آی دی دیگری درست کنن میان توی سیستم!
روی کلاینت تقریبا همه چی دست کاربر هست و کنترل دست شما نیست. تنها روی چیزی میتونید حساب کنید که خودتون به کلاینت فرستادید؛ مثل یک اثر انگشت. اونهم توسط کلاینت براحتی قابل پاک کردن هست. پس تنها امتیازاتی رو که با اون اثرانگشت دادید میتونید برای مدت نامحدود بن کنید.