PDA

View Full Version : افکت دادن به فرم و کنترلها

mohammadkhan
یک شنبه 29 مهر 1386, 23:50 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید

من کاربر مبتدی هستم. ممنون میشم کسی جواب سوالمو بده چون هر چی توی جستجوگرها سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد.

میخواستم ببینم با استفاده از چه دستور و یا کلاسی میتونیم به فرممون یا کنترلهای موجود در اون افکت خاصی بدیم.

مثلا من برنامه هایی رو دیدم که هنگام شروع فرم از حالت نامرئی ظاهر میشد یا از بالا به پایین می اومد تا به وسط صفحه برسه. یا وقتی ماوس روی یک باتون میره اون باتون تغییر رنگ میده و ..... .

ممنون میشم اگر کمکم کنین

یا حق

PC2st
دوشنبه 30 مهر 1386, 00:17 صبح
برای افکت روی فرم، به این تاپیک نگاه بندازید...
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=79907

برای تغییر رنگ button پس از اینکه مووس روی آن قرار گرفته، از رویدادهای MouseEnter و MouseLeave میتونی استفاده کنی.

hassan razavi
دوشنبه 30 مهر 1386, 09:48 صبح
برای مرئی شدن تدریجی از خاصیت Opacity استفاده کنید.
با خاصیت TransparencyKey فرم هم می تونید کارهای جالبی بکنید

mohammadkhan
دوشنبه 30 مهر 1386, 18:55 عصر
خیلی ممنون از نظراتتون
واقعا کارتون حرف نداره
من این کد رو نوشتم
نظرتون چیه؟
توی رویداد لود شدن فرم نوشتم اپاسیتی فرم از 0 شروع و هر بار 0.1 اضافه بشه البته با یه تایمر

privatevoid Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
//textBox1.TabIndex = 0;
timer1.Enabled = true;
}
privatevoid timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
this.Opacity += 0.1;
}

hassan razavi
دوشنبه 30 مهر 1386, 19:09 عصر
یه تغییر کوچولو :

privatevoid timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
this.Opacity += 0.1;
If(this.Opacity==1)
Timer1.Enabled=false;
}

mohammadkhan
دوشنبه 30 مهر 1386, 19:13 عصر
حسن جان با نظرت کاملا موافقم
ولی چون اپاسیتی بصورت درصد نمایش داده می شود و در آخر بیشتر از یک نمی شود من دستور غیر فعال کردن تایمر رو نزاشنم. با اینحال کد شما درست تر بود و ممنون

bhasoft
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 13:00 عصر
سلام
خسته نباشين
ميبخشين كي ميتونه به من كمك كنه
من ميخوام صفحه ي اول برنامم در حين اجرا به تدريج ظاهر بشه و چند ثانيه پابت بمونه و بعدش محو بشه بره به صفحه بعد.
من اين برنامرو تو ويژوال دان نت مينويسم.
ممنون ميشم كمكم كنيد.

Hossenbor
جمعه 20 اسفند 1389, 07:45 صبح
سلام روش من اینجوریه که یک کلاس به نام افکت ایجاد می کنم بعد از کنترل مورد نظر مشتق میگیرم افکتها را به صورت enum در نظر میگیریم فقط من یک مشکل دارم اونم اینه که نمی دونم به چی اضافه کنم تا تو تمام کنترلا باشه تمام کنترلا از ویندوز مشتق میگیرند در مورد افکتها اگه کسی هست طرح بده و از نظر برنامه نویسی کمک کنه این پروژه رو در قسمت پروژه های اوپن سورس بزنیم فقط قبلش پی ام بدید