PDA

View Full Version : Mouse's clicks management

Shadmehr84
سه شنبه 01 آبان 1386, 15:24 عصر
با سلام :قلب:

بچه ها من می خوام تو برنامم وقتی دکمه های موس رو با هم کلیک می کنم (چپ و راست رو با هم روی یه Button) یه کاری برام بکنه مثلاً دو تا دکمهء بغل دستش هم کلیک بشن.
توضیح: هدفم اینه که اون دوتای دیگه هم مثل اونی که Mouse روشه کلیک بشن، یعنی تا زمانی که من دکمه های Mouse رو ول نکردم، اونا هم مثل Buttonی که زیر Mouseه تو حالت فشرده شده باقی بمونن و به محض رها کردن دکمه ها اونا هم رها بشن.
البته وقتی که دکمه ها رو تک تک کلیک می کنم اون کار رو نکنه.
برای نمونه بازی Minesweeper خود ویندوز.
پیشنهادتون چیه؟ :متفکر:

PC2st
سه شنبه 01 آبان 1386, 16:57 عصر
از رویداد MouseDown و MouseUp استفاده کنید، دو متغیر از نوع bool در سطح کلاس (بصورت فیلد) تعریف کنید و مثلا هر وقت کلیک چپ فشرده شد، یکی از اون متغیرها رو true کنید و هر زمانی که رویداد MouseUp رخ داد، مقدار اون رو به false تغییر دهید. در اینصورت هر وقت که مقدار متغیر برابر true بود، یعنی کلیک چپ، پایین نگه داشته شده، پس چون دو تا متغیر داریم، پس میتونید برای کلیک راست و چپ، این کار رو تشخیص بدید. پس هر وقت که مقدار اون دو تا متغیر مقدار جفتشون با هم برابر true بود، پس هم کلیک چپ و هم کلیک راست، پایین نگهداشته شدند.

hassan razavi
سه شنبه 01 آبان 1386, 17:52 عصر
می تونید همون رویدادی رو که برای کلید اول ساخته رو به بقیه هم منتصب کنبد. حال هر کدوم که رویدادش فعال بشه کدها اجرا میشن و فرقی نمیکنه که کدام باشه