PDA

View Full Version : استفاده از دستورات Transact_sql در برنامه های&

Mbr
سه شنبه 12 خرداد 1383, 16:30 عصر
چگونه می توانم از دستورات Transact_sql در برنامه هایی مانند دلفی استفاده کنم .

Mohammad S
سه شنبه 12 خرداد 1383, 19:44 عصر
اگر از ADO استفاده می کنی از شی ADOCommand استفاده کن. بخشی به نام CommandText داره که باید دستورات SQL را آنجا بنویسی. بقیه انواع کانکشن ها هم چیزی شبیه این دارند. SQLDataSet یا SQLQuery یا ADOQuery (در بخش SQL) و ................

موفق باشید

Mbr
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 09:48 صبح
محمد جان سلام
خیلی ممنونم از پاسخ شما من این کار را انجام دادم و جواب داد ولی می خواهم با گذاشتن یک دکمه این Adocommand را که در آن دستور Sql را نوشتم اجرا کنم چون می دانی این دستورات قابل فعال شدن نیستند و باید Execute بشوند خیلی ممنون می شوم این موضوع را هم برایم حل کنی .

Mohammad S
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 11:51 صبح
یک ADODataSet بر روی فرم قرار دهید. شبیه ADOCommand هست. و کد زیر را درون دکمه مورد نظر بنویسید.

ADODataSet1.Close;
ADODataSet1.CommandText:='select * from tb_anbar_ajnas';
ADODataSet1.Open;

موفق باشید 8)

vadood
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 14:26 عصر
دوست عزیز، خوشحالم از این که تازه به جمع ما پیوسته اید. قبل از فعالیت در سایت توصیه می کنم می کنم قوانین سایت را حتما مرور کنید. موضوع هر تاپیک باید مرتبط به سوال مطرح شده باشد. کمکم کنید و ... اصلا گویا نیست. عجالتا این دفعه من برای تاپیک شما موضوع مناسبی انتخاب کردم.

Mbr
شنبه 16 خرداد 1383, 08:37 صبح
با سلام
از تذکر شما جناب آقای مدیر بخش س÷اسگذاری می کنم و معذرت می خواهم . ابتدا رفتم و قوانین سایت را مطالعه کردم . از این به بعد طبق قوانین سایت انجام خواهد شد .
متشکرم از راهنمایی و فعال بودن شما در این زمینه

Mbr
شنبه 16 خرداد 1383, 08:43 صبح
با سلام
آقا محمد باز هم ممنمونم
ولی این دستورات را در یک Adoquery هم در قسمت دستورات sql نیز می توان قرار داد .ولی منظور اصلی من استفاده از دستوراتی مانند Create Database و یا Create table است که بتوان با استفاده از یک متغیر به کاربر در برنامه اجازه درست کردن بانک و یا جداول آن را بصورت دستی داد . این دستورات باید حتماٌ Execute بشوند نه اینکه Active
متشکرم

hmm
یک شنبه 17 خرداد 1383, 07:25 صبح
اقا این کدی که دوستمون نوشته ربطی به تراکنشها نداره ها

conn.begintrans
.
.
.
conn.committrans
or
conn.rollbacktrans

Mohammad S
یک شنبه 17 خرداد 1383, 13:15 عصر
اقا این کدی که دوستمون نوشته ربطی به تراکنشها نداره ها

conn.begintrans
.
.
.
conn.committrans
or
conn.rollbacktrans

یعنی چی؟ :?: میشه بیشتر توضیح بدید؟ کدوم کد؟ کدی که من نوشتم؟‌!! :shock:

hmm
دوشنبه 18 خرداد 1383, 07:21 صبح
بله

Mohammad S
دوشنبه 18 خرداد 1383, 11:33 صبح
بله
عجب جواب قانع کننده ای :shock:
بابا ای ول ! گفتم بیشتر توضیح بده این که کمتر هم شد :-x
این دستوراتی که نوشته اید را به همین صورت پیدا نکردم. البته چیزی شبیه به آخری بود. لطفا دقیقا بفرمایید چیست و کجاست و به چه دردی می خورد

hmm
شنبه 03 مرداد 1383, 08:33 صبح
این کدها مربوط به vb هستش برای دلفی رو نمیدونم باید دنبالش بگردی فکر کنم خیلی شبیه به این باشه