PDA

View Full Version : کلید های تابعی

هامان
چهارشنبه 02 آبان 1386, 11:54 صبح
با سلام خدمت دوستان من می خواستم از کلید های تابعی f ها و ترکیب crtl و space و ... استفاده کنم چه جوری می تونم با تشکر
در ضمن می خواستم بدوتم تو دلفی تو محیط editor وقتی کلید crtl+space زده می شه یه لیست باز میشه این چه ابزاریه؟

vcldeveloper
چهارشنبه 02 آبان 1386, 12:45 عصر
در ضمن می خواستم بدوتم تو دلفی تو محیط editor وقتی کلید crtl+space زده می شه یه لیست باز میشه این چه ابزاریه؟
Code Insight. این ابزار لیستی از متدها و توابعی که در Context ایی در آن قرار دارید، می توانید از آنها استفاده کنید را به شما نمایش می دهد.

با سلام خدمت دوستان من می خواستم از کلید های تابعی f ها و ترکیب crtl و space و ... استفاده کنم چه جوری می تونم
چه استفاده ایی بکنید؟ اگر می خواید Shortcut بسازید، همین عبارت Shortcut را در بخش دلفی جستجو کنید.

هامان
چهارشنبه 02 آبان 1386, 17:20 عصر
در مورد سوال اول می خوام وقتی برای مثال کلید F5 رو فشار دادم عملیات نمایش اطلاعات انجام بشه مثله این که وقتی tab می زنی کنترل بعدی فعال می شه و در مورد سوال دوم این که می خوام یه edit ای داشته باشم که وقتی کلیدهای Crtl+space رو داخلش می زنم لیستی از نام ها بیاد با تشکر

vcldeveloper
پنج شنبه 03 آبان 1386, 07:14 صبح
می خوام وقتی برای مثال کلید F5 رو فشار دادم عملیات نمایش اطلاعات انجام بشه
کلمه Shortcut را در بخش دلفی جستجو کنید.

می خوام یه edit ای داشته باشم که وقتی کلیدهای Crtl+space رو داخلش می زنم لیستی از نام ها بیاد
این دو تا لینک ایده لازم را به شما می دهند:
ساخت لیست باکس پویا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=23946)
شبیه سازی code completion در یک برنامه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=22116)

Hamid_PaK
پنج شنبه 03 آبان 1386, 07:15 صبح
می خوام یه edit ای داشته باشم که وقتی کلیدهای Crtl+space رو داخلش می زنم لیستی از نام ها بیاد
از Combobox استفاده کنید و خاصیت AutoComplete آن را True کنید بدون نیاز به فشردن دکمه ای با شروع نگارش گزینه مورد نظر یافت می شود ولی اگر اصرار به ایجاد آن با یک Edit دارید باید کدنویسی و لیست نیز ایجاد گردد که زمانبر است.
پیشنهاد : باید یم ListBox را در زمان فشردن کلید Ctrl+Space ایجاد و نمایش دهید ، حاج علی یه نمونه واسه CodeComplition درست کرده بود واژه CodeCompletion رو همین تالار جستجو کنید ...

یا حق ...

mmk1365
یک شنبه 11 فروردین 1387, 09:17 صبح
سلام دوستان،
من دفعه اولی هست که پیام میزارم. یک سوالی دارم ولی هیچ کجا جوابشون پیدا نکردم؛ می خواستم توی دلفی برنامه ام رو بدم توی Task Bar بعد با کلیدهای F1-F12 بتونم بازش کنم.
پیشاپیش تشکر می کنم ازتون.

لطفا دفعه بعد فارسی تایپ کنید.

hadisalahi2
یک شنبه 11 فروردین 1387, 21:31 عصر
سلام دوست عزیز ،
اگه میخوای از کلیدهای میانبر توی کنترلت استفاده کنی باید تو رویدادKeyUp کنترلت دستورات زیر رو بنویسی.
این کدها مربوط به یک Edit و وقتی اجرا میشه که شما یک کلید رو توی این کنترل فشار بدید و رها کنید.
کد 113 کلید F2
کد 114 کلید F3
...
در ضمن یادت باشه که حتما خاصیت KeyPress فرمت رو حتما False بذاری

procedure Tkala.Edit1KeyUp(Sender: TObject; var Key: Word;
Shift: TShiftState);
begin
if Key = 113 then Button1Click(Sender);
if Key = 114 then edit;
if Key = 115 then del;
if Key = 116 then FocusControl(Edit8);
if Key = 117 then kala.Close;
end;

Hamid_PaK
دوشنبه 12 فروردین 1387, 06:13 صبح
دوستان این سوال را قبلا پاسخ داده اند جستجو کنید.
RegisterHotKey

یا حق ...