PDA

View Full Version : مشکل اینتر و تکست باکس

mohammadkhan
چهارشنبه 09 آبان 1386, 19:19 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کاربران سایت برنامه نویس

من یه مشکل خیلی اعصاب خورد کن دارم که به هیچ وجه نمیدونم چطوری باید حلش کنم!!
من میخوام وقتی توی تکست باکس یه ورودی رو مینویسم با زدن دکمه اینتر بین باتون و تکست باکس رابطه برقرار کنم. یعنی مصلا با زدن دکمه اینتر ورودی تکست باکس به لیست باکس ارسال شود و فقط میخوام با زدن کلید اینتر در همون لحظه ای که توی تکست باکس در حال نوشتن هستم کلید باتون عمل کند. یعنی نمیخوام با زدن tab روی باتون برم و با ماوس کار کنم.
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین. یا حق

RED-C0DE
چهارشنبه 09 آبان 1386, 19:51 عصر
Form اِت رو انتخاب کن و داخل Properties اون خاصیت AcceptButton را پیدا کن و مقدارش رو برابر با Button ای که می خوای قرار بده...

choobin84
چهارشنبه 09 آبان 1386, 21:22 عصر
با عرض سلام
من یه مشکل خیلی اعصاب خورد کن دارم که به هیچ وجه نمیدونم چطوری باید حلش کنم!!
من میخوام وقتی توی تکست باکس یه ورودی رو مینویسم با زدن دکمه اینتر بین باتون و تکست باکس رابطه برقرار کنم. یعنی مصلا با زدن دکمه اینتر ورودی تکست باکس به لیست باکس ارسال شود و فقط میخوام با زدن کلید اینتر در همون لحظه ای که توی تکست باکس در حال نوشتن هستم کلید باتون عمل کند. یعنی نمیخوام با زدن tab روی باتون برم و با ماوس کار کنم.
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین. یا حق

به نظرم 2 تا سئوال بود:
اگر می خواهی متن از تکست باکس به لیست باکس بره با زدن اینتر در رویداد keydown مربوط به تکست باکس اینو بنویس

if(e.keyCode==Enter)
listBox1.items.Add(textBox1.Text);اگر می خواهی دکمه باتون با زدن اینتر عمل کنه در همون رویداد اینو بنویس

if(e.KeyCode==Enter)
Button1_Click(sender,e);خیلی هم اعصاب خورد کن نیست!

mohammad272005
پنج شنبه 10 آبان 1386, 16:25 عصر
ولی من
button.PerformClick() رو ترجیح می‏دم.

mohammadkhan
پنج شنبه 10 آبان 1386, 19:17 عصر
همتون عالی هستین
باور کنین هیچ جا مثه برنامه نویس نیست
هیچ کاربری هم مثه کاربرهای برنامه نویس نیست
خیلی ممنون