PDA

View Full Version : ارتباط نرم افزار با سایت

persianman
چهارشنبه 16 آبان 1386, 22:56 عصر
سلام.
می خواستم بدنم چه جوری می شه دیتابیس یه سایت و با دیتابیس یه نرم افزار مرتبط کرد .
این نرم افزار رو سیستم تو خونه نصب شده .
البته هنوز نوشته نشده ولی می خوام بنویسم .
می خوام مثلا مسول شرکت با اون نرم افزار بتونه کانکت بشه و تو مثلا چند لحظه دیتابیس نرم افزارش با دیتابیس سایتش آپدیت بشه و کاراش و رو سیستم خودش انجام بده و بعد این اطلاعات جدید رو روی دیتابیس سایش بفرسته.

cybercoder
پنج شنبه 17 آبان 1386, 17:19 عصر
وقتی به دیتابیس روی یک سایت توسط یک Application اتصال می زنی می تونی بهش اطلاعات بدی یا ازش اطلاعات واکشی کنی.

می خوام مثلا مسول شرکت با اون نرم افزار بتونه کانکت بشه و تو مثلا چند لحظه دیتابیس نرم افزارش با دیتابیس سایتش آپدیت بشه و کاراش و رو سیستم خودش انجام بده و بعد این اطلاعات جدید رو روی دیتابیس سایش بفرسته

اصلا راه خوبی نیست. بهترین راه اینه که یک اینترفیس تحت وب برای همون رئیست طراحی کنی.

موفق باشی

fmehdi
پنج شنبه 17 آبان 1386, 18:03 عصر
وقتی به دیتابیس روی یک سایت توسط یک Application اتصال می زنی می تونی بهش اطلاعات بدی یا ازش اطلاعات واکشی کنی.

اصلا راه خوبی نیست. بهترین راه اینه که یک اینترفیس تحت وب برای همون رئیست طراحی کنی.

موفق باشی
dalelesh cheye?

persianman
پنج شنبه 17 آبان 1386, 18:39 عصر
مرسی.
شما تا حالا این کارو کردین؟؟

zamanphp
پنج شنبه 17 آبان 1386, 19:05 عصر
می تونی با وب سرویس ها این کارو انجام بدی چون خودم این کار ور کردم وخیلی خوب هم جواب داد
برنامه application رو با c# پیاده کرده بودم و تحت وب با php

erroring
پنج شنبه 17 آبان 1386, 19:38 عصر
با وی بی هم میشه اینکارو کرد؟ میشه بیشتر راهنمایی بفرمائید؟

persianman
جمعه 18 آبان 1386, 09:37 صبح
میشه بیشتر توضیح بدین.
میشه بگیه دیتابیس تون و رو به طور مستقیم آپدیت می کردین یا اینکه یه چیزی اون وشط مثل xml حالت واسط داشت؟؟
ممنون می شم.

zamanphp
جمعه 18 آبان 1386, 10:45 صبح
با vb میشه این کارو کرد بالاخره شمامی خواین از کلاس های دات نت فریم ورک استفاده کنید
پس مسلمه که میشه با vb هم پیاده کرد
شما یه پروژه ایجاد می کنید و سپس به یک سرویس مبتنی بر xml ارجاع می دهید به عبارت دقیق تر از منوی project گزینه add web reference رو انتخاب می کنید این گزینه به شما امکان می ده که سرویس وب مبتنی بر xml رو ببینید و توصیف های wsdl رو بررسی کنید
برای اطلاعات بیشتر هم اگه کتاب vb دارید به احتمال زیاد قسمت وب سرویس ها در اون هست که می تونید به اون رجوع کنید

با تشکر

Folaani
جمعه 18 آبان 1386, 12:02 عصر
دقیق نمیدونم، ولی فکر میکنم با کتابخانهء کلاینت مای اس کیو ال اینطور کارها رو میشه انجام داد.
کافیه این کتابخانه رو به برنامتون اضافه کنید.
بعد باهاش به مای اس کیو ال هر سایتی که خواستید میتونید کانکت بشید؛ البته این امکان رو باید در سایتتون هم فعال کرده باشید.
بعد فقط کوئری بدید! به همین راحتی.
کیفیت و سرعتش هم که باید حداکثر باشه.
البته با این روش مستقیما به دیتابیس وصل میشید و نه اپلیکیشن وبتون. بنابراین متوجه مسایل مربوط به این جدایی باید باشید.

zamanphp
جمعه 18 آبان 1386, 13:47 عصر
Folany عزیز
من هم قبلا می خواستم از سیستم لوکال خودم مستقیما به سرور ریموت mysql سایتم کانکت بشم ولی موفق نشدم تو انجمن ها مطرح کردم و تمامی روش ها رو تست کردم ولی به جواب نرسیدم
این بود که رفتم سراغ وب سرویس ها لذا یه سرور نوشتم و با برنامه کلاینت به اون متصل می شدم و تمامی عمیات بانکی خودم رو به آسانی انجام می دادم
الان هم از همین روش استفاده می کنم و خیلی از عملکردش هم راضی هستم

Folaani
شنبه 19 آبان 1386, 12:39 عصر
خب اشکالی حتما درکار بوده. وگرنه این امکان هست لابد که اسم و رسم و کتابخانه و بقیهء تشکیلاتش هست.
شما از برنامهء کلاینتی که همراه پکیج مای اس کیو ال نصب میشه استفاده کردید برای تست یا کتابخانهء رابط سی رو هم تست کردید؟
البته یه مورد روشن که بنظرم میرسه درحال حاضر، بسته بودن پورت مای اس کیو ال و خلاصه تنظیمات روی سرور هستش که فراتر از یه سی پنل یک کاربر معمولی هست.
پس احتمال داره دسترسی ادمینی، حداقل در بعضی جاها، مورد نیاز باشه. یعنی روی این سرورهای غیراختصاصی شاید روش Portable ای هم نباشه با این توصیف. ولی بهرحال بنظر بنده خیلی خوب و بهینه هستش و سرعت و کاراییش رو افزایش میده؛ ضمنا بار روی سرور رو هم باید کم بکنه بحد قابل وجهی. فکر کنید در بانکهای حجیم و پهنای باند نه چندان بالا، اینها مزیت های قابل توجهی ممکنه بشه!

bigcowboy
پنج شنبه 24 آبان 1386, 15:30 عصر
Folany عزیز
من هم قبلا می خواستم از سیستم لوکال خودم مستقیما به سرور ریموت mysql سایتم کانکت بشم ولی موفق نشدم تو انجمن ها مطرح کردم و تمامی روش ها رو تست کردم ولی به جواب نرسیدم
این بود که رفتم سراغ وب سرویس ها لذا یه سرور نوشتم و با برنامه کلاینت به اون متصل می شدم و تمامی عمیات بانکی خودم رو به آسانی انجام می دادم
الان هم از همین روش استفاده می کنم و خیلی از عملکردش هم راضی هستم
میشه یه سایتی , لینکی , چیزی بدی ما هم بخونیم یاد بگیریم
متشکرم.

persianman
جمعه 25 آبان 1386, 15:12 عصر
سلام.
آره اگه یه منبعی معرفی کنین که ما هم یاد بگیریم خیلی ممنون میشم.
مرسی .

zamanphp
جمعه 25 آبان 1386, 17:12 عصر
منبع خاصی برای یادگرفتن نداشته ام فقط راهنمای php قسمت soap و یک سری مقاله که از طریق سرچ بدست آورده ام
اما اگه دوستان بخواهند مقاله ای در این زمینه می نوسیم که با یک برنامه desktop به یک سایت وصل شد البته قسمت کلایتن با c# و قسمت سرور با php

persianman
جمعه 25 آبان 1386, 17:15 عصر
مرسی.اگه لطف کنین ممنون میشم.