PDA

View Full Version : نصب دو نگارش مختلف از یه بسته

rasool_brn
پنج شنبه 17 آبان 1386, 09:30 صبح
چطور میشه دو نگارش مختلف از یه بسته رو تو اوبونتو نصب کرد؟
مثلا بسته libx11-6 رو چطور نصب کنیم در حالی که یه نسخه از اون قبلا نصب شده.

rezaTavak
پنج شنبه 17 آبان 1386, 11:06 صبح
چرا می خواهید یک بسته قدیمی را داشته باشید؟

بسته جدید کمتر باگ دارد و امکانات بیشتر دارد.

اگر لزومی به حفظ باشد اتوماتیک حفظ خواهد شد یا نام بسته کلا عوض می شود.

Inprise
پنج شنبه 17 آبان 1386, 20:52 عصر
فکر نمیکنم خود deb چنین اجازه ای رو بده ؛ ولی من کار مشابه رو بصورت دستی انجام دادم
Deb رو باز کن و فایلها رو هر جا که لازم هست کپی کن و اسکریپتش رو بخون و ببین اگر به تنظیم یا تغییری لازم داره خودت انجام بده . ممکنه گاهی این روش جواب نده و بستگی داره به اینکه چیکار میخواهی بکنی

Ali_ix
پنج شنبه 17 آبان 1386, 21:25 عصر
معمولا بهتره همچین کاری رو برای یکی از بسته های به صورت دستی و از طریق کامپایل سورس انجام بدید.
اینجوری میتونید با config دلخواه در یک مسیر جدا نصب کنید و استفاده کنید.

rasool_brn
جمعه 18 آبان 1386, 10:40 صبح
اگر لزومی به حفظ باشد اتوماتیک حفظ خواهد شد یا نام بسته کلا عوض می شود.نه در مورد همه بسته ها.

Deb رو باز کن و فایلها رو هر جا که لازم هست کپی کن و اسکریپتش رو بخون کدوم اسکریپت رو تغییر بدم ؟ من فقط یه فایل باینری دارم.

معمولا بهتره همچین کاری رو برای یکی از بسته های به صورت دستی و از طریق کامپایل سورس انجام بدید.
اینجوری میتونید با config دلخواه در یک مسیر جدا نصب کنید و استفاده کنید.در مورد بسته باینری نمیشه کاری کرد ؟

Ali_ix
جمعه 18 آبان 1386, 15:25 عصر
نه در مورد همه بسته ها.
کدوم اسکریپت رو تغییر بدم ؟ من فقط یه فایل باینری دارم.
در مورد بسته باینری نمیشه کاری کرد ؟
فایل باینریِ اجرایی برنامه رو دارید؟ یا بسته deb/rpmشو؟
اگر فایل باینری باشه میتونید مثلا با اسم دیگه داخل مسیر مورد نظر قرار بدید. یعنی فقط rename کنید و داخل /usr/bin یا .. قرار بدید.

Inprise
جمعه 18 آبان 1386, 15:37 عصر
اگه فقط همون یک so رو داری بذارش تو usr/lib/ و اگر نامش با نسخه قبلی یا بعدی یکی هست یه چیزی به انتهاش اضافه کن . قاعدتا باید بتونی dlopen اش کنی مگر اینکه به چیزهای دیگه ای وابسته باشه و اونها ناسازگار باشن . اگر کاری که میخوای انجام بدی موفقیت آمیز نبود خودت دستی dlopen اش کن و ببین چه خطائی برمیگرده .

rasool_brn
جمعه 18 آبان 1386, 17:15 عصر
فایل باینریِ اجرایی برنامه رو دارید؟ یا بسته deb/rpmشو؟اگر فایل باینری باشه میتونید مثلا با اسم دیگه داخل مسیر مورد نظر قرار بدید. یعنی فقط rename کنید و داخل /usr/bin یا .. قرار بدید.

عزیز جان بسته هاتی deb و rpm باینری هستند . منظورتون رو متوجه نشدم.در ضمن بسته ای که من می خوام نصب کنم(libnx11-6) یه کتابخانست نه یه برنامه که بخوام اونو تو usr/bin/ اضافه کنم.

اگه فقط همون یک so رو داری بذارش تو usr/lib/ و اگر نامش با نسخه قبلی یا بعدی یکی هست یه چیزی به انتهاش اضافه کن . قاعدتا باید بتونی dlopen اش کنی مگر اینکه به چیزهای دیگه ای وابسته باشه و اونها ناسازگار باشن . اگر کاری که میخوای انجام بدی موفقیت آمیز نبود خودت دستی dlopen اش کن و ببین چه خطائی برمیگرده .
میشه بیشتر توضیح بدین.منظورتون از so چیه.

Ali_ix
دوشنبه 21 آبان 1386, 09:20 صبح
عزیز جان بسته هاتی deb و rpm باینری هستند . منظورتون رو متوجه نشدم.در ضمن بسته ای که من می خوام نصب کنم(libnx11-6) یه کتابخانست نه یه برنامه که بخوام اونو تو usr/bin/ اضافه کنم.
//
میشه بیشتر توضیح بدین.منظورتون از so چیه.

بسته های deb و rpm ممکنه شامل چندین فایل باینتری و کانفیگ و .. باشند. میتونید اونها رو extract کنید و محتویاش رو ببینید.
من فکر کردم شاید یک برنامه اجرایی بصورت تک فایل باینری/اجرایی دارید.
//
توضیح Inprise برای همین حالتیه که میخواید. کار با libraryها.