PDA

View Full Version : Encrypt/Decrypt کردن فایل ها

Delphi-Man
پنج شنبه 17 آبان 1386, 15:41 عصر
سلام چطوری میشه یک فایل رو Encrypt و Decrypt کرد؟

dkhatibi
پنج شنبه 17 آبان 1386, 16:45 عصر
بحث شده! از الگوریتمهای رمزگذلر و رمزگشایی که در سایت برای رمز کردن کلمه ی رمز گفته شده استفاده کن.

پرواز
جمعه 18 آبان 1386, 01:23 صبح
بحث شده! از الگوریتمهای رمزگذلر و رمزگشایی که در سایت برای رمز کردن کلمه ی رمز گفته شده استفاده کن.
ولی فکر کنم برای فایل یه کم متفاوت باشه ها!
شاید برای فایل از نوع متنی درست باشه و بشه فایل رو باز کرد و عملیات رمز روش انجام داد.
ولی در مورد فایلهای دیگه چیکار میشه کرد؟

vcldeveloper
جمعه 18 آبان 1386, 06:31 صبح
شاید برای فایل از نوع متنی درست باشه و بشه فایل رو باز کرد و عملیات رمز روش انجام داد.
ولی در مورد فایلهای دیگه چیکار میشه کرد؟
فرقی نمیکنه.

Valadi
جمعه 18 آبان 1386, 07:57 صبح
قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید چون این بحث بصورت مستقیم و غیر مستقیم در سایت بحث شده و حتی یکی از عزیزان سورسی برای تولید کد بصورت 64 تایی در سایت قرار داده است

موفق وموید باشید

dkhatibi
جمعه 18 آبان 1386, 13:47 عصر
حرف فایل متشکل از یک سری کاراکتر است حال ممکن ه حرف باشد یا ...

پرواز
جمعه 18 آبان 1386, 15:32 عصر
یعنی اول باید بیت های فایل رو بگیریم و بعدش کریپت کنیم؟

جناب ولدی میشه لینک بحثی که قبلاًشده رو بذاری؟

Valadi
جمعه 18 آبان 1386, 16:03 عصر
لینک بحثی که قبلاًشده رو بذاری؟

این کلمه را در سایت سرچ کن Base64

Delphi-Man
جمعه 18 آبان 1386, 16:08 عصر
قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید چون این بحث بصورت مستقیم و غیر مستقیم در سایت بحث شده و حتی یکی از عزیزان سورسی برای تولید کد بصورت 64 تایی در سایت قرار داده است

موفق وموید باشید
ممکنه یه لینک بدید، چون سرچ کردم ، base64 امتحان کردم ولی ارور می ده.

Valadi
جمعه 18 آبان 1386, 16:13 عصر
این یک سورس داشته باش
این سورس برای یکی از عزیزان سایت برنامه نویس است که برای درست کردن کد های 64 بیتی

پرواز
جمعه 18 آبان 1386, 16:26 عصر
این یک سورس داشته باش
این سورس برای یکی از عزیزان سایت برنامه نویس است که برای درست کردن کد های 64 بیتی
جناب ولدی منظور من کریپت کردن فایل بود نه رشته.

ممنون

vcldeveloper
جمعه 18 آبان 1386, 16:41 عصر
منظور من کریپت کردن فایل بود نه رشته.
بایت های فایل را می خوانید و عمل کدگزاری مورد نظر خود را بر روی آن اعمال می کنید.

Valadi
جمعه 18 آبان 1386, 17:20 عصر
جناب آقای کشاورز پیش دستی کردند و جواب دادند

پرواز
جمعه 18 آبان 1386, 17:29 عصر
بایت های فایل را می خوانید و عمل کدگزاری مورد نظر خود را بر روی آن اعمال می کنید.
جناب کشاورز
اگه میشه لطف کنید و کدی که برای خوندن بایتهای فایل هست رو بذارین ما هم استفاده کنیم.

ممنون

vcldeveloper
شنبه 19 آبان 1386, 03:11 صبح
اگه میشه لطف کنید و کدی که برای خوندن بایتهای فایل هست رو بذارین ما هم استفاده کنیم.
می تونید از روش قدیمی توربو پاسکال (فایل های بدون نوع) استفاده کنید. در این روش یک متغیر از نوع File ایجاد می کنید و بعد از باز کردن فایل، آن را با BlockRead می خونید.

روش دیگه ایی که در دلفی استفاده از TFileStream هست.
درباره هر دو تا هم در Help دلفی توضیح داده شده، هم در سایت های مختلف و کتاب های مختلف نمونه سورس کد گذاشته شده.