PDA

View Full Version : مشکلات طراحی و گرافیک در لینوکس

tux-world
پنج شنبه 17 آبان 1386, 23:28 عصر
سلام. می خوام تو این تاپیک مشکلاتی که دارم رو با شما اساتید محترم حل کنم
راستش من بلاخره تونستم مجوز تاسیس کانون آگهی و تبلیغات رو تو شهرمون بگیرم و برای اینکه خیلی از ویندوز پرتم دلم نمی خواد برم روش
برای همین چند تا مشکل دارم چون خودم فعلا مسئولیت طراحی و به عهده گرفتم.
اول اینکه با گیمپ کلی مشکل دارم و نمی تونم مثل فتوشاپ باهاش کار کنم . مشکل دوم فعلا نستعلیق نویسی هستش . ابزار GD-library براش دیدم ولی نتونستم استفاده کنم می شه کمکم کنین ؟

oxygenws
جمعه 18 آبان 1386, 00:24 صبح
شاید خوندن این مطلب خیلی مفید باشه :)
http://docs.gimp.org/en/

tux-world
جمعه 18 آبان 1386, 08:12 صبح
راستش گیمپ اونجوری که بخوام نمی تونم باهاش کار کنم یعنی دستم بدجور عادت کرده به فتوشاپ . در مورد نستعلیق هم هنوز موندم . نمی خوام به خاطر این دو ویندوز نصب کنم .

rezaTavak
شنبه 19 آبان 1386, 07:56 صبح
نستعلیق:

با wine میشه chalipa را راه اندازی کرد.

توجه کنید که فونتهای برنامه در مسیرهای جستجوی فونت که در /etc/X11/xorg.conf معرفی شده باشند. (اگر از xorg استفاده میکنید. اگر هم از XFree86 هم /etc/X11/XFree86 )

ببین میشه با wine برنامه Photoshop را راه انداخت:
http://appdb.winehq.org/appview.php?appId=17
http://luiscosio.com/how-to-adobe-photoshop-cs2-on-ubuntu-10-steps

tux-world
یک شنبه 20 آبان 1386, 14:20 عصر
سلام
من فتوشاپ رو نصب کردم ولی خطای زیر رو میده . تمام فونتهای ویندوزی رو نصب کردم. از رجیستر ویندوز هم بک آپ گرفتم و تو لینوکس با وینه import کردم و خلاصه هر کاری کردم نشد که نشد.

http://www.files.iranmodern.com/esfand1385/62b9a9f33c.png

چلیپا هم راحت اجرا میشه ولی نمیشه توش تایپ کرد و خود به خود بسته میشه

roze_sepideh
یک شنبه 20 آبان 1386, 21:20 عصر
میتونید با استفاده از WMware که یک ماشین مجازی هست ، یک نسخه ویندوز نصب کنید در دل لینوکستون و برنامه ای که نیاز دارید رو مثل فوتوشاپ اونجا داشته باشید.
و نهایتا میشه فایل ها رو به لینوکس منتقل کرد....
با ماشین مجازی یک نسخه واقعی از سیستم عامل رو خواهید داشت مثل WinE هم هی دچار خطا نمیشه

tux-world
یک شنبه 20 آبان 1386, 21:48 عصر
درسته میشه ولی به هیچ عنوان حاضر نیستم با ویندوز کار کنم . حتی اگه مجبور بشم رو کامپیوتر مک رو نصب کنم ویندوز نصب نمی کنم .

Folaani
یک شنبه 20 آبان 1386, 22:22 عصر
فکر کنم ورژن گیمپ من قدیمیه (روی فدورا ۵)؛ گیمپ آخرین ورژن بنظر شما درحد فتوشاپ هست؟ اگر اونقدر کامل نیست چقدر ازش فاصله داره؟
البته شاید هم فقط متفاوت باشه و چیزهایی داشته باشه که فتوشاپ نداره.
بنده تازگی دارم کمی فتوشاپ کار میکنم. نسخهء ۷. برنامهء جالبیه. باید دید گیمپ چیکار کرده؛ ولی حداقل هم باشه بازم خوبه و حداقل خیلی کارها رو ممکنه راه بندازه.

rezaTavak
دوشنبه 21 آبان 1386, 07:22 صبح
من یا چلیپا مشکلی نداشتم اما فتوشاپ جدید ندارم نصب کنم.

اول بگذارید wine را دانلود کنم. بعد روی همون ورژن قدیمی کار میکنم. بعد نتیجه را می گویم.

اون آدرسها چیزی بدرد بخور نداشت؟

tux-world
دوشنبه 21 آبان 1386, 09:01 صبح
سلام نه آقای توکل همشون رو امتحان کردم بد جوری کلافم کرده
وینه جدید رو نصب کردم البته دانلود و کامپایل کردم رو دبیان ۴ و فتوشاپ ۸ رو تونستم نصب کنم ولی اجرا که میشه اون خطا رو میده ممنون میشم کمکم کنید

oxygenws
دوشنبه 21 آبان 1386, 09:58 صبح
چه اصراری هست که اینقدر متعصبانه برخورد کنید؟!! حالا اگر مشکلی برای نصب دارید مثل مشکل سخت افزاری، اون بحثش جداست. ولی در غیر این صورت، خوب ویندوز نصب کن و کارت رو انجام بده باهاش!!

اگر می تونی با gimp رو لینوکس کار کن، اگر نمی تونی یا برات صرفه نداره و باید بری با فوتوشاپ کار کنی، خوب برو رو ویندوز یا مکینتاش!

tux-world
دوشنبه 21 آبان 1386, 10:53 صبح
خوب من به خاطر تعصب نیست که اینکار و میکنم عزیز . به خاطر اینکه هنوز نتونستم با گیمپ کنار بیام . با فتوشاپ ۷ مشکلی نیست و نصب میشه ولی نمیشه توش فارسی نوشت .می خوام ۸ رو نصب کنم و کارمو انجام بدم و به لحاظ امنیتی عمرا نمی تونم ویندوز نصب کنم اینکه بدم میاد هی چیزی و یه چیز مهمتر اینکه هر روز اماکن عمومی میاد و کل هارد دیسک رو میگرده و کار و روز و زندگی آدمو میندازه عقب.

Inprise
دوشنبه 21 آبان 1386, 12:34 عصر
تو مطالبی که میگی و مینویسی حرفهای غلط و نامربوط زیاد است . لطفا سعی کن به اندازه ضرورت و با محتوای صحیح صحبت کنی . این یک توصیه دوستانه بود .

فتوشاپ هم جدی ترین پلت فرم کارهای گرافیکی در این حد و اندازه ای که تو میخواهی هستش و میلیونها دلار هزینه اش شده تا بحال و طبیعی است که برنامه های دیگه منجمله برنامه های آزاد قابل رقابت نباشن . خیلی وقتها به همه امکانات چیزی مثل فتوشاپ نیازی نیست و مثلا برنامه ای مثل gimp هم میتونی خیلی مفید باشه ( و نه مجانی ، چون هزینه یادگیری صفر نیست ) اما برای گرافیستهای جدی چیزی غیر از فتوشاپ معنی نداره و این مسئله هم ربطی به ویندوز و لینوکس و اپن و سورس غیره نداره . VirtualBox رو روی لینوکست نصب کن و ویندوز رو داخلش نصب کن و بعد فتوشاپ ME رو بریز . VirtualBox یه حالت شفاف هم داره میتونی باهاش برنامه های ویندوز رو خیلی راحت استفاده کنی انگار داخل لینوکس در حال اجرا هستن .

tux-world
دوشنبه 21 آبان 1386, 13:00 عصر
باشه . نمی تونم رو حرف شما دیگه حرف بزنم . همینی که گفتین رو می کنم . ممنونم

tux-world
دوشنبه 21 آبان 1386, 23:27 عصر
من ویندوز رو به صورت مجازی نصب کردم ولی ارزشی نداره چون سیستم رو می خوابونه و همونطور که یم دونین فتوشاپ سنگینه و با ویندوز مجازی شده حالمو گرفت

Bayazee
دوشنبه 28 آبان 1386, 16:35 عصر
سلام
من فوتوشاپ رو تونستم رو لینوکس و با wine نصب کنم .
بنظرم gimp نرم افزاری بسیار قوی و قدرتمند هست و اگر کمی باهاش کار کنید کاملا بهش عادت می کنید . از نظر رقابتش با فوتوشاپ هم فکر نمی کنم کم و کسری داشته باشه . درسته روی فوتوشاپ سالها سرمایه گذاری شده ولی قدرت نرم افزار آزاد هم نباید فراموش بشه !
ظاهر ساده ی گیمپ رو نبینید ! بسیار کامل و قوی هست . توی گوگل یه سرچ بزنید و ببینید چی کارا کردن باهاش !
این یک کتاب در مورد گیمپ :
http://gimp-savvy.com/BOOK

پیشنهاد من اسن هست روی گیمپ کمی وقت بگذارید . دیر یا زود بهش عادت می کنید .
در مورد نستعلیق هم جدیدا فونتی آزاد ازش انتشار یافته . احتمالا مشکلاتی رو داشته باشه ولی شاید به دردت بخوره .

Folaani
دوشنبه 28 آبان 1386, 19:02 عصر
حیف فتوشاپ که فقط برای ویندوز نوشتن!
ما که داریم کلاس فتوشاپ میریم، این سیستمهای ویندوز ایکس پیشون همش هنگ میکنه یا خطای ران تایم سی++ میاد!! استاده میگه فتوشاپ خیلی حافظه مصرف میکنه و دخل سیستم رو میاره!!
آدم یه کار حرفه ای میکنه از ترسش باید هر دقیقه سیو کنه لابد!

shahab_sh
سه شنبه 06 آذر 1386, 03:46 صبح
سلام
ببینید به نظر من اگه واقعا میخواید با لینوکس کار کنید بهتره با نرم افزارهای لینوکسی هم کار کنید. اینکه به گیمپ عادت ندارید دلیل نمیشه که برید با فتوشاپ کار کنید. اینجوری روز به روز بیشتر بهش عادت میکنید!

به نظر من شما بهتره با گیمپ ورژن ۲.۴ (جدیدترین در حال حاضر) کار کنید ولی حتما پلاگین ها و سکریپتها و فیلترهای مختلفش رو بگیرید و اونها رو هم نصب کنید. (احتمالا تعدادیشون باید روی سی دی های خود توزیعتون باشه) چون خود گیمپ در حالت پیش فرض مثلا فیلترهای کمی داره.
بعد از اینکه اینها رو نصب کردید اونوقت میتونید مقایسه کنید که آیا گیمپ در حد فتوشاپ هست یا فتوشاپ در حد گیمپ؟!:لبخند:

موفق باشید....
شهاب.

ـــــــــــــــــــــــ
این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟

tux-world
چهارشنبه 28 آذر 1386, 11:00 صبح
چه اصراری هست که اینقدر متعصبانه برخورد کنید؟!! حالا اگر مشکلی برای نصب دارید مثل مشکل سخت افزاری، اون بحثش جداست. ولی در غیر این صورت، خوب ویندوز نصب کن و کارت رو انجام بده باهاش!!
اگر می تونی با gimp رو لینوکس کار کن، اگر نمی تونی یا برات صرفه نداره و باید بری با فوتوشاپ کار کنی، خوب برو رو ویندوز یا مکینتاش!
خوب این تاپیک هنوز حل نشده و جالبه بدونین که ویندوز اصلا رو هاردم نصب نمیشه . هاردم 300 سامسونگ ساتا هستش که هیچ کودوم از ویندوز ها نمی تونن یه بخشی از هارد رو که پارتیشن بندی کردم رو فرمت کنن . ویندوز XP هم عمرا حتی قسمت نصبش هم ظاهر نمیشه به هر حال من توشاپ رو با وینه جدید نصب کردم ولی اجرا نمیشه . با گیمپ خودم واقعا مشکل دارم .

Bayazee
چهارشنبه 28 آذر 1386, 12:18 عصر
سلام
ویندوز رو روی پارتیشن اصلی (primary) نصب کن . مثلا روی sda1 اینطوری احتمالا نصب بشه . ولی پیشنهاد من باز این هست که با گیمپ کار کنی . بعد از مدتی دستت می یاد . اینترنت هم آموزش های زیادی هست . مخصوصا زبان اصلی ها خیلی خوب و کامل توضح داند . آخرین ورژن گیمپ هم واقعا فوق العاده هست . بعد از مدتی مثل جریان لینوکس و ویندوز استفاده از گیمپ لذت بیشتری بعت می ده تا فوتو شاپ

tux-world
چهارشنبه 28 آذر 1386, 17:36 عصر
سلام مهدی جان . خوبی عزیز ؟
راستش استفاده از اشیا و کار با اونها و تغییر و بسیاری از چیزهای فتوشاپ قدرتمندتره خودم با اینکه چنده ساله فقط لینوکس دارم هنوز دستم نیومده . مثلا وقتی متنی رو می نویسی و می خوایی با ابزار گیمپ بزرگ و یا تغییری روش بدی کیفیتش افت می کنه و یا یه مستطیل مثلا .
ولی تو فتوشاپ این طوری نیست . متعصبانه برخورد نمی کنم ولی فتوشاپ با اینکه تجاری ولی واقعا دوست داشتنیه . هم برای تازه کارا و هم برای حرفه ای ها