PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد Setup در برنامه های با VB Data Report

kasmaii61
جمعه 18 آبان 1386, 08:05 صبح
دوستان عزیز من یک مشکل در رابطه به ایجاد Set up دارم:
مشکل منم در رابطه با report های برنامست
منتها من report ها رو با خود vb data report درست کردم و از crystall report استفاده نکردم
install package رو هم با همون ابزار vb یعنی Package & deployment ساختم
الان که برنامه رو نصب می کنم برنامه به درستی نصب میشه ولی هرجا که report می خوام بگیرم run time Error میده. احتمالا باید file ای رو به install package اضافه کنم
لطفا کمکم کنید
ممنون

ali_habibi1384
جمعه 18 آبان 1386, 10:26 صبح
فکر کنم این سوالو یک بار دیگه هم پرسیده بودی؟؟؟؟؟

kasmaii61
جمعه 18 آبان 1386, 12:04 عصر
فکر کنم این سوالو یک بار دیگه هم پرسیده بودی؟؟؟؟؟
دوست عزیز شما ظاهرا تو تاپیک ها سرک می کشید تا اشکالات نگارشی دوستان رو بهشون تذکر بدین نه؟
فرمودین جای مطرح کردن سوال مناسب نیست ، موضوع جدید گذاشتم تا به جوابم برسم
شما هم اگر تمایلی به کمک کردن ندارید لطفا تاپیک بی مورد نگذارید ، چون کسایی که میان اینجا می خوان به هم کمک کنند یا نیاز به کمک دارن نه اینکه از هم سوتی بگیرن یا تاپیک بگذارن برای گرفتن حال همدیگه.
در ضمن محض اینکه اطلاعاتتون تکمیل بشه قوانین فروم رو به دقت خوندم و می دونم کی و کجا سوالم رو مطرح کنم پس لطفا برای بالا رفتن تعداد تاپیکهاتون از گذاشتن تاپیک بی مورد و بی محتوا پرهیز کنید.
از تمام دوستایی هم که تو این مدت صمیمانه و بدون هیچ توقعی کمک کردن و همیشه برای کمک کردن آماده هستن ، به خاطر این تاپیک عذر می خوام ولی این دوست عزیز ظاهرا فراموش کرده که اینجا برای چی درست شده.
بازم از بقیه دوستان عذر می خوام

ali_habibi1384
جمعه 18 آبان 1386, 13:37 عصر
من اگه تمایلی به کمک کردن نداشتم اینقدر سر نمی زدم تا مشکلات بقیه رو حل کنم بعد هم دیدم شما کاربر تازه واردی هستی خواستم راهنماییت کنم.
شما هم اگه دوست داری تعداد تاپیکهات بالا بره میتونی به سوالات دیگران جواب بدی نه اینکه فقط بفکر رفع کردن مشکل خودت باشی !
هدف من بالا بردن کیفیت و بهره برداری از سایته نه سوتی گرفتن از بقیه حالا شما اگه ناراحت شدی این بر می گرده به خصوصیات شخصی خودت.
مطرح کردن یه سوال در چند جا جز شلوغ شدن سایت به چیز دیگه ای کمک نمیکنه.
شما هم اگه دوست داری تعداد تاپیکهات بالا بره(هرچند اصلا مهم نیست) می تونی بیای و مشکلات بقیه دوستان رو حل کنی. در ثانی شما اگه قوانین سایت رو خونده بودی و می دونستی کجا تاپیک بدی توی تاپیک دیگران سوال مطرح نمی کردی .
من می تونستم این پیام رو بصورت خصوصی بهت جواب بدم اما دیدم شما این کارو نکردی منهم بهتر دونستم که جوابتو اینجا بدم .
در ضمن اگه حرف دیگه ای هم داشتی پیام شخصی بده سایت محل دعوا و مناظره نیست دوست عزیز.
از دوستان دیگه هم عذر خواهی می کنم. موفق باشید.

hrj1981
جمعه 18 آبان 1386, 15:37 عصر
مشکل دوستمون فکر کنم توی نصب پرینتر پیش فرض سیستم باشه
چون من هم به این مشکل برخورد کرده ام ، اگر پرینت پیش فرضت را تغییر بدهی شاید مشکلت حل شود"امیدوارم"
راستی علی جان یک پیشنهاد دوستانه هم برای شما دارم "البته ببخشید" بجای کش و قوس در رابطه با محتویات تایپیکها خیلی راحت آدرس تایپیک های مشابه را برای دوستان بگذار تا هم جواب سوال را داده باشی و هم دوستان بدانند قبلا همچنین تایپیکی ایجاد شده

ali_habibi1384
جمعه 18 آبان 1386, 17:16 عصر
ممنونم از راهنمای تون آقای hrj1981

kasmaii61
شنبه 19 آبان 1386, 19:55 عصر
مشکل دوستمون فکر کنم توی نصب پرینتر پیش فرض سیستم باشه
چون من هم به این مشکل برخورد کرده ام ، اگر پرینت پیش فرضت را تغییر بدهی شاید مشکلت حل شود"امیدوارم"

دوست عزیز از کمکت ممنون منتها من اصلا به مرحله پرینت نمی رسم. به محض load شدن صفحه report پیغام error دریافت می کنم
فکر کنم همونطور که گفتم مشکل از نبودن یک فایل تو Install package باشه. چون وقتی رو سیستمی که برنامه نصب هست vb6 رو هم نصب می کنم مشکل حل میشه منتها نمی دونم چه فایلی رو باید به Package اضافه کنم

kasmaii61
چهارشنبه 23 آبان 1386, 09:09 صبح
دوستان مشکل من متاسفانه هنوز باقی و دیگه نمی دونم باید چیکار کنم که این درست بشه
در فایل پیوست لیست فایلهایی که در Install Package وجود داره رو قرار می دم
اگه ممکنه یه نگاهی بهش بندازین شاید متوجه شدین که چه فایلی باید به Package اضافه بشه تا مشکل حل بشه
خودم که فکر می کنم فایل MSDBRPT.dll مربوط به report گیری هستش که اونم به Package اضافه شده

hrj1981
چهارشنبه 23 آبان 1386, 23:03 عصر
جناب کسمایی عزیز
خطای مورد نظر شما دقیقا جه زمانی رخ می دهد
مثلا آیا صفحه دیتاریپورت نشان داده می شود و در هنگام رفرش داده ها خطا می دهد یا
هنگامی که درخواست چاپ صادر می کنید بدون نمایش صفحه دیتا ریپورت پیغام صادر می شود.
ضمنا اگر بگویید آیا در پیغام خطا شرحی داده شده دوستان بیشتری می توانند کمک کنند.

kasmaii61
پنج شنبه 24 آبان 1386, 10:51 صبح
جناب کسمایی عزیز
خطای مورد نظر شما دقیقا جه زمانی رخ می دهد
مثلا آیا صفحه دیتاریپورت نشان داده می شود و در هنگام رفرش داده ها خطا می دهد یا
هنگامی که درخواست چاپ صادر می کنید بدون نمایش صفحه دیتا ریپورت پیغام صادر می شود.
ضمنا اگر بگویید آیا در پیغام خطا شرحی داده شده دوستان بیشتری می توانند کمک کنند.
دوست عزیز پیغام دقیقا زمانی ظاهر میشه که صفحه Report فراخوانی میشه
مثلا فرض کنید نام صفحه Report ی که طراحی کردم Test.Dsr باشه و توسط یک Command در یک فرم این صفحه فراخوانی(Show) بشه :

Private Sub Command_Click()
Test.Show

دقیقا هنگام اجرای دستور Test.Show پیغام ظاهر میشه. یعنی اصلا من صفحه Report رو نمی بینم

متن پیغام هم اینه :

Run time error: 713

Application define or object define Error

harati
پنج شنبه 24 آبان 1386, 13:05 عصر
دوست گرامی لطفا لینک زیر را مشاهده نمایید، شاید مشکلتان حل شود.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=21427

kasmaii61
پنج شنبه 24 آبان 1386, 16:48 عصر
دوست گرامی لطفا لینک زیر را مشاهده نمایید، شاید مشکلتان حل شود.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=21427
دوست گرامی از کمکت ممنون ولی مشکل حل نشد
من از بانک اطلاعاتی SQL Server استفاده کردم و به تبع از SQLOLEDB.1 Provider .

دوستان یک سوال دارم آیا راهی وجود داره که آدم به کمک خود VB بفهمه پروژه از چه فایلهایی داره استفاده میکنه؟
به جز OCX و Dll هایی که تو قسمت Refrence و Component از منوی Project وجود داره دیگه چه فایلهایی مورد نیاز پروژست و از کجا میشه فهمید؟
با Install Shield هم لیست فایلهای مورد نیاز پروژه رو در آوردم چیزی تو Package کم نبود:ناراحت: