PDA

View Full Version : جستجو در دیتا گرید

farzad2006
جمعه 18 آبان 1386, 23:49 عصر
از دوستان عزیز خواهش میکنم به این سوال که مدت 3 ماه است که درباره اش جستجو کردم و هیچ نتیجه ای نیافتم مرا راهنمایی کنند .
جستجو در بانک اطلاعاتی در اکسس و نمایش جستجو در کنترل دیتا گرید:
(یعنی لایت کردن مقدار جستجو شده) .

.: با تشکر :.

hamed_bostan
شنبه 19 آبان 1386, 07:33 صبح
دوست عزیز مشکلت کجاست؟
واسه جستجو که یه کوئری مینویسی (یه select ساده بر حسب نیازت ) و خروجیش رو میریزی داخل دیتاگریدت و به کاربر نشون میدی . اگر هم میخوای کلا اون کلمات مربوط به جستجونت رو توی صفحه html پر رنگ تر یا کلا متفاوت نشون بدی از لینک زیر کمک بگیر . اگه هم مشکل خاصی داری مطرح کن تا حل شه . این 3 ماه جستجو نداره

چhttp://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=83573

farzad2006
شنبه 19 آبان 1386, 14:36 عصر
اقا حامد شما کدش رو دارید اگه دارید ممنون می شم اینجا بزارید

منظورم اینه ما تو دستور Sql مثلا بهش بگیم فیلد نام را در دیتا بیس جستجو کن اگه اسمی با مقدار جستجو شده در دیتا بیس بود کلا تمام اطلاعات اون شخص رو تو دیتا گرید لایت کنه

farzad2006
شنبه 19 آبان 1386, 14:47 عصر
مثلا ما در اینجا نام "مهدی اکبری" را سرچ کنیم و تمام اطلاعاتش سلکت شود مانند نمونه .

__________________________________________________ ________________

http://farzad-ecom.persiangig.com/image/ligh2.bmp

hamed_bostan
شنبه 19 آبان 1386, 16:35 عصر
دوست من منظورتون کد چیه؟ اگه منظور کد خوندن از بانک و ریحتن تو دیتا گریده که یه جستجو بکنین هست بازم بخواین می ذارم اما اگه منظور کد ادرس صفحه ای هست که لینکشو بالا دادم اون کد جاوا اسکریپته و داخل سورس صفحه هستش

farzad2006
شنبه 19 آبان 1386, 18:46 عصر
مثله اینکه هنوز منظورمو متوجه نشدین :

من میخام توی یه تکس باکس یه اسمی که تو بانک باشه بدم مثلا "مهدی اکبری" بعد اون بگرده تمامه فیلد های مهدی رو تو دیتا گرید مثله عکس سلکت و لایت کنه .

امیدوارم این بار منظورمو خوب بیان کرده باشم .

hamed_bostan
شنبه 19 آبان 1386, 21:37 عصر
ببین درست منظورت رو متوجه شدم یا نه؟
شما توی دیتا گریدت یه تعداد رکورد داری . بعد توی تکست باکست نامی رو تایپ میکنی و دکمه جستجو رو که زدی میخوای رکورد های جدولت تغییر نکنه ولی اون رکوردایی که اون اسم توشون هست انتخاب بشن .
یا نه منظورت اینه که وقتی جستجو رو زدی فقط رکوردایی که اون نام داخلش هست رو با بقیه مشخصاتش توی دیـاگریدت نشون بده؟؟؟

yavari
یک شنبه 20 آبان 1386, 08:18 صبح
سلام

به نظر من بهتره نتایج جستجو ، تو گرید جدید (یا همون گرید با دیتا سورس جدید) باشه ، چون روش شما اگه صرفا سلکت باشه که با یه کلیک روی فرم همه سلکتا از بین میره ، جز اینکه رنگی یا با فونت بولد نشون بدید .
در هر حال من روش اولو می پسندم .
اگه روش دوم رو مایلید ادامه بدید کافیه یه همچین چیزی بنویسید ...

If DataGridView.Rows(i).Cells("state").Value <> "مهدی اکبری" Then DataGridView.Rows(i).Selected =True

موفق باشید.