PDA

View Full Version : نوشتن برنامه های معمولی که با دلفی 7 می نوشتیم

nasr
دوشنبه 18 خرداد 1383, 18:04 عصر
سلام

من زیاد با دات نت و اینها آشنا نیستم ولی دوست دارم با دلفی 8 کار کنم

می خواستم ببینم آیا میشه همون برنامه های دلفی 7 و Database را با دلفی 8 هم نوشت یا دلفی 8 فقط مخصوص Web است

درضمن اگه بگید نه نمیشه خودتون را راحت کردید اگه نه با سیل سوالات من مواجه می شید :lol:
ولی راستش رابگید :wink:

من امروز شروع کردم یه برنامه حقوق و دستمزد را که البته به صورت شبکه هم نیست چه برسه به تحت وب بودن با دلفی 8 بنویسم ولی چند تا مشکل دارم که بعد از جواب گرفتن این سوال اونها شروع می شه

ممنون

vcldeveloper
سه شنبه 19 خرداد 1383, 13:19 عصر
تا جایی که من می دونم Delphi 8 در حال حاظر فقط برنامه های .Net تولید میکنه. البته با استفاده از VCL.Net می تونید برنامه های Delphi 7 رو برای Net. کامپایل کنید

ظاهرا محصول بعدی بورلند دلفی هست که از یک IDE هم برای کدهای Win32 و هم Net. استفاده می کنه :wink:

nasr
سه شنبه 19 خرداد 1383, 14:29 عصر
این محصول که حدود 10 ماه دیگه می یاد تو بازار
ولی خوبیش اینه که یه هفته بعدش با قیمت 500تومان تو بازار ایران یافت میشه :shock: :سکوت:

Pichidehtarin
دوشنبه 25 خرداد 1383, 12:30 عصر
با سلام

اگه منظور شما از برنامه های معمولی برنامه های Win32 هست . باید بگم که دلفی 8 این امکان رو داره (تو قسمت برنامه نویسی WinForm) اما از کدها و کلاس های VCL مشتق نمیشه !؟

بهتره با دلفی 7 برنامه بنویسی در کنارش دلفی 8 رو هم یاد بگیری .

Inprise
دوشنبه 25 خرداد 1383, 12:56 عصر
اگه منظور شما از برنامه های معمولی برنامه های Win32 هست . باید بگم که دلفی 8 این امکان رو داره (تو قسمت برنامه نویسی WinForm) اما از کدها و کلاس های VCL مشتق نمیشه !؟

خیر دلفی هشت چنین امکانی نداره . WinForm ها متعلق به دات نت هستند . با دلفی هشت صرفا" برنامه های مبتنی بر دات نت تولید خواهید کرد .

Pichidehtarin
چهارشنبه 27 خرداد 1383, 14:31 عصر
جناب Inprise
یه سری به Sample های WinForm‌ بزنید .
در ضمن اگه میشه یه منبع معتبر از گفته هاتون رو معرفی کنین (انگلیسی هم باشه مشکلی نیست) .

Inprise
چهارشنبه 27 خرداد 1383, 15:35 عصر
پسرم ،

بجای اینکه از من منبع بخای یا ریفر بدی به مثالها ، دو دقیقه ( نه بیشتر ) وقت بگذار و "معرفی نامه دلفی هشت برای مایکروسافت دات نت (http://www.borland.com/delphi_net/)" رو مطالعه کن تا روشن بشی .

<span dir=ltr>Delphi 8 is pure .NET and pure Delphi. You can start developing today with Delphi language RAD development for the Microsoft .NET Framework, including VCL Forms, Windows® Forms, ASP.NET, Web Forms, Web Services, ADO.NET, and more. Developers can immediately use their Delphi language and framework skills and most of their existing investments in Delphi application source code to start developing Windows applications for .NET today.</span>

Pichidehtarin
پنج شنبه 28 خرداد 1383, 10:35 صبح
اگه WinForm ها تحت دات نت کار میکنن پس چرا سرعت بالایی دارن ؟؟؟؟؟؟؟

Inprise
پنج شنبه 28 خرداد 1383, 10:42 صبح
عبارت سرعت بالا و پائین تا زمانی که معیاری برای قیاس وجود نداشته باشه ، مفهوم علمی نداره . در مقابل Win32 ، دات نت اصولا" کند است . حالا شاید بین ابزارهای مبتنی بر دات نت ، یکی ، اندکی از بقیه چابک تر باشد ، بهر حال ، هر چیزی در دلفی هشت برای دات نت ، مبتنی بر دات نت است .

متفرقه : WinForm ها هیچ مزیت ای بر VCL .NET ندارند ، نه از لحاظ کارائی و نه سرعت .

خوش باشی

Pichidehtarin
پنج شنبه 28 خرداد 1383, 10:57 صبح
جناب Inpris متشکرم .
ولی بنظرم WinForm ها سرعتی معادل سرعت برنامه های Win32‌ دارن .
نظر شما چیه ؟

Inprise
پنج شنبه 28 خرداد 1383, 11:13 صبح
خوب تو میتونی نظر شخصی ات رو در مورد هر چیزی داشته باشی . واقعیت امر چیزی نیست جز اینکه کاربردهای مبتنی بر دات نت ، حتی با کمک JIT باز هم به معنای واقعی Native Binary نیستند ، نتیجتا" منطقا" نمیتونن سرعتی معادل کاربردهای Win32 داشته باشن . WinForm در پلت فرم دات نت مایکروسافت تنها راهکار توسعهء رابط کاربری است که انصافا" هم کند است ( همانطور که معادل آن یعنی Swing در پلت فرم جاوا ، کند است )

nasr
شنبه 20 تیر 1383, 17:09 عصر
ممنون از دوستان :flower:

محسن=0
سه شنبه 13 فروردین 1392, 15:18 عصر
این محصول که حدود 10 ماه دیگه می یاد تو بازار
ولی خوبیش اینه که یه هفته بعدش با قیمت 500تومان تو بازار ایران یافت میشه :shock: :سکوت:

قیمتش به دلار چقدر میشه؟

یوسف زالی
یک شنبه 18 فروردین 1392, 14:16 عصر
دوست من هیچ به تاریخ فسیل این تاپیک دقت کردی؟
بهتره بری دنبال XE3
واقعا چجوری این پست رو پیدا کردی؟
:چشمک: