PDA

View Full Version : بدست آوردن IP و یا نام کامپیوتر های متصل شده به سرور

babak23
سه شنبه 22 آبان 1386, 11:59 صبح
سلام:

چطور میشه دریک برنامه IP و یا نام کامپیوتر های متصل شده به سرور را به دست آورد؟

باتشکر

hassan razavi
سه شنبه 22 آبان 1386, 12:17 عصر
در لینک زیر با استفاده از System.Net اینکار رو انجام داده. فکر کنم همینی هست که می خواهید.
http://www.codeproject.com/cs/internet/host_info_within_network.asp

babak23
سه شنبه 22 آبان 1386, 12:50 عصر
فرض کنید من در یک برنامه نیاز دارم که نام یا IP کامپیوتر های که از این برنامه استفاده میکنند را برای مسائل امنیتی بدست آورم و در بانک اطلاعاتی ذخیره کنم
روش بدست آوردن نام و یا IP کامپوتری که این برنامه روی آن نصب شده و اجرا میشود چگونه است؟

anubis_ir
سه شنبه 22 آبان 1386, 13:06 عصر
پاسخ به سوال شما اگر مربوط به sql server باشد:
exec sp_who

babak23
سه شنبه 22 آبان 1386, 13:55 عصر
سوال من اونقدر ها هم سخت نیست
من یک برنامه ی تحت شبکه دارم که کاربران از طریق این برنامه به یک بانک اطلاعاتی وصل میشوند من برای مثال امنیتی میخوام که نام و یا IP کامپیوتر های که از طریق این برنامه به این بانک وصل میشوند را بدست بیارم و نام کاربر و کامپوتری که به این بانک وصل شده و زمان و تاریخ وصل شدن به این دیتابیس را بدست بیارم و ذخیره کنم که اگر خرابکاری صورت گرفت تشخیص بدهم که چه کسی و از چه کامپیوتری و در چه تاریخ و زمانی این کار را انجام داده.

بذارید سوال را راحت تر کنم
من میخوام از طریق برنامه اسم یا IP کامپیوتری که الان دارم باهاش کار میکنم را بدست بیارم . همین!؟
دوستان محبت بفرمایند به این سوال جواب بدند.

anubis_ir
سه شنبه 22 آبان 1386, 15:08 عصر
p_who یک رویه ذخیره شده استاندارد در sql server‌ است. می‌دونی به چه صورت یک رویه ذخیره شده رو اجرا کنی؟ می‌دونی به چه صورت باید از آن خروجی بگیری؟

*** لطفاً بحث بی ربط نکنید ***

mamadgmail
سه شنبه 22 آبان 1386, 17:57 عصر
در Miscrosft.visualbasic.devies کلاسی به اسم comnputer هست که از طریق اون می تونی اطلاعات سیستمی که برنامه داره روش اجرا می شه رو گرفت. ذعوا هم نکنید خطرناکه!!!

mohammad272005
چهارشنبه 23 آبان 1386, 02:18 صبح
Console.WriteLine(Dns.GetHostName());
Console.WriteLine(Dns.GetHostAddresses(Dns.GetHost Name())[0]);

mmahmoudi
دوشنبه 13 مرداد 1393, 16:34 عصر
با دستور Host_name() مي توني نام كامپيوتر به دست بياري

mohammad272005
سه شنبه 14 مرداد 1393, 02:27 صبح
دوست عزیز، تاریخ پست رو یه نگاهی بنداز