PDA

View Full Version : گزارش گیری بین دو تاریخ

alicomputer
پنج شنبه 24 آبان 1386, 20:36 عصر
من از دیتا ریپورت استفاده می کنم و می خواهم یک گزارش بین دو تاریخ بگیرم مثلاً از تاریخ 01/08/1386 تا تاریخ 10/08/1386 لطفاً هرکی بلده فوری کمکم کنه

می خوام دو تا تکس باکس رو فرم بگذارم و تاریخ را وارد کنند سپس رکود های بین این دو تاریخ را به من نشان بده
data1.recordset="select * from Doreh(نام جدول) where dates(نام فیلد)> ' "+cstr(text1.text)+" ' " and dates(نام فیلد)< ' " + cstr (text2.text)
doreh = نام جدول من در بانک
dates=نام فیلد جدول من
لطفا ای کد را تست کن و یا یک کد درست به من بده البته برام توضیح بده که چه طوری این کار را نیز با datareportانجام بدم
با تشکر
علی شاه رجبیان
شاهین شهر
parsian_6885@yahoo.com

hrj1981
پنج شنبه 24 آبان 1386, 20:59 عصر
سورسش اینجوری

"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "'order by date"

perfeshnal
پنج شنبه 24 آبان 1386, 21:36 عصر
سلام دوست عزیز
به این سایت خوش آمدید لطفا قبل از زدن تاپیک تازه جستجو کنید .
این مسئله ای که شما مطرح کردید قبلا پاسخ داده شده در سایت جستجو کنید به جواب می رسید.

alicomputer
یک شنبه 27 آبان 1386, 07:26 صبح
با با دمت گرم عالی بود ولی اگه ممکن به من بگو چطری همزمان هم بیا دو تاریخ جستجو کنه و هم در یه فیلد دیگه
مثلا از تاریخ 01/01/1386 تا 10/01/1386 به نام علی شاه رجبیان
لطف کن جوابش را برام زودتر بنویس. قربانت علی شاه رجبیان

lahiji
یک شنبه 27 آبان 1386, 08:08 صبح
می تونی از عملگر ها استفاده کنی هر موقع که خواستی فیلد دیگری به QUERY اضافه کنی از AND یا OR یا ... استفاده کن

به طور مثال مانند دوستی که برای شما کدی را ارسال کرد پس فقط کافیه شما بعد از یکی از عملگرها فیلد مورد نظرتو بنویسی

AND NAME='"+TEXT1+"'

توضیح
AND : یعنی تمام فیلدهای داخل شرط باید برقرارر باشد
oR: یعنی یکی از فیلدها برقرار باشد در صورت وجود به شما نمایش می دهد

alicomputer
یک شنبه 27 آبان 1386, 12:57 عصر
با عرض سلام به برنامه نویس ها
سوالی که می خوام بپرسم قبلا پرسیده شده ولی سوال من یکم فرق می کند.
من می خوام بانک رو فیلتر کنین (براساس چیزی که تو تکست قرار دادم) بعد هم تو ریپورت ببینین
من می خوام سه تا تکست روی فرم بگذارم که دو تای اون تاریخ را بگیره و رکود هایی که بین دوتاریخ هست را نشان بده، حالا بیاد از رکورد هایی که پیدا کرد کلمه ای که تو تکست سوم نوشته ایم پیدا کند و سپس نتیجه را تو ریپورت نشان بده.
من یه برنامه دارم می نویسم که مربوط به آموزشگاه های فنی و حرفه ای می باشد. من مشکلی که نوشتم تو این برنامه دارم.
مثلا می خوام کارآموزان رشته برق صنعتی که ار تاریخ 01/01/1386 تا تاریخ 01/03/1386 ثبت نام شده اند را برایشان فرم آزمون و آمار صادر کنم.
البته یه سوال دبگه کرده بودم که خوابم را داده بودن و اون سوال کدی بود که بین دو تاریخ را نشان بده
کد این را هم دارم که نام را جستجو کنم اما نمی دونم دوتا کد را چطوری مخلوط کنم و این را هم نمی دونم که چطوری تو دیتا ریپورت نشان بده.
با تشکر فروان
علی شاه رجبیان
شاهین شهر

alicomputer
یک شنبه 27 آبان 1386, 15:49 عصر
مهندس lahiji کامل تر توضیح بده
چون من آخر کدم گذاشتم ولی کار نمی ده و خطا هم می ده
با تشکر بسیار

hrj1981
یک شنبه 27 آبان 1386, 18:32 عصر
"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "'" and name= '" + text3.text + "'"

hrj1981
یک شنبه 27 آبان 1386, 18:33 عصر
یا

"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "'" and name= '" & text3.text & "'"

alicomputer
دوشنبه 28 آبان 1386, 10:58 صبح
بابا دمت گرم ولی من هنوز با این کد هم مشکل دارم بعد از name به این علامت ' گیر میده
خطا:
Compile error
Expected=expersion

مبین رنجبر
دوشنبه 28 آبان 1386, 11:38 صبح
ببین دوست عزیز اگر برنامه Access رو کامل بلد باشی دیگه توی نوشتن SQL مشکلی نداری ... چون این برنامه در ساختن کد های SQL خیلی کمک می کنه .... در برنامه Access در بخش Query میتونی به صورت دستی کارا و شرط هایی که میخوای بزاری رو انجام بدی و خود اکسس کد SQL این کاری رو که میخوای انجام بدی بهت می ده .......

hrj1981
دوشنبه 28 آبان 1386, 19:36 عصر
"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "' and name= '" & text3.text & "'"

alicomputer
سه شنبه 29 آبان 1386, 14:51 عصر
بابا دمت گرم این دیگه خیلی عالی بود . شرمنده کردی
یه سوال دیگه داشتم
چه طوری می شه یه رکورد را مخفی ذخیره کرد

alicomputer
سه شنبه 29 آبان 1386, 19:34 عصر
توضیح سوال بالا
من می خواهم بر روی فرم چک باکس بگذارم که کپشن آن فعال باشد در صورتی که انتخاب شده بود نام فرد در لیست های دیگر نشان داده شود و در صورتی که فعال نباشد نام کار آموز در لیست نشان داده نشود.
برای مثال در فرم اول مشخصات کار آموز را می گیرد و تیک فعال را می زند پس نام کار آموز در کمبو باکس افزوده می شود حال در صورتی که تیک فعال نزده شده باشد در فرم دوم در لیست نام کارآموز نباشد

Runtime_Error_999
چهارشنبه 30 آبان 1386, 10:34 صبح
فکر نکنم اینقدرا هم که میگین مشکل باشه که اینقدر بحث طولانی شده!

alicomputer
چهارشنبه 30 آبان 1386, 11:01 صبح
پس چرا کدش را برام ننوشتی

hrj1981
پنج شنبه 01 آذر 1386, 07:16 صبح
اگر نام فیلد مورد نظر شما را hiden در نظر بگیریم

"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "' and name= '" & text3.text & "'_
and hiden <> '" & -1 & "'"

alicomputer
جمعه 02 آذر 1386, 06:51 صبح
دست درد نکنه
اما فقط برای من بنویس که چطوری می شه اطلاعات بک رکورد را مخفی ذخیره کرد
دیگه کاری با تاریخ نداشته باش

hrj1981
جمعه 02 آذر 1386, 11:31 صبح
توضیح بیشتری در رابطه با سوال بدهید

alicomputer
شنبه 03 آذر 1386, 16:30 عصر
من تو نرم افزارم ابتدا باید مشخصات کارآموز را بدهی
در فرم بعدی کارآموزا را در آموزشگاه در یک رشته ثبت نام می کنی البته اسمی کارآموزان از فرم اول می آید یعنی هرجه در بانک فرم اول نام کار آموز ثبت شده باشددر فرم دوم نیز نام کار آموزان در کمبو باکسی قرار داده می شود و باید نام را از آن انتخاب کنند
به عنوان مثال کار آموز پس از گذراندن یک رشته از آموزشگاه رفت خوب حال می خواهم اطلاعاتی که در فرم مشخصات کارآموز ذخیره شده باشد ولی دیگر نام کار آوز در کمبو بکس فرم دیگر که اسامی کار آموزان را در خود جاداده است نشان داده نشود برای این کار می خواهم بر روی فرم چک باکسی قرار دهم که کپشن آن فعال باشد و در ابتدای ثبت نام با تیک زدن این چک باکس اطلاعات در فرم بعدی نمایش داده شود و در صورتی که تیک نداشته باشد در فرم دوم نام کار آموز نشان داده نشود
امید وارم درست و قابل فهم توضیح داده باشم

majjjj
یک شنبه 04 آذر 1386, 08:28 صبح
توضیح بیشتری در رابطه با سوال بدهید
برام جالب بود که اینقدر صبورانه جواب دادین می خواستم ازتون تشکر کنم
موفق باشید

hosseinh46
شنبه 09 شهریور 1387, 16:32 عصر
آقا كسي هست استفاده از نمودار در كريستال ريپورت را وارد باشه كه وصل شه به ديتابيس
كه از مقادير متغيير ديتابيس براي افزايش يا كاهش نمودار انجام بشه خواهشمندم توضيح كامل همراه با كد آن يا سورسي هست ... ؟؟ با پوزش فراوان

hosseinh46
سه شنبه 12 شهریور 1387, 15:45 عصر
آقا كسي نيست كمك كنه؟ (نياز فوري)

firoozi90
جمعه 14 بهمن 1390, 17:29 عصر
"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "'" and name= '" + text3.text + "'"

البته باید تاریخ از نوع رشته ای باشه

rafatielham
شنبه 06 مهر 1392, 08:44 صبح
سورسش اینجوری

"select * from tabel where date between '" & Text1.Text & "'and '" & Text2.Text & "'order by date"

سلام. این سورسو کجا باید وارد کرد؟ من نیاز دارم بدونم چطور میشه بین 2 تاریخ گزارش گرفت؟
فرمت تاریخ رو Number انتخاب کردم و سال و ماه و روز رو در فیلدهای جدا آوردم.ممنون

محسن واژدی
یک شنبه 07 مهر 1392, 17:06 عصر
سلام. این سورسو کجا باید وارد کرد؟ من نیاز دارم بدونم چطور میشه بین 2 تاریخ گزارش گرفت؟
فرمت تاریخ رو Number انتخاب کردم و سال و ماه و روز رو در فیلدهای جدا آوردم.ممنون
سلام علیکم
این یک رشته SQL هست، به عنوان مثال در ADO در RecordSource و مثل این وارد کنید

موفق باشید