PDA

View Full Version : دسترسی به اطلاعات یک کلاینت از طریق یک کلاینت دیگه

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 24 آبان 1386, 21:56 عصر
سلام
دو تا کاربر داریم که دارن از دو تا کلاینت متفاوت استفاده می کنن اما اطلاعات روی یکی از این دوتا کلاینته و کلاینت دومی هم باید اطلاعاتش رو از این کلاینت بگیره ، چطوری این کار رو انجام بدم ؟؟؟؟
دقیق تر :
کلاینت 1 دوتا پوشه داره یکی درایو C و یکی d حالا اطلاعات مورد نیاز کلاینت 2 توی درایوC کلاینت 1 ، چطوری می تونم اطلاعات اون پوشه رو بخونم و توی کلاینت 2 نمایش بدم طوری که کاربر کلاینت 1 متوجه نشه .

ARA
شنبه 26 آبان 1386, 14:16 عصر
به نظر من یک دیاگرام میتونه نظر شما رو کاملا توضیح بده

نقش uml اینجا میتونه خیلی تعیین کننده باشه

منظورتون اینه که یک تروجان بنویسید

مهدی رحیم زاده
شنبه 26 آبان 1386, 20:17 عصر
ببینید منظورم اینه که مثلا کاربر می خواد به اطلاعاتش که روی کلاینت یک ذخیره شده ( یک پوشه که شامل یه تعدا فایل و فولدره ) دسترسی داشته باشه و کس دیگه ای پای اون سیستم نشسته حالا چطوری می تونم کاری کنم که از طریق کلاینت 2 بتونه اون اطلاعات رو ببینه و با اونا کار کنه ... OK!

ARA
یک شنبه 27 آبان 1386, 10:23 صبح
یک کلاینت سرور ساده

کلاینت از طریق کلاس io به تمام فایل های روی اون سیستم دسترسی داره و سرور از طریق فرستادن message درخواست بهش میده و اون جواب میده

نمیدونم سوالت رو فهمیدم یا نه ؟

once4ever
یک شنبه 27 آبان 1386, 16:04 عصر
شما با سوکت پرگرامینگ میتونی اینکارو انجام بدی

hassan razavi
یک شنبه 27 آبان 1386, 22:41 عصر
فکر کنم اگه که فولدر مورد نظرتون رو Share کنید ، می تونید در کد بصورت مستقیم آدرس دهی کنید و دسترسی پیدا کنید. مثلا :

//Client1\Folder1
یا
//192.168.0.3\Folder1

حالا می تونید با استفاده از Directoryinfo و Fileinfo فایل و فولدرهای مقصد رو نمایش بدید و دسترسی داشته باشید.
البته باز هم میگم فکر کنم . چون در حال حاضر امکان تست از طریق شبکه را ندارم. ولی امتحانش ضرری نداره

مهدی رحیم زاده
شنبه 08 دی 1386, 21:23 عصر
دوستان عزیز می تونن با یک مثال ساده اینو برام نشون بدن که چطور این کار رو انجام بدم ؟؟؟

Amir Oveisi
شنبه 08 دی 1386, 23:24 عصر
چجوری تو ویندوز میتونی به یه فولدر/فایل share شده تو یه کامپیوتر دیگه تو شبکه دسترسی داشته باشی؟
با استفاده از IP یا computername اون. درست؟
در واقع یه همچین مسیری باید داشته باشی :
192.168.0.17\myfolder
حالا شما با کد بیا این فولدر رو باز کن یا هر کار دیگه میخوای باهاش بکن مثل اینکه یه فولدر تو سیستم خودته.