PDA

View Full Version : توضیح درمورد FOX

sunboy
جمعه 30 خرداد 1382, 12:37 عصر
سلام
من با ویژوال بیسیک برنامه نویسی می کنم برای اولین بار هم هست که به این تالار می ام
می خواستم بدونم اگه می شه یه توضحیحاتی در مورد فاکس بدید و بگید که چه برنامه های می شه با هاش نوشت

اگه کتاب خوبی هم سراغ دارید بگید ممنون می شم
با تشکر

Mohammad_Mnt
جمعه 30 خرداد 1382, 14:45 عصر
من 6-7 ساله که با فاکس پرو و ویژوال فاکس پرو کار می کنم . قدرت اصلی این زبان در کار کردن با بانک های اطلاعاتی است . سرعت و قدرت اون رو هیچ کدوم از زبان ها نداره .
متاسفانه کتاب های زیادی در این مورد در تیران وجود نداره ولی چند تایی هست :
مرجه کامل ویژوال فاکس پرو 3 با جلد نارنجی و زرد که حجیم هم هست
ویژوال فاکس پرو 6 با جلد آبی ( فکر کنم )
ولی باید بری تو بازار ببینی 8)

amin panahi
شنبه 31 خرداد 1382, 13:43 عصر
only fox pro :)

kia1349
شنبه 31 خرداد 1382, 15:01 عصر
long life foxpro :D :D :D

Mohammad_Mnt
شنبه 31 خرداد 1382, 17:41 عصر
ولی سان بوی جان ، من بهت پیشنهاد می کنم که دلفی رو یاد بگیری تا فاکس پرو !

sunboy
شنبه 31 خرداد 1382, 19:21 عصر
اره خیلی ها این پیشنهاد به من کردند
ولی مشه برام توضیح بدی که چرا دلفی از وی بی بهتره چون من با پاسکال خیلی مشکل دارم

amin panahi
دوشنبه 02 تیر 1382, 14:15 عصر
ای محمد خائن . :shock: خوب هر زبان برنامه نویسی به یه دردی می خوره . پنج انگشب که مثل هم نمی شه ! تو هم در باره فاکس یه کم بی انصافی می کنی . راستی یه چند وقتیه علی هم نیست . نکنه دستگیرش کردن !!! :(

Mohammad_Mnt
دوشنبه 02 تیر 1382, 17:49 عصر
بابا من یک برنامه حسابداری دارم باهاش می نویسم ، دهن من رو سرویس کرده تو این فارسی نوشتن ها ! هر دفعه یه جا قر می آد . بقیه جاها هم همین طور . سیستم بانک اطلاعاتیش خیلی قویه ولی کلا زبون ضعیفیه :cry:

Afshinpour
چهارشنبه 04 تیر 1382, 04:03 صبح
من اومدم بابا سر این هاب چند وقتی بود درگیر بودم ولی الان راحت کردم خودم رو . سانبوی جان اگر با پسکال مشکل داری دلفی رو فراموش کن. دلفی همون پاسکاله یکمی خارجیش کردن فقط :lol:

توی زبونهایی که با بانکهای اصلاعاتی سر و کار دارن فاکسپرو به خاطر استفاده از یک تکنولژی به اسم راش مور تکنولژی سریعترین زبون به حساب میاد. حتی بر خلاف زبونهای دیگه که باید کلک سوار کرد تا دسترسی به دیتابیس سریعتر بشه فاکسپرو دستوری داره که راش مور تکنولژی رو از کار میندازه!! تا در بعضی موارد از کند تر بشه !!.

ولی متاسفانه قدرت فاکسپرو توی بانکهای اطلاعاتی خلاصه میشه . اگر کسی از فاکسپرو بد میگه بدون که از ورژنهای جدید اون هیج خبری نداره. یا خودش رو به بی خبری میزنه. البته بگم که از قدرت ورژن 8 اون هیچکس خبری نداره. یا اگر هم داره استفاده نکرده

من یه چند تایی از کتابهای خیلی مطرح راجع به فاکس پرو رو (البته به زبان انگلیسی) دارم و اکثر بچه های فاکس پرو کار هم اونها رو یا از یرور اف تی پی یا از این سرور جدید ++dc داون لود کردن. برای تهیه اونها اگر وارد هاب بشی اونها رو میتونی داون لود کنی (قسمت خبرهای جدید / سرور همیشگی داون لود)

موفق باشی

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 04 تیر 1382, 23:55 عصر
اگه زبان " دلفی پرو " ( مخلوط دلفی + سیستم بانک اطلاعاتی فاکی پرو ) بود ، من حتما اون رو توصیه می کردم :twisted:

b_tayefi
دوشنبه 09 تیر 1382, 07:52 صبح
سلام بچه ها

من همیشه مطالب شما ها رو میخونم اما این دفعه غیرتی شدم و نتوانستم جواب ندم

اقای منتظر ظهور من متوجه شدم که شما سیستم حسابداری مینویسید در قسمت تراز 4 ستونی و یا 6 ستونی سریعترین روش بدست آوردن سرجمع ها دستور total است که با سرعتی باور نکردنی این عمل را انجام میدهد حتی در تعداد اسناد زیاد که در سیستم موجود باشد . مشابه آنرا در هیچ زبانی تا کنون من ندیدم زیرا دوستی دارم که در زبان ویژوال بیسیک حرفه ای است و سیستم حسابداری او در تراز گرفتن حدود 50 سند 10 ثانیه پردازش مینمود و مشابه این دستور را نیافته بود

با تشکر از همگی

amin panahi
پنج شنبه 12 تیر 1382, 21:37 عصر
salam ali joon
chand ta ketab???? :shock:
baghie ash kojan ? man ke har chi web sitet ro gashtam ketabi chizi nadidam . faghat oon 2taii ke link dadeh boodi ro down load kardam .
man ebook mikham (gerye)

Afshinpour
جمعه 13 تیر 1382, 00:04 صبح
امین جان کتابها تو سایتم نیست . اونها رو میتونی توی هاب پیدا کنی.

برای اینکه به هاب وصل بشی این سایت رو من برای اطلاعات بیشتر درست کردم اونجا قسمت کمک رو بخون.

www.downloadiran.de.vu

خیلی از بچه هایی که اینجا هستند میان اونجا.

amin panahi
جمعه 13 تیر 1382, 18:01 عصر
میگم علی جون user namat علی بابا است ؟ اون جا که فقط یه کتاب فاکس پرو بود :cry:
اون رو هم قبلا ازت دان لود کرده بودم

Afshinpour
جمعه 13 تیر 1382, 23:07 عصر
آره امین جان یوزر نیم من Alibaba است .اگر دوباره اومدی توی هاب لیست منو بگیر و توی قسمت :

FTP\E-Books\ENGLISH\Foxpro

من این کتابها رو (فعلا) راجع به فاکسپرو دارم :

Hackers Guide To Visual FoxPro 6.0 hackCD_all

1001things-Visual FoxPro

Office automation with Visual Foxpro

Special Edition Using Visual FoxPro 6

using-visual-foxpro-6

در ضمن باید بجنبی چون من فعلا شب و روز اونجا آنلاین هستم ولی چهارشنبه شب دارم برای 10 یا 11 روزی میرم تعطیلات و آلمان نیستم.

Mohammad_Mnt
شنبه 14 تیر 1382, 01:52 صبح
تو هم که چپ و راست می ری تعطیلات :wink: حتما جنوب فرانسه :D

sunboy
یک شنبه 15 تیر 1382, 10:05 صبح
اقا این طوری که من فهمیدم برای دیتا بیس Only Fox درسته
ببینم ایا فاکس اینرفیسهای مثل دلفی یا وی بی رو می تونه طراحی کنه
اگه کتاب فارسی هم بگید که ممنونم مننون می شم

Mohammad_Mnt
دوشنبه 16 تیر 1382, 00:52 صبح
گفتم که ، فاکس فقط توی بانک اطلاعاتی قویه ! بقیه کارهاش آدم رو سرویس می کنه ! برای همین من کم کم دارم میرم سراغ دلفی :(
مثل وی بی و دلفی رو می تونه ولی خیلی سخت تره !
کتاب هم که ماشاءا.. هیچی نیست ! یه کتاب هست اونم مال ویژوال فاکس 3 با جلد نارنجی . قطور هم هست مال انتشارات آذین ، فرهاد قلی زاده نوری

Afshinpour
دوشنبه 16 تیر 1382, 01:35 صبح
ببینم تو ایران چی رو میشه بغیر از دیتابیس و برنامه های آموزشی فروخت ؟!

وقتی جایی کپی رایت توش نیست آدم مریضه که برنامه نویسی سیستم کنه ؟ :shock:

sunboy
دوشنبه 16 تیر 1382, 09:24 صبح
دمت ون گرم بچه من رفتم سراغ فاکس البته بعد از کنکور یه کم برام دعا کنید چون هیچی نخوندم :?

amin panahi
دوشنبه 16 تیر 1382, 14:16 عصر
امان از دست این جوون ها ! بد هر چیزی رو بهشون بگی می رن طرف همون!

Afshinpour
دوشنبه 16 تیر 1382, 16:04 عصر
امین تو اینجا کامپیوترت اگه منفجر هم بشه از بی فاکسی من یکی کمکت نمیکنم.

حالا پشت سر فاکس بد میگی.

این محمد هم خوشه به خدا . یه برنامه زیر ورژن 0.5 فاکس داره :wink: هی اون رو زیر ورژن 6 و 7 و 8 کامپایل میکنه. دلش هم خوش کرده که با ورژنهای جدید فاکس پرو داره کار میکنه :lol:

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 18 تیر 1382, 10:52 صبح
اصلا تقصیر این پنتاگون احمقه ! اگه اون روز فضولی نکرده بود ها ، این بیلی جونم زده بود نسل فاکس پرو رو منقرض کرده بود و منم اغفال نشده بیدم و از همون اول می رفتم دنبال دلفی :?
یه برنامه حسابداری دارم می نوسیم ، پدر منو در آورده . مخصوصا تو قسمت فارسی نویسی اش . هر چی درست می کنی یه جا دیگه قر می آد :evil:
جدیدا بر می داره متن های توی گزارش رو ( متن های فارسی ) الکی کش می آره . وقتس هم که کش می آد از صفحه گزارش می ره بیرون :cry:
نمی دونم کدوم احمقی توی این شرکت مایکروسافت این طرح رو داده که متن ها کش بیاند !!!
اگه بیلی بفهمه اخراجش می کنه !

راستی سان بوی جان . فکر کنم بزرگترین اشتباه زندگی ات رو داری انجام می دی !

علی جون تو هم زیاد جوش نزن ، اون جا 4 تا آلمانی چولمن پیدا کردی هی برنامه های درپیتت رو که با فاکس نوشتی می ندازی بهشون ، فکر کردی فاکس یه پُخیه :lol:

sunboy
چهارشنبه 18 تیر 1382, 12:20 عصر
دعوا نکنید بابا
در زمن اق امیر به قول دادش افین المانی توی ایران چه چیزی پول ساز تر از برنامه نویسی دیتابیسه
خوب من فاکسو دارم دیر شروع می کنم اما فکر کنم دیدمو توی برنامه نویسی با دیتابیس
عوض کنه نه بچه ها

amin panahi
پنج شنبه 19 تیر 1382, 14:15 عصر
علی آقا فرموده اند :

امین تو اینجا کامپیوترت اگه منفجر هم بشه از بی فاکسی من یکی کمکت نمیکنم.
می گم علی جون اولا فکر کنم اون قدر آلمان موندی که کم کم داره فارسی یادت می ره ! ثانیا کامپیوترم احتمالا یه روزی از گرافیک سنگین بازی ها یی که روش اجرا می شه عمرش رو به شما خواهد داد ولی فکر نکنم بی فاکسی یا با فاکسی زیاد روی روح و روان پردازنده حساس AMD من تاثیری داشته باشد که منفجر شود. :lol: :lol:
ثالثا من تا حالا کی بد فاکس گفته بیدم؟ :cry:
sunboy عزیز. به نظر من هم این تصمیمت همان قدر خوب است که زن گرفتن خوب است :shock:
و محمد جان موافقم . باید هواپیمای بن لادن می زد تو اون ساختمونی که کامپیوتر های پنتاگون قرا داشتند و همه رو با خاک یکسان می کرد :lol: . راستی واست email زدم جواب بده .
و در پایان : بابا ما که سر و تهمون پنج شش تا بیشتر نیست داریم سر چی دعوا می کنیم ؟ :roll: