PDA

View Full Version : یک سوال در مورد Store Procedure

rtech
دوشنبه 12 آذر 1386, 16:32 عصر
سلام من یک SP دارم که شامل 2 تا پارامتر هست که از asp.net دریافت میشه ، حالا من میخوام از طریق این 2 پارامتر چک کنم که آیا رکوردی وجود دارد یا نه ، حالا میخوام اگر وجود داشت True برگرداند و اگر Null بود یا 0 ، مقدار False برگرداند .

لطفا در نوشتن این SP راهنمایی کنید .

AminSobati
دوشنبه 12 آذر 1386, 22:42 عصر
IF EXISTS (SELECT * FROM MyTable WHERE Col1=@Param1 and Col2=Param2)
RETURN 1
ELSE
RETURN 0

rtech
چهارشنبه 14 آذر 1386, 14:33 عصر
من این SP را به این صورت نوشتم :

@msgid int ,
@userid int
AS
BEGIN
IF EXISTS (select * from yaf_user_thanks where messageID=@msgid and user_post_thanks=@userid)
RETURN 0
else
RETURN 1
END
GO

ولی هر پارامتری که بهش میفرستم False برمیگردونه ، علت چیست ؟

AminSobati
پنج شنبه 15 آذر 1386, 10:44 صبح
شاید مشکل شما در خواندن Return Value هست. به چه شکل این کار رو انجام میدین؟ پیشنهاد میکنم اول در کد TSQL آزمایش کنین و بعد سمت کلاینت برین

dark-man
چهارشنبه 27 آذر 1387, 20:05 عصر
شاید مشکل شما در خواندن Return Value هست. به چه شکل این کار رو انجام میدین؟ پیشنهاد میکنم اول در کد TSQL آزمایش کنین و بعد سمت کلاینت برین

سلام .
من هم این مشکل رو دارم البته برنامه من ویندوزی هست و sp رو نوشتم اما می خوام وقتی که اون رکورد وجود داشت . بتونم برای کاربر نهائی یک خطا ایجاد کنم که به اون اطلاع بده که این رکورد وجود داره و دیتاگرید ویوی موجود در فرم اون رگود رو نشون بده . ممنون میشم اگه در این زمینه راهنمائیم کنید .

mahdi_farhani
پنج شنبه 28 آذر 1387, 11:21 صبح
با تشکر از جناب آقای ثباتی
میخواستم ببینم آیا تفاوتی میان اینکه پارمتر ورودی و خروجی در نظر بگیریم با اینکه به صورت return اطلاعات برگشت بدیم وجود داره یا خبر (از نظر سرعت عملکرد منظورم بود )
مثلاً در همین مثال فوق کدام روش بهتر است ؟

dark-man
پنج شنبه 28 آذر 1387, 17:51 عصر
سلام .
من هم این مشکل رو دارم البته برنامه من ویندوزی هست و sp رو نوشتم اما می خوام وقتی که اون رکورد وجود داشت . بتونم برای کاربر نهائی یک خطا ایجاد کنم که به اون اطلاع بده که این رکورد وجود داره و دیتاگرید ویوی موجود در فرم اون رگود رو نشون بده . ممنون میشم اگه در این زمینه راهنمائیم کنید .

کسی می تونه در این زمینه راهنمائیم کنه ؟ :ناراحت:

ar.shirazi
پنج شنبه 28 آذر 1387, 17:56 عصر
سلام .
اگر مقدار برگشتی False بود یک Exception جدید throw کنید