PDA

View Full Version : کتاب فارسی برای DirectX

Mohammad_Mnt
جمعه 30 خرداد 1382, 20:47 عصر
کسی کتابی در این زمینه دیده ؟

houtanal
جمعه 02 آبان 1382, 00:18 صبح
می توانید در میدان انقلاب دو سه کتاب در این زمینه به زبان فارسی پیدا کنید

Voldemort
جمعه 02 آبان 1382, 19:17 عصر
تازه کتاب DirectX از انتشارات نص را خریده ام. نمی دانم چطور است ولی کتابهای انتشارات نص در ایران تا الان بهترین ترجمه را دارند. ضمنا این کتاب درباره DirectX 7 است و با استفاده از VC++ . برای آموزش DirectX می توانید از سایت http://www.DirectX4vb.com و آن هم DirectX 8 استفاده کنید.

Amin_tus
شنبه 03 آبان 1382, 01:45 صبح
واقعا با آمدن دات نت کسی میداند که مزیتی در استفاده از ویژوال بیسک دات نت با ویژوال سی دات نت برای نوشتن بازی و کار با دایرکت ایکس وجود دارد یا نه؟

Voldemort
شنبه 03 آبان 1382, 09:58 صبح
َAmin_Tus عزیز من جواب سوال شما را واقعا نمی دانم ولی فکر نمی کنم تفاوتی در استفاده از VC.NET و VB.NET باشد. حتی بسیاری از مثالهای DirectX 9.0 را با VB.NET دیده ام. اگر واقعا علاقمند به این موضوع می باشید می توانید به سایت http://www.DirectX4VB.com مراجعه کنید و یا از موسس سایت آقای جک هاکسلی که استاد DirectX هستند سوال کنید.

Anti_Evil
شنبه 03 آبان 1382, 17:33 عصر
واقعا با آمدن دات نت کسی میداند که مزیتی در استفاده از ویژوال بیسک دات نت با ویژوال سی دات نت برای نوشتن بازی و کار با دایرکت ایکس وجود دارد یا نه؟

تفاوتی وجود ندارد

Anti_Evil
شنبه 03 آبان 1382, 17:40 عصر
کسی کتابی در این زمینه دیده ؟

فکر کنم جواب این سوال را در یه topic قدیمی داده باشم ...
در هر حال، سایت های متعددی در زمینه های game tutorials - game refrences , ... وجود دارند.
من همچنان منبع فارسی پیشنهاد نمیکنم !

موفق باشید.

Anti_Evil
شنبه 10 آبان 1382, 00:53 صبح
کتاب آموزش DirectX از انتشارات نص خوب بود، اونو تهیه کن :wink:

Mohammad_Mnt
شنبه 10 آبان 1382, 01:46 صبح
پریروز گرفتم هادی جون 8)

AliyerEdon
یک شنبه 26 اسفند 1386, 21:33 عصر
دیرکت ایکس VB.net یعنی هیچ و دیرکت ایکس Visua C++ یعنی DirectX . سرعت DX در VB.net در حدود 50 درصد از سرعت در C++ است که اینو خود سازنده های DX گفتن و از این بیشتر راه نداره و اونا تمام تلاششونو کردن. پس برای کار با SX بهترین گزینه C++ است. به همبن خاطره که تمام بازی ها با C++ نوشته می شه. تازه DX در VB.net جمع شد و با شکست روبرو شد و به جای اون XNA در #C اومد. :لبخندساده: