PDA

View Full Version : یونیکد فارسی؟؟؟؟؟

SRNOURI
شنبه 31 خرداد 1382, 07:52 صبح
سلام
من برای یکی از برنامه های خودم احتیاج به یونیکد فارسی دارم .لطفا در صورت امکان منو راهنمایی کنید.با سپاس. :o

ناصرقلی
دوشنبه 02 تیر 1382, 09:48 صبح
یه سری به این آدرس بزنی بد نیست
http://www.unicode.org/standard/WhatIsUnicode.html

hr110
دوشنبه 02 تیر 1382, 10:16 صبح
با سلام
دوست عزیز ، VCLهای دلفی یونیکد را پشتیبانی نمیکنند، ولی اگر برنامه شما تحت ویندوز 2000 ویا هر ویندوز فارسی دیگری اجرا شود و شما از همین VCLهای استاندارد استفاده کنید میتوانید در آنها از تمامی زبانهایی که بروی ویندوزتان نصب شده است استفاده نمایید، مثلاً فارسی ، عربی، روسی و ....
برای مثال اگر بخواهید در ویندوز 2000 از فارسی استفاده کنید ابتدا در reginal option که در control panel میباشد فارسی را نصب نمایید(چون اینکار زیاد به این تاپیک ربط ندارد من توضیح بیشتری نمیدهم) با همین کار کوچک و با فشار کلیدهای ALT+Shift و بالعکس میتوانید در Editline فارسی تایپ کنید. ولی برای راست به چپ کردن در تمامی کنترلها پراپرتی bidimode را bdRightToLeft انتخاب نمایید که به سادگی از راست به چپ خواهد شد.
حال اگر بخواهید با دستور کل برنامه شما فارسی شده و کاربر کلیدهای فوق الذکر را نیاز نداشته باشد که فشار دهد میتوانید از این کدها استفاده کنید:
برای فاسی کردن:
LoadKeyboardLayout(PChar('00000429'),KLF_ACTIVATE) ;
Application.BiDiKeyboard:='00000429';
و برای انگلیسی کردن:
LoadKeyboardLayout(PChar('00000409'),KLF_ACTIVATE) ;
Application.BiDiKeyboard:='00000409';

ولی دوست عزیز توجه داشته باش که برنامه شما تنها بروی ویندوزهای فارسی اجرا خواهد شد

موفق باشید

Hidarneh
چهارشنبه 25 تیر 1382, 14:05 عصر
حالا اگر بخوایم این خاصیت رو ور داریم چکار باید کرد ؟ دلیلش هم اینه که من واسه خودم یه فارسی ساز درست کردم . حالا که روی 2000 برنامه ام رو می نویسم چون فارسی رو نصب کردم اگه 2000 کاربر فارسی رو نداشته باشه همه چیز می ریزه به هم و یا اگر بخواد روی 98 اجرا کنه همین طور