PDA

View Full Version : ساختن جستجوگر با جاوا

'golsa
جمعه 16 آذر 1386, 18:27 عصر
چه طور از طریق کد جاوا جستجو گر مطالب بسازم مثل جستجوگر یاهو و گوگل.که هر کلمه ای رو در کمبو باکس بزنی برات از پایگاه داده جستجو کنه و نتیجه رو به صورت صفحات html نشون بده ودر واقع لینک های موجود در باره اون موضوع رو نشون بده

pooyanm
شنبه 17 آذر 1386, 12:02 عصر
خوب به سختی!
یک نمونه خوب Lucene از Apache هست که کدش بازه. هر چند تنظیمات زیادی نیاز داره تا به عنوان یه جستجوگر آماده به کار بشه.

pooyanm
شنبه 17 آذر 1386, 12:15 عصر
در ضمن در مورد سوال همه پرسی هم یک Html Parser فایل را به صورت Element های استاندارد جاوا برمی گردونه که متن هر Element جداگانه و نیز متن همه فایل از طریق Root Element در دسترسه.

rezaTavak
شنبه 17 آذر 1386, 17:13 عصر
چندین نمونه در sourceforge است مثلا:
https://sourceforge.net/project/screenshots.php?group_id=99476

یا با این کلمات کلیدی در google:
http://www.google.com/search?q=search+engine+java+site:sourceforge.net&hl=en

aa4urpc
چهارشنبه 12 دی 1386, 18:59 عصر
کافیه صفحه html رو تو word باز کنی و تا فقت متنش رو نشون بده بعد من رو کپی کنی

javaphantom
چهارشنبه 12 دی 1386, 19:27 عصر
شما بهتر قبل از اون یک برنامه حالا با هر زبانی مثل Text Document ویندوز درست کنی که یک گزینه برای search کلمات داشته باشه اونم در حجم بالا یعنی بالای ۱۰۰۰۰ خط . مهم بیدا کردن یک دید مناسب به قضیه است تا یک مشت کد.
بعد کم کم وارد دنیای وب هم می شه شد.
البته این نظر من هست.

scorpion_man
چهارشنبه 12 دی 1386, 23:50 عصر
چه طور از طریق کد جاوا جستجو گر مطالب بسازم مثل جستجوگر یاهو و گوگل.که هر کلمه ای رو در کمبو باکس بزنی برات از پایگاه داده جستجو کنه و نتیجه رو به صورت صفحات html نشون بده ودر واقع لینک های موجود در باره اون موضوع رو نشون بده

با سلام به همه دوستان
برای سوالتون باید عرض کنم که این کارو هر جا که میبینید با تکنولوژی ajax انجام میشه نمونه هاش تو web بسیاره بازم اگه نتونستی پیدا کنی لینکشو میزارم
موفق باشید

scorpion_man
چهارشنبه 12 دی 1386, 23:55 عصر
اما در مورد اون نظر سنجیه یا سواله که به نظر من اصلا جای خوبی نیست و جاش یه پست جداست و تقریبا قانون شکنی ولی با این حال روش این کارم استفاده از کلاس و فرمولهای regex
هست در مورد regex هم نپرس چون تو همین جا search کنی نمونه های زیادی پیدا میکنی که دوستان زحمت کشیدن فقط همینو بگم الگوریتمهای جداسازی و استخراج واژه ها و متونه که با این میشه تمامی تگهای html رو پاک کرد و فقط متنها رو باقی گذاشت که خیلی ساده هست پیدا نکردی بازم اینجا regex رو برات میزارم
موفق باشی