PDA

View Full Version : دو سوال مهم در مورد انتخاب فیلد برای نمایش در کریستال ریپورت توسط کاربر در زمان اجرا

iranigirl1364
پنج شنبه 22 آذر 1386, 09:39 صبح
با سلام:
من برنامم با زبان C#.Net است وتو برنامم یک CheckListBoxدارم که تمامی فیلدهای مربوط به یک جدول در پایگاه داده ام رو در قسمتCollections پنجرهPropertiesقرار دادم. چه طوری می شه , وقتی که کاربر هر چند تا ازاین فیلد ها رو در زمان اجرا تیک می زنه همان فیلدها رو با نامی که خودش مد نظرشه (باید وقتی کاربر یک فیلدو تیک میزنه بتونه نام مورد نظرشو هم تایپ کنه, منظورم دقیقا این است که وقتی کاربر فیلدی رو تیک می زنه همان موقع هم باید نام فیلد رو بر اساس سلیقه اش تایپ کنه ) درکرسیتال ریپورت ببینه .آیا می شه این کارو با StoreProcedure انجام داد؟لازم به ذکر است که این جدول من حدود 35 تا فیلد داره.
یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه چه طوری کاربر می تونه اسم فیلد دلخواه خودشو رد زمان اجرا تایپ کنه و همونو تو گزارشش توی کریستال ریپورت ببینه؟
اگه منو راهنمایی کنید ممنون می شم
با تشکر

sm
جمعه 23 آذر 1386, 15:02 عصر
بطور کلی امکان طراحی گزارش پویا در کریستال ریپورت وجود نداره.
اما شما چون تعداد فیلدهاتون ثابت هست میتونین همه این فیلدها رو بزارین توی گزارشتون و بعد از توی برنامه اونا روو مدیریت کنی بدین ترتیب که هر فیلدی رو که خواستین بیارین تو گزارش، اولا اونو از حالت مخفی در بیارین و بعد هم طول و عرضش رو تنظیم کنین و هر فیلدی رو هم نمی خواین نشون بدین مخفی کنین.
البته یه کم برنامه نویسیش زمانبر هست ولی شدنیه.

موفق باشید

iranigirl1364
شنبه 24 آذر 1386, 07:12 صبح
با سلام مجدد:

من 2 تا سوال دیگه از پاسخ شما برام به وجود آمد:

1)اگه امکان طراحی گزارش پویا در کریستال ریپورت وجود نداره , پس آیا با ابزار دیگه ای که قابلیت پرینت هم داشته باشه میشه این کارو انجام داد و چگونه ؟
2)منظورتون از اینکه از حالت مخفی فیلدو در باورم چیه؟
اگه منو راهنمایی کنید ممنون می شم
با تشکر

sm
شنبه 24 آذر 1386, 09:04 صبح
1- از Active Report یا DJ Report استفاده کنین که اولی خارجی و دومی ایرانی هست. البته نسخه ایرانیش رو ندیدم ولی توی همین بخش تبلیغاتش هست. کلا از ابزار گزارش اسز استفاده کنین.
2- شما هر 35 فیلد رو میریزین توی گزارش اما همش رو که نمیخواین و نمی تونین باهم نشون بدین!!! پس هر بار هر کدوم رو که خواستین مخفی می کنین که نشون داده نشه.به همین سادگی.

موفق باشید

iranigirl1364
یک شنبه 25 آذر 1386, 17:29 عصر
با عرض سلام مجدد:
ببخشید اما من از جواب شما مجددا چندین سوال برام پیش آمد:
1)من تا الان حتی اسم این دو تا ابزاری که نوشتین Acive Report و Dj Report رو نشنیدم, آیا امکان استفاده از آنها در C#.NET وجود داره و اگر داره می شه بگین من از کجا و چطوری می تونم به این ابزار ها دسترسی پیدا کنم؟
2)میشه نحوه کار با اونها رو کمی توضیح بدین؟
3)در مورد Crystal Report من برای نمایش فیلده از Strore procedure استفاده می کنم, منظورتون از مخفی کردن اینکه بی نهایت StoreProcedure بنویسم؟
با تشکر و احترام فراوان

sm
دوشنبه 26 آذر 1386, 10:12 صبح
برای اینکه این ابزارها رو پیدا کنین میتونین توی گوگل سرچ کنین یا با کاربر sh آقا شهریار عباس پور تماس بگیرین. ایشون مجموعه کاملی رو دارن. از کاربران همین بخش هستند.
خیر نیازی نیست بینهایت SP بنویسین!!! منظورم این بود که شما از توی برنامه میتونین فیلدهای گزارش رو کنترل کنین و اونا رو مخفی یا آشکار کنین.
اگه وقت شد یه نمونه براتون میزارم.

موفق باشید

iranigirl1364
سه شنبه 27 آذر 1386, 08:10 صبح
از راهنما ییتون ممنون اگه وقت کردید و یک نمونه اینجا گذاشتید ممنون می شمبا تشکر