PDA

View Full Version : کنترل های غیر استاندارد

mononok
پنج شنبه 22 آذر 1386, 10:33 صبح
هنگام استفاده از کنترل های غیر استاندارد چه کار باید بکنیم که روی کامپیوتری که آن کنترل را نمیشناسد برنامه عمل کند؟
من از جایی شنیدم که از قسمت run باید چیزی را پیدا کنیم که به ما کمک میکند.:متفکر:

هم چنین چه برنامه هایی برای ساختن setup در vb هستند؟

vbhamed
پنج شنبه 22 آذر 1386, 10:45 صبح
شما باید برای برنامتون setup درست کنید با برنامه ای مثل wise یا install shield
اما بعضی از کنترل ها رو از قسمت run میشه رجیستر کرد با استفاده از برنامه regsvr32 که در پوشه c:\windows\system32 قرار داره، با این فرض که ویندوز شما تو درایو C و در پوشه ویندوز قرار داشته باشه، راهش هم اینه

c:\windows\system32\regsvr32.exe mycontrol.ocx

senator_aka
پنج شنبه 22 آذر 1386, 10:54 صبح
البته اگه ocx در کنار برنامه در زمان اجرا باشه خود ویندوز دنبالش می گرده و اونو ثبت میکنه که در این صورت نیازی به ثبت شما پیدا نخواهید کرد

mononok
یک شنبه 25 آذر 1386, 19:08 عصر
واقعا ازتون ممنونم .من اغلب وقت نمیکنم سوال بچه هارو البته اونایی که میدونم رو براشون بذارم ولی حرف خوبی بود باید همه به هم کمک کنیم البته منظور من صرفا کنترل هلی ocx نیست کنترل هایی مثل common dialog هم در بعضی از برنامه ها عمل نمی کنند و غیر استاندارد هستند.

hrj1981
دوشنبه 26 آذر 1386, 07:18 صبح
شما می تونید در هنگام نوشتن یک برنامه یک پوشه مربوط به کلیه کنترلهای غیر استاندارد خود درست کنید و اکتیو ایکسها و dllها را داخل آن قرار دهید و یک فایل ساده bat با نوت پد درست کنید و بوسیله آن کلیه کنترلهای مورد نظر خود را درشاخه سیستم 32 کپی و بوسیله regsvr32 آنها را ریجستر کنید.

ali_habibi1384
دوشنبه 26 آذر 1386, 10:26 صبح
البته استفاده از برنامه setup ساز خود وی بی راه حل بهتری هستش . چرا وقتی خود وی بی این قابلیت رو داره ما خودمون بصورت دستی این کار رو انجام بدیم؟

mononok
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:27 عصر
از همگی ممنونم.به نظر من استفاده از regsvr32 برای dll ها فقط مناسبه ولی به استادم می گویم ببینم می شود برای سایر کنترل های غیر استاندارد هم از آن استفاده کرد یا نه...چون ایشون اصرار دارند از طریق یه دستور از run کنترل های غیر استاندارد رو استاندارد کنیم نه با setup