PDA

View Full Version : فرستادن sms فارسی از طریق GSM Modem

hm1984ir
شنبه 24 آذر 1386, 09:00 صبح
با سلام:
می خواستم بدونم که برای فرستادن sms فارسی باید GSM Modem خاصی داشته باشیم یا اینکه با هر نوع GSM Modem میشه این کارو کرد چون من با یکی از این Modem ها کار کردم و سعی کردم اطلاعات فارسی رو با فرمت PDU بفرستم ولی در دستگاه گیرنده فقط چند تا مربع به نمایش درآمد.حالا می خواستم بدونم ضعف از برنامه ای هست که من نوشتم یا اینکه این Modem اصلا نمی تونه فارسی بفرسته .
از همه دوستان متشکرم
حمید مقدم

raravaice
چهارشنبه 12 دی 1386, 13:12 عصر
سلام

با .net 2 نوشتم فقط شرمنده یه کم به هم ریختست چون برای استفاده خودم نوشتمش.

خوبیش اینه که:

فارسی انگلیسی رو میفرسته
2 یا 3 part رو میفرسته
تا ارسال نشه بیخیال نمیشه

فقط شماره پورت کام رو به activex بده.
یه جا تو برنامه شماره message centeret رو باید بدی الان رو ایرانسل تنظیمه.
برنامه decode و encode برای pdu ضمیمش هست.

فقط حواست باشه این برنامه اتوماتیک به rang شماره میفرسته یعنی شماره موبایلی که بهش میدی وقتی فرستاد یکی اضافه میکنه میره بعدی این قسمتشو خودت زحمت بکش.

موفق باشی

hamed1358bam
پنج شنبه 13 دی 1386, 21:31 عصر
سلام
یه برنامهای میخوام روی موبایل با simbin (نوع برنامه فرق نمیکنه.فقط با زبان simbin باشه کافیه).
ممنون میشم.

scorpion_man
پنج شنبه 13 دی 1386, 22:14 عصر
با سلام به همه دوستان
درسته این سخن هیچ ربطی به سوال نداره و من از همه خوانندگان پوزش میخوام جهت این پست ولی اخلاقا باید عرض کنم دوستانی که سورس برنامه هاشونو در اختیار دوستان قرار میدند حداقل استحقاق یک تشکر کوچولو دارند که متاسفانه کوتاهی میشه
موفق و پیروز باشید

دلفی زاده
شنبه 15 دی 1386, 23:10 عصر
آقا خیلی ممنون اگه یه توضیح درباره نحوه فارسی فرستادن بدین تا بتونم تو دلفی اجراش کنم ممنون میشم بازم متشکرم زحمت کشیدید

raravaice
یک شنبه 16 دی 1386, 12:05 عصر
باسلام

روش کد گذاری PDU تمام زبانها رو پشتیبانی میکنه هیچ فرقی نداره چه زبانی یا چه کاراکتری باشه.
البته گوشی شما باید این فرمت رو ساپورت کنه.
من دلفی زیاد وارد نیستم ولی فاین انجام کد کردن کاراکتر PDUEncoder.vb که توی فایل ضمیمه وجود داره.

noorsoft
سه شنبه 23 بهمن 1386, 10:12 صبح
باسلام

روش کد گذاری PDU تمام زبانها رو پشتیبانی میکنه هیچ فرقی نداره چه زبانی یا چه کاراکتری باشه.
البته گوشی شما باید این فرمت رو ساپورت کنه.
من دلفی زیاد وارد نیستم ولی فاین انجام کد کردن کاراکتر PDUEncoder.vb که توی فایل ضمیمه وجود داره.

کسانی که توضیح بیشتر میخان این را ببینن

@AM!R!
شنبه 31 فروردین 1387, 19:09 عصر
سلام به همه برنامه نویسان
آیا کدی با Vb 6 دراین رابطه دارین؟
ممنون

tc1000
شنبه 02 شهریور 1387, 20:20 عصر
من با GMS modem انگلیسی رو میفرسته ولی فارسی رو خراب میفرسته نمی دونم چرا
لطفا راهنمایی کنید

noorsoft
یک شنبه 03 شهریور 1387, 15:46 عصر
دقیقا بگین مشکل چیه و نمونه ارسال شده و متن مورد نظر را بگین تا کمکتون کنیم

JohnSmith
سه شنبه 12 شهریور 1387, 15:27 عصر
یک سوال ، سورس شما فرقی نمی کند که از GSM Modem استفاده شود و یا از تلفن همراه ؟

آیا K750 و یا QTEK S200 دارای GSM Modem هستند. ؟

متشکر

noorsoft
سه شنبه 12 شهریور 1387, 17:18 عصر
بله این گوشی ها هم مودم دارند

soheil_programmer
جمعه 15 شهریور 1387, 11:33 صبح
من با GMS modem انگلیسی رو میفرسته ولی فارسی رو خراب میفرسته نمی دونم چرا
لطفا راهنمایی کنید

با سلام

قبل از ارسال اس ام اس این دستور را امتحان کن:

AT+CSCS="UTF-8"

bardia goharbin
شنبه 30 شهریور 1387, 14:57 عصر
يک نمونه برنامه کامل و آسان جهت ارسال sms به همراه Source که امکان استفاده از GSM Modem رو براتون مهيا ميکنه و قابليت ارسال SMS فارسي بصورت Unicode و همچنين قابليت ارسال تصوير و ... رو در اختيارتون قرار ميده رو ضميمه کردم. اميدوارم به درد همگي بخوره.
اگر دوستان قصد داشتند در محيط دات نت MMS هم ارسال کنن در خدمتشون هستم.

براي دانلود فايل اينجا کليک کنيد (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=599069&postcount=221)

JohnSmith
شنبه 13 مهر 1387, 13:41 عصر
از پاسخ شما متشکرم.
یک سوال مهم ، چه جوری می توانم دستورات AT را به Qteck S200 ارسال کنم.
در حالتی که GSM Modem داریم به MSCOMM خیلی راحت دستورات AT را ارسال می کنم ولی برای
این گوشی چه طوری این کار را باید انجام دهم ؟ (شماره پورت را می شود با سعی و خطا پیدا کرد ولی
بیت در ثانیه را چه بگذارم (9600 ، 115200 یا چیز دیگری ؟

متشکرم

noorsoft
دوشنبه 15 مهر 1387, 07:02 صبح
گوشیهای موبایل خوشبختانه موشکل Baud rate ندارند و از 1200 تا 115200 رو جواب میدن
فقط موردی که هست باید مطمئن شوید موبایل شما At ساپورت باشه

Valadi
سه شنبه 21 آبان 1387, 15:10 عصر
این اکتیو ایکس Kylix SMS ActiveX Control 5.0 همه گوشی ها و Gsm مودم ها را ساپورت می کنه

softwarer
چهارشنبه 22 آبان 1387, 13:40 عصر
[quote=raravaice;444571]سلام

salam mishe begin shoma chejuri neveshtin aslan chetori va ba che sourcayee shoru kardin chon manam kheili 2st daram yad begiram

sas523
پنج شنبه 23 آبان 1387, 10:27 صبح
سلام دوستان
من ميخواستم يه نرم افزار ارسال اس ام اس بنويسم
منتها با كامپيوتر ..
حالا يه سوالي كه برام مطرح شده اينه كه حتما بايد از مودم جي اس ام استفاده كنم؟
جريان اين خطوط 3000 .. اينا چيه؟
يكم راهنمايي در اين زمينه مي خواستم واسه شروع كارم.

ممنون مي شم راهنمايي كنيد

Jaguar
جمعه 24 آبان 1387, 11:34 صبح
سلام

من می خواهم از طریق خطوط تلفن ثابت، sms بفرستم. مثلا یک برنامه که با استفاده از مودم کامپیوتر sms را بفرستد و نه از طریق GSM Modem. با برنامه AWSMS pro امتحان کردم نتونستم. نمی دونم این سرویس از طرف مخابرات راه اندازی شده است یا نه؟

sas523
چهارشنبه 29 آبان 1387, 15:04 عصر
سلام تورو خدا يكي جواب بده

اصلا از ابتدا يه نوضيح بديد

اگر بخوام يه برنامه بنويسم تحت ويندوز براي ارسال اس ام اس حتما بايد از مودم جي اس ام استفاده كنم؟

اگر بخوام كه از مودم استفاده نكنم از موبايل استفاده كنم . يعني سيم كارت رو بزارم تو موبايل و به كامپيوتر وصلش كنم و ازون طريق ارسال شه ، ميشه؟

reza6384
چهارشنبه 29 آبان 1387, 22:28 عصر
سلام تورو خدا يكي جواب بده

اصلا از ابتدا يه نوضيح بديد

اگر بخوام يه برنامه بنويسم تحت ويندوز براي ارسال اس ام اس حتما بايد از مودم جي اس ام استفاده كنم؟

اگر بخوام كه از مودم استفاده نكنم از موبايل استفاده كنم . يعني سيم كارت رو بزارم تو موبايل و به كامپيوتر وصلش كنم و ازون طريق ارسال شه ، ميشه؟

سلام دوست عزیز.
پستی که شما زدید کاملا نشون میده که اصلا مطالب این تالار رو نخوندید.
بله، میشه. اگر موبایل شما AT COMMANDها رو ساپورت کنه می تونید اونرو به پورت USB وصل کنید و به COM PORT اون متصل بشین و AT COMMAND ها رو بهش ارسال کنید.

برای توضیحات بیشتر به بخش PDU ENCODING/Decoding مراجعه کنید و همه توضیحات رو از اول بخونید.

rezaei manesh
پنج شنبه 28 آذر 1387, 12:58 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من دارم برنامه می نویسم که با gsm modem اس ام اس ارسال و دریافت کنم
حالا تونستم sms رو ارسال کنم هم فارسی هم انگلیسی اما می دونم که چندین نکته ریز داره که تو ارسال انبوه باید رعایت کنم
الان من می خوام بدونم که چطور از صحت ارسال اس ام اس مطلع بشم و بدونم اس ام اس در چه وضعیتی هست
من بعد از این که توسط at command دستورات رو می فرستم با پورت کام اما بعد از ارسال دستور هیچ مقدار روی پورت کام قرار نمی گیره که من چک کنم که چیزی ارسال شده یا نه ...
چطور باید بفهمم که ارسال شده یا نه و چطور باید اسم اس ها رو پشت سر هم بفرستم و همچنین چطور اسم اسم های دریافتی رو ببینم؟
ممنون از شما در ضمن خودم باید بنویسم dll نمی خام

amin_sos
یک شنبه 01 دی 1387, 21:42 عصر
اگر تو مد pdu ارسال میکنی خاصیت ریپورت delivery رو فعال کن که تو PDU ENCODING/Decoding توضیح داده چه جوری میتونی بعد هم ریپورت رو باز کن ببین وضعیتش چه جوریه

rezaei manesh
دوشنبه 02 دی 1387, 08:33 صبح
ببین اینها رو من همه رو فعال کردم نتیجه هم به مودم بر می گرده فکر کنم اما نمی دونم حالا چطور باید اطلاعات رو از پورت یا از سیم کارت بخونم

noorsoft
دوشنبه 02 دی 1387, 18:05 عصر
شما باید پیامهای دریافتی راچک کنید چون پیامهای گزارش دریافت بصورت اس ام اس به شما ارسال میشه

rezaei manesh
سه شنبه 03 دی 1387, 09:48 صبح
با سلام ممنون
خوب فرض کنید من در داخل حلقه می خوام به یک سری شماره اس ام اس کنم و بعد از اتمام حلقه چک کنم که به کی رسیده و به کی نرسیده
بعد از ارسال اولین اس ام اس من از کجا باید بفهمم که باید اس ام اس بعدی رو بفرستم به طوری که روی پورت با اس ام اس قبلی تداخل پیدا نکنه و زمان رو هم از دست ندم؟

gbg
شنبه 07 دی 1387, 13:38 عصر
سلام
من برنامه ارسال و دريافت رو نوشتم ، با مودم بخوبي كار مي كنه ولي اصلا به گوشي متصل نميشه
من از گوشي 3250 نوكيا استفاده كردم و تمام بادريت هاي متفاوت رو امتكان كرم ولي فايده نداشته
در ضمن از كجا بفهمم دليورت رسيده مال كودوم پيام هست؟

noorsoft
سه شنبه 10 دی 1387, 19:11 عصر
اول از تنظیمات اتصال در نرم افزار هایپر ترمینال مطمئن شو و بعد از همان تنظیمات استفاده کن
در مورد دلیور هم شماره گیرنده در متن پیام برای شما ارسال میشه

gbg
چهارشنبه 11 دی 1387, 12:49 عصر
1- ممنون تنظيماتم درسته
2 - پيش مياد براي يك نفر در دقيقه 2 تا پيام ارسال ميشه ، مي خوام بدونم كه كدوم رسيده و كدون نرسيده

abbasegold
یک شنبه 06 بهمن 1387, 21:33 عصر
سلام

من يك برنامه خريداري كرده ام و به دلايلي با برنامه نويس آن ارتباط ندارم. حال براي من مشكلي پيش آمده :

برنامه براي ارسال SMS بوسيله موبايل بدون هيچ مشكلي كار ميكنه اما مشكل من آنجاست كه نميتونم آن را با GSM Modem راه بندازم.

طبق دستور العمل برنامه بايد مودم را نصب كنم تا نام آن در قسمت Phone and Modem Options بيايد. ولي من درايور مودم را ندارم. توي اينترنت جستجو كردم و آن را بصورت Standard modem نصب كردم.

وقتي آن را بصورت standard 560000 bps نصب ميكنم Query Modem جواب ميده (در حالت هاي bps كمتر جواب نميده) ولي در برنامه مودم شناسايي نميشه.

من شديدا به مشكل برخورده ام و اگر ممكن است خواهش ميكنم به من كمك كنيد.

مدل مودم من : Wavecom Fastrack M1206B هست.

noorsoft
دوشنبه 07 بهمن 1387, 12:23 عصر
اولا مودم شما از چه طریقی به کامپیوتر وصل میشه چون اکثر مودمها روی پورت com یا Usb وصل میشن و احتیاج به درایور ندارن

دوما شما اول در HyperTerminal مودم رو تست کنید ببینید مودمتون سالمه یا نه

احتمال زیاد برنامه شما baud rate ی که مودم با اون کار میکنه استفاده نمی کنه
115200 تنها سرعتیه که این مودم ساپورت میکنه

joker
سه شنبه 15 بهمن 1387, 01:48 صبح
از بین دوستان کسی تونسته با نوکیا های سری N مثل n95 از طریق برنامه نویسی اس ام اس فارسی ارسال کنه ؟
اگه شده لطفا یه راهنمائی بکنید....
با انگلیسی مشکلی ندارم از طریق at command ها میتونم ولی فارسی نمیتونم
با نرم افزارهای اماده هم که تست میکنم میگن ساپورت نمیکنه موبایل n95 (این مدل تقریبا نمونه های کامل نوکیا هست )
ولی از طریق برنامه های خود این موبایل PC Suite بدون مشکل اس ام اس فارسی ارسال میشه کرد.

AT+CMGF=0
OK
AT+CSMS=0
+CSMS: 1,1,1

at
OK
AT+CSCS="HEX"
OK
AT+CSCS="UNICODE"
ERROR

با کامپوننت zylgsm هم که کار میکنم و ظاهرا PDU را ساپوریت میکنه میگه
Input string contains 8 -bit data

خلاصه هل من ناصر ینصرنی (http://www.google.com/url?sa=U&start=1&q=http://www.emamhossein.blogfa.com/cat-3.aspx&ei=J36HSaKHPMOe-gaR38HcBw&usg=AFQjCNHmLdDu-IwLdUrIb4oqhZA5QnIoYQ)

reza6384
شنبه 26 بهمن 1387, 22:08 عصر
سلام دوست عزیز.
من با گوشی نوکیا N73 ای که قبلا داشتم با PDU به راحتی sms فارسی ارسال و دریافت می کردم.
توی بخش PDU Encoding / Decoding مثال هایی هست که می تونید ازشون استفاده کنید، صفحه های 3و 4 و 5

joker
یک شنبه 27 بهمن 1387, 10:41 صبح
سلام دوست عزیز.
من با گوشی نوکیا N73 ای که قبلا داشتم با PDU به راحتی sms فارسی ارسال و دریافت می کردم.
توی بخش PDU Encoding / Decoding مثال هایی هست که می تونید ازشون استفاده کنید، صفحه های 3و 4 و 5
ممنون
ظاهرا سورسها به زبان دات نت بودند
من به دات نت مسلط نیستم ، آیا لایبراری برای ساپورت pdu و UCS2 به زبان دلفی موجود است ؟یا کسی قبلا تبدیل متن فارسی یونیکد به فرمت pdu ی 8-bit را نوشته شده داره ؟

sfarbod
یک شنبه 27 بهمن 1387, 13:29 عصر
با سلام
آیا با کامپوننت zylgsm اس ام اس فارسی می توان ارسال نمود؟
Input string contains 8 -bit data

joker
دوشنبه 28 بهمن 1387, 19:41 عصر
نه ظاهرا zyl امکانش را نداره
من دیگه بیخیال شدم رفتم سراغ لایبراری ACTIVEeXPERT ( چیز خوبی هست )

غیر از SMS معمولی ارسال عکس و آهنگ را هم توسط اس ام اس ساپورت میکنه ...
ماشالا فارسی را ساپورت میکرد
مثال به تمام زبانهای زنده دنیا را هم ساپورت میکرد ( حتی پشتو :بامزه: )

البته فقط یه مشکل کوچولو توی متنهای یونیکد چند قسمتی ( بیشتر از 70 کاراکتر یونیکد) داره
که ظاهرا میفرسته ولی اونطرف مخابرات بیخیال میشه و ارسال نمیکنه.!!!!
که اونم مهم نیست ، یه پردازش متن خرجشه و دوبار تابع را نوشتن :لبخند:

coloory
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 03:04 صبح
اگر تو مد pdu ارسال میکنی خاصیت ریپورت delivery رو فعال کن که تو PDU ENCODING/Decoding توضیح داده چه جوری میتونی بعد هم ریپورت رو باز کن ببین وضعیتش چه جوریه

سلام
دوستان گرامی میشه AT command مربوطه را بفرمائید که چطور Delivery رو میشه فعال کرد؟؟

جسارتا ممکن هست آموزش بدید چطور میتونم یه متن رو به PDU بفرستم ؟:گریه:

شرمنده بی سوادی و هزار تا سوال !!:خجالت:

موفق باشید:خجالت:

rezabagheri
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 02:06 صبح
دمتون گرم من تا مرحله خوندن مشتركين دفترچه تلفن و اس ام اس ها روي گوشي پيش رفتم حتي رمز گشايي pdu هم كردم مشكل من ارسال اس ام اس به صورت pdu بود چون چارچوب دستورش را نمي دونستم بازم دستتون در نكنه

خرافات
جمعه 19 تیر 1388, 19:24 عصر
سلام
من یک مودم gsm دارم که نمیتونم با کد زیر شناسایی کنمش. اگه ممکنه به من کمک کنید.

Dim serialport As New IO.Ports.SerialPort

For i = 0 To 256
Try

With serialport

.PortName = "COM" & i
.BaudRate = 115200
.Parity = Parity.None
.DataBits = 8
.StopBits = StopBits.One
.Handshake = Handshake.RequestToSend
.DtrEnable = True
.RtsEnable = True
.NewLine = vbCrLf
End With

serialport.Open()
serialport.WriteLine("AT" & Chr(13))
Threading.Thread.Sleep(5000)
If serialport.ReadExisting.ToUpper.Contains("OK") Then
' ProgressBar1.Value = 256
TextBox1.Text += serialport.ReadExisting
MsgBox("Modem Is On " & i)

End If
Catch ex As Exception

End Try

ProgressBar1.Value = i

Next i

If serialport.ReadExisting.ToUpper.Contains("OK") = False Then MsgBox("Modem is Not port")

serialport.Close()

rash44
چهارشنبه 31 تیر 1388, 12:20 عصر
سلام دوستان
آیا کسی برنامه ای که اس ام اس رو با مودم gsm یا گوشی بفرسته با زبان پی اچ پی داره ؟

noorsoft
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 09:45 صبح
با php برنامه ارسال اس ام اس وقتی به درد میخوره که سرور شماد نزد خودتون باشه و بتونید gsm و سیم کارت ار بهش وصل کنید
ولی در هر صورت فرقی نمی کنه به چه زبانی مراحل طی بشه.

rash44
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 10:06 صبح
با php برنامه ارسال اس ام اس وقتی به درد میخوره که سرور شماد نزد خودتون باشه و بتونید gsm و سیم کارت ار بهش وصل کنید
ولی در هر صورت فرقی نمی کنه به چه زبانی مراحل طی بشه.

سلام دوستان
من 1 برنامه حسابداری با پی اچ پی نوشتم
می خوام زمانی که تاریخ سر رسید 1 نفر فرا میرسه برنامه به طرف مسیج بفرسته
لطفا راهنمائی کنید که به چه صورت مسیج رو از طربق گوشی موبایل یا مودم ارسال کنم
برنامه روی لوکال هاست و توی 1 شبکه محلی اجرا میشه
خواهشمندم راهنمائی کنید
ممنون

golbafan
شنبه 14 شهریور 1388, 15:34 عصر
سلام
میشه این کار رو با دلفی هم انجام داد؟

reza6384
شنبه 14 شهریور 1388, 18:13 عصر
لطفا راهنمائی کنید که به چه صورت مسیج رو از طربق گوشی موبایل یا مودم ارسال کنم
برنامه روی لوکال هاست و توی 1 شبکه محلی اجرا میشه
خواهشمندم راهنمائی کنید

برای اینکه sms رو از طریق گوشی موبایل ارسال کنید باید AT Command های مربوطه رو به پورت Com مربوط به موبایلتون ارسال کنید. حالا اینکه چه AT Command هایی باید ارسال بشه در ابتدای همین تاپیک توضیح داده شده.

mohammad-gh
پنج شنبه 09 مهر 1388, 14:39 عصر
با سلام من برنامه رو با توجه به مودم gsm كه دارم مي نويسم ، مودم من با پورت usb‌ وصل و روي پورت com4‌ نصب ميشه اما مشكلي كه دارم
وقتي از برنامه خارج و دوباره وارد ميشم ميگه كه اين پورت مشغول است يا نيشود به آن coonect شد
نميدنم چطور بايد پورت رو مديريت كنم، البته با كندن كابل usb و وصل دوباره مشكل حل ميشه اما اين راه حل اين مشكل نيست
براي درك راحت خطا رو هم اينجا گذاشتم

raravaice
پنج شنبه 09 مهر 1388, 15:40 عصر
با سلام من برنامه رو با توجه به مودم gsm كه دارم مي نويسم ، مودم من با پورت usb‌ وصل و روي پورت com4‌ نصب ميشه اما مشكلي كه دارم
وقتي از برنامه خارج و دوباره وارد ميشم ميگه كه اين پورت مشغول است يا نيشود به آن coonect شد
نميدنم چطور بايد پورت رو مديريت كنم، البته با كندن كابل usb و وصل دوباره مشكل حل ميشه اما اين راه حل اين مشكل نيست
براي درك راحت خطا رو هم اينجا گذاشتم

موقع خروج از برنامه یا وقوع هرگونه error پورت را Close کنید.

موفق باشید

mohammad-gh
شنبه 11 مهر 1388, 13:06 عصر
ببخشيد ولي مشكل من با close و dispode هم حل نشد
پس چطور با جدا كردن كابل و وصل مجدد اين خطا رو نميده
خطا :Access is Denied

@AM!R!
یک شنبه 12 مهر 1388, 12:37 عصر
فکر می کنم تمام وسایلی که با USB کار میکنند این مشکل را دارند
بهتره از GSM مودمی که با پورت com کار می کنه امتحان کنی

mohammad-gh
یک شنبه 12 مهر 1388, 19:00 عصر
نه فكر نكنم مشكل usb بودن باشه
تازه فقط بار اول كه مي خواد كانكت ميشه مشكل داره والا بارهاي بعدي رو مي تونم مديريت كنم تا خطا نده

@AM!R!
دوشنبه 25 آبان 1388, 09:05 صبح
سلام دوستان
من یک نوکیا مدل 6120 دارم اما نمی تونم با اون از طریق کامپیوتر پیام ارسال کنم
با Hyper این کارو کردم و مشکلی نیست البته شایدبه این دلیل که در Hyper پورتی به اسم موبایل انتخاب شده
ولی به هر حال 2 تا سوال داشتم که امیدوارم جواب بگیرم
1- چطوری پورت COM متناظر با پورت USB ی که موبایل به اون وصل هست رو تشخیص بدم؟
2- آیا برای هر گوشی AT خاص اون گوشی لازمه یا همه ازیک استاندارد استفاده می کنند؟

Mohandes2009
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:21 صبح
سلام

خوبیش اینه که:

فارسی انگلیسی رو میفرسته
2 یا 3 part رو میفرسته

فقط حواست باشه این برنامه اتوماتیک به rang شماره میفرسته یعنی شماره موبایلی که بهش میدی وقتی فرستاد یکی اضافه میکنه میره بعدی این قسمتشو خودت زحمت بکش.

موفق باشی

میشه کد سی شارپ ایش هم بزارین متشکرم:لبخندساده:

shocraneh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 09:20 صبح
يک نمونه برنامه کامل و آسان جهت ارسال sms به همراه Source که امکان استفاده از GSM Modem رو براتون مهيا ميکنه و قابليت ارسال SMS فارسي بصورت Unicode و همچنين قابليت ارسال تصوير و ... رو در اختيارتون قرار ميده رو ضميمه کردم. اميدوارم به درد همگي بخوره.

براي دانلود فايل اينجا کليک کنيد (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=599069&postcount=221)
لینک این برنامه مشکل داره من برنامه رو می خام دوستان برنامه رو ندارن ؟؟

shocraneh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 09:32 صبح
سلام

خوبیش اینه که:

فارسی انگلیسی رو میفرسته
2 یا 3 part رو میفرسته

موفق باشی
من این برنامه رو دانلود کردم منتها design اون مشکل داره و البته دو تا اررور داره
Type 'AxMSCommLib.AxMSComm' is not defined.

raravaice
یک شنبه 15 فروردین 1389, 09:54 صبح
من این برنامه رو دانلود کردم منتها design اون مشکل داره و البته دو تا اررور داره

کلا با windows application میونه خوبی ندارم یا console یا web.

mscomm32.ocx را دانلود کنید و در system32 قرار دهید.

موفق باشید

shocraneh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 10:55 صبح
من می خام یه برنامه برای ارسال sms با مودم GSM بنویسم . اطلاعات در این زمینه ندارم . هر برنامه آماده ای رو هم که روی سایت هست لینکشون خرابه . شما یه نمونه هر چند ابتدایی ندارید به من بدید. ممنونم

raravaice
یک شنبه 15 فروردین 1389, 11:07 صبح
من می خام یه برنامه تحت وب برای ارسال sms با مودم GSM بنویسم . اطلاعات در این زمینه ندارم . هر برنامهآماده ای رو هم که روی سایت هست لینکشون خرابه . شما یه نمونه هر چند ابتدایی ندارید به من بدید. ممنونم

برنامه آماده ندارم ولی، شما باید یه web app بنویسی و یک console یا win.
برنامه console شما باید روی یک پورت tcp شنود داشته باشه و برنامه web شما اطلاعان پیام را به اون سوکت بفرسته و شما این اطلاعات رو به ترتیب بفرستی برای GSM مودم.

موفق باشید

shocraneh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 11:19 صبح
کلا با windows application میونه خوبی ندارم یا console یا web.

mscomm32.ocx را دانلود کنید و در system32 قرار دهید.

موفق باشید
مشکل حل نشد و اررور ها همچنان باقی است . ممنون
در ضمن میشه راجع به WebApp توضیح بدید.تشکر

raravaice
یک شنبه 15 فروردین 1389, 11:31 صبح
مشکل حل نشد و اررور ها همچنان باقی است . ممنون

OCX را Register کن.

Regsvr32 MSCOMM32.OCX

در ضمن میشه راجع به WebApp توضیح بدید.تشکر

باید با برنامه نویسی سوکتها آشنا باشی

موفق باشید

shocraneh
یک شنبه 15 فروردین 1389, 12:25 عصر
شرمنده من این کد رو کجا بنویسم قبول نمی کنه .Imports SMS.SMSCOMMS رو هم نوشتم ولی فایده ای نداشت

raravaice
یک شنبه 15 فروردین 1389, 12:40 عصر
Start > run > cmd

حالا برو به مسیری که MSCOMM32.OCX را اونجا کپی کردی و فرمان ذکر شده را اجرا کن و پروژه را دوباره باز کن.

shocraneh
یک شنبه 22 فروردین 1389, 13:17 عصر
شرمنده این قدر مزاحم می شم. برنامه رو سیستمم اجرا میشه ،من هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم . از اولش بگین من چی کار کنم تا بتونم از این برنامه استفاده کنم . فقط چیزی که فهمیدم شماره ایرانسل رو عوض کردم . آیا مودم خاص می خاد ؟؟ خوب نمیشه از گوشیم استفاده کنم .....

maryam_6540
سه شنبه 05 مرداد 1389, 22:23 عصر
سلام
تاجایی که من این تاپیک رو بررسی کردم با فرض ویندوز xp توضیح داده شده بود.
در ویندوز ویستا برنامه hyper terminal وجود نداره.خواستم بپرسم باید ابتدا این برنامه رو نصب کنم؟یا راه دیگه ایی برای ارسال پیام از طریق مودم gsm وجود داره؟
ممنون میشم اگه کسی لطف کنه و روال تنضیمات اولیه لازم برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم gsm (مدل sim300)رو توضیح بده .

Mohammad_1984
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 08:52 صبح
سلام

تاجایی که من این تاپیک رو بررسی کردم با فرض ویندوز xp توضیح داده شده بود.
در ویندوز ویستا برنامه hyper terminal وجود نداره.خواستم بپرسم باید ابتدا این برنامه رو نصب کنم؟یا راه دیگه ایی برای ارسال پیام از طریق مودم gsm وجود داره؟
ممنون میشم اگه کسی لطف کنه و روال تنضیمات اولیه لازم برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم gsm (مدل sim300)رو توضیح بده .

سلام

منم ویندوزم 7 هست. منم دانلود و نصب کردم. اگر با دستورات at command آشنا باشید. تنظیمات خاصی نداره.

البته من دارم یه برنامه مینویسم با C#‎ که امکان ارسال SMS داشته باشه. فقط برای تست کردن از HypeTerminal استفاده میکنم.

jalil_1363
دوشنبه 29 شهریور 1389, 20:09 عصر
سلام من دارم با دستورات at command پیام فارسی می فرستم با سی شارپ ولی با فارسی مشکل دارم اگه می شه کمکم کنین یک سورس آماده اگه داشتین بدین ممنون می شم

hamid soltan
دوشنبه 05 مهر 1389, 11:41 صبح
سلام
من میخوام نحوه مکالمه با هد ست هنگام اتصال موبایل به کامپیوتر در سی شارپ بنویسم
متشکرم

mahdi68
دوشنبه 01 آذر 1389, 22:08 عصر
سلام
آیا تو حالت text mode نمیشه فارسی نوشت و دلیوری دریافت کرد ؟ برای این کارا باید حتما از PDU استفاده کرد ؟

mahdi68
دوشنبه 01 آذر 1389, 22:16 عصر
سلام
آیا تو حالت text mode نمیشه فارسی نوشت و دلیوری دریافت کرد ؟ برای این کارا باید حتما از PDU استفاده کرد ؟

raravaice
سه شنبه 02 آذر 1389, 13:01 عصر
سلام

بله حتما باید از PDU استفاده بشه برای ارسال و دریافت فارسی.

موفق باشی

mansourii
شنبه 04 دی 1389, 10:14 صبح
raravaice (http://barnamenevis.member.php?37086-raravaice) سلام.
حاجی این برنامه شما از لود form تون ایراد میگیره. سورستون رو دیدم. اما نتونستم فرموتون رو ببینم/ اگه میشه یک بار دیگه UPload کنید.

ممنون

aloneman2005
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 07:19 صبح
می خواستم اطلاعاتی درباه راه اندازی یک مرکز پیام بدونم .یا اینکه چطور یک سرور برای فرستادن پیام .آیا از مخابرات چیز خاصی یا قراردادی می بندند.

zahra_d84
دوشنبه 04 مهر 1390, 09:07 صبح
سلام

خوبیش اینه که:

فارسی انگلیسی رو میفرسته
2 یا 3 part رو میفرسته

موفق باشی

لینک خرابه. لطفاً این فایل را دوباره قرار بدید.ممنون

neyshop
پنج شنبه 24 آذر 1390, 19:38 عصر
سلام
من با دستورات at میتونم تماس بگیرم اما امکان ارسال sms وجود ندارد . هزارجور که فکرش رو بکنید با برنامه ور رفتم ... اما نشد که نشد

دوستان راه حلی اگه دارند خوشحال میشم .

oranoos
چهارشنبه 30 آذر 1390, 09:47 صبح
سلام
دوست عزیز من این کدرو امتحان کردم ولی نمی دونم مشکل کارم چیه که اس ام اس نمی فرسته کد خودم هم که با راهنمایی های این سایت تهیه کردم در تاپیک جدیدی گذاشتم( برای پیدا کردن مشکل کارم )میشه لطف کنید راهنمایی کنید تا مشکل کارم رو پیدا کنم.
با تشکر

mostafasamadi101
دوشنبه 17 بهمن 1390, 23:46 عصر
خيلي ممنون

amirzandi
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 10:33 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من دارم برنامه می نویسم که با gsm modem اس ام اس ارسال و دریافت کنم
حالا تونستم sms رو ارسال کنم هم فارسی هم انگلیسی اما می دونم که چندین نکته ریز داره که تو ارسال انبوه باید رعایت کنم
الان من می خوام بدونم که چطور از صحت ارسال اس ام اس مطلع بشم و بدونم اس ام اس در چه وضعیتی هست
من بعد از این که توسط at command دستورات رو می فرستم با پورت کام اما بعد از ارسال دستور هیچ مقدار روی پورت کام قرار نمی گیره که من چک کنم که چیزی ارسال شده یا نه ...
چطور باید بفهمم که ارسال شده یا نه و چطور باید اسم اس ها رو پشت سر هم بفرستم و همچنین چطور اسم اسم های دریافتی رو ببینم؟
ممنون از شما در ضمن خودم باید بنویسم dll نمی خام

ای ول که می خواهی خودت بنویسی ، اینجا آدم هر چی می گه ؛ همه سریع می گن از dll آماده استفاده کن....اینکه نشد کار که...

tooti98
سه شنبه 02 خرداد 1391, 21:08 عصر
سلام دوستان
من یه مشکل کوچولو با کامپوننت kylix دارم،اونم اینه که همه چیز درسته فقط بعضی مواقع، موقع ارسال با خظای
Err_PDU_Parameter
مواجه میشه.
آیا کسی از دوستان دلیل تولید این خطا رو میدونه
با تشکر

neegar
یک شنبه 07 خرداد 1391, 11:08 صبح
سلام،
برای ارسال sms فارسی فقط کافی اس که موقع ارسال unicode را true کنید .
Dim unicode As Boolean = True

farashah
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 20:34 عصر
با سلام.
من با c# از طریق گوشی sms می دم اما فقط انگلیسی رو درست می فرسته و فارسی به صورت علامت سوال میاد؟ا
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم.در ضمن این دستورم اضافه کردم نشد(at+cscs=utf-8)????

masood1352
دوشنبه 02 مرداد 1391, 23:11 عصر
سلام من با Kylix توی VB 6.0مشکل دارم و نمی تونم اس ام اس فارسی بفرستم و یا بگیرم . موقع دریافت علامت سوال میگیرم و موقع ارسال کاراکترهای عجیب و غریب. ولی با دموی اجرایی خودش که همراه باهاش توی کامپیوتر نصب میشه این مشکل پیش نمی یاد. اگر کسی بتونه کمک کنه ممنون می شم.

ali.habibi.c@gmail.com
سه شنبه 07 شهریور 1391, 09:37 صبح
سلام از کدینگ uft-8 و unicode استفاده کنید

sub send
Dim port As New SerialPort()
port.PortName = p_strPortName
'COM1
port.BaudRate = p_uBaudRate
'9600
port.DataBits = p_uDataBits
'8
port.StopBits = StopBits.One
'1
port.Parity = Parity.None
'None
port.ReadTimeout = p_uReadTimeout
'300
port.WriteTimeout = p_uWriteTimeout
'300
port.Encoding = Encoding.GetEncoding("utf-8")
AddHandler port.DataReceived, New SerialDataReceivedEventHandler(AddressOf port_DataReceived)
port.Open()
port.DtrEnable = True
port.RtsEnable = True
Dim recievedData As String = ExecCommand(port, "AT", 300, "No phone connected")
recievedData = ExecCommand(port, "AT+CSCS=""HEX""", 300, "Failed to set message format.")
recievedData = ExecCommand(port, "AT+CSMP=17,167,0,8", 300, "Failed to set message format.")
dim PhoneNo as string="+989151609707"
dim Message as string="سلام"
Dim recievedData As String = ExecCommand(port, "AT", 300, "No phone connected")
recievedData = ExecCommand(port, "AT+CMGF=1", 300, "Failed to set message format.")
Dim command As [String] = "AT+CMGS=""" & PhoneNo & """"
recievedData = ExecCommand(port, command, 300, "Failed to accept phoneNo")

Dim uni As New UnicodeEncoding()
Dim encodedBytes As Byte() = uni.GetBytes(Message)
Dim text As String = ""
For i As Integer = 0 To encodedBytes.Length - 1 Step 2
text += String.Format("{0:X2}", encodedBytes(i + 1)) & String.Format("{0:X2}", encodedBytes(i))
Next
command = text & Char.ConvertFromUtf32(26) & vbCr
recievedData = ExecCommand(port, command, 3000, "Failed to send message")
end sub
'---------------------------------------------------------------------------
Public Function ExecCommand(ByVal port As SerialPort, ByVal command As String, ByVal responseTimeout As Integer, ByVal errorMessage As String) As String
Try

port.DiscardOutBuffer()
port.DiscardInBuffer()
receiveNow.Reset()
port.Write(command & vbCr)

Dim input As String = ReadResponse(port, responseTimeout)
If (input.Length = 0) OrElse ((Not input.EndsWith(vbCr & vbLf & "> ")) AndAlso (Not input.EndsWith(vbCr & vbLf & "OK" & vbCr & vbLf))) Then
Throw New ApplicationException("No success message was received.")
End If
Return input
Catch ex As Exception
Throw ex
End Try
End Function

امتحان کردم کار میکنه !

araz_pashazadeh
دوشنبه 22 آبان 1391, 16:05 عصر
لطفا اگه از دوستان کسی ارسال اس ام اس کرده راهنمایی کنه.
حداقل اگه نمونه کدی داره که رجیستر شده و یا نیازی به این کار نداره را قرار بده.
همه نمونه کدها نیاز به فعال سازی دارن.

sasansara
چهارشنبه 06 دی 1391, 10:37 صبح
فرمان های AT برای همه مودم ها و موبایل ها یکسانه ؟

qwertyasd
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 21:29 عصر
سلام
مودم جی اس ام یکی از راهها هست ، با گوشی موبایل هم میشود فرستاد.

daivid_ d31r1
سه شنبه 06 خرداد 1393, 06:51 صبح
سلام
چطور میشه متن فارسی رو ارسال کرد
خیلی بهش نیاز دارم چون برنامم باید بتونه فارسی ارسال کنه از طریق خط ایرانسل و با gsm
اگه کسی دستوراتشو داره که بشه ارسال فارسی کنه ممنون ممیشم راهنماییم کنه
اگه کسی کدشو داره و بخاد هم هزینشو هم میدم
09394229249

artamiss
یک شنبه 18 مرداد 1394, 05:55 صبح
لينك گروه اندرويد در تلگرام

https://telegram.me/joinchat/036503bd001a8b5b106bd66819b8894f

partotelecom
چهارشنبه 08 مهر 1394, 10:53 صبح
خیلی راحته. پیچیدگی خاصی نداره .فقط قبلش حتما از نحوه کار gsm مودم و ماژول sim 300 و ... مطمئن شو.
بقیش دیگه مثل ارسال sms با تبلت (http://www.dgcatalog.com/2-tablet) و موبایل هستش دیگه
موفق باشی