PDA

View Full Version : کمک در رابطه با ارتباط با یک کامپیوتر دیگه از طریق اینترنت

Parsa_2006
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:48 عصر
سلام
من میخوام یه برنامه بنویسم که با داشتن Ip یک کامپیوتر در اینترنت به فایل هایی که اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشم اگه امکان داره منو راهنمایی کنید
با تشکر

Sub Zero
دوشنبه 26 آذر 1386, 22:09 عصر
برای اینکه شما بتونید از طریق اینترنت با یه کامپیوتر دیگه ارتباط داشته باشید نیاز به یک Ip Valid یا ای پی معتبر دارید . اگه تونستید این Ip رو گیر بیارید . ادامه بدید .

scorpion_man
سه شنبه 27 آذر 1386, 00:24 صبح
با سلام به دوست عزیز
درسته شما برای ارتباط نیاز به ip valid یا استاتیک دارید و برای دسترسی به فایلها یک سیستم از جایی دیگر نیاز به ip valid ندارید من اینطوری سخن دوستونو اصلاح میکنم شما نیاز به شناسوندن ip سرویس دهندتون به سرویس گیرنده دارید همون کاری که نرم افزارهای p2p دارن انجام میدن یعنی دوتا نرم افزار هستند که اولا منابعی که اجازه دسترسی رو دارن با اسامیشون ارسال میکنن و در صورت نیاز سرویس گیرنده این اطلاعات به صورت stream از طرف سرویس دهنده به سمت سرویس گیرنده broad cast میشه که یه پروسه پیچیده ای داره ولی میشه همونطوری که چند نرم افزارو مثال زدم
موفق باشید

Parsa_2006
سه شنبه 27 آذر 1386, 20:09 عصر
اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید

scorpion_man
پنج شنبه 29 آذر 1386, 01:34 صبح
اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید
با سلام به دوست عزیز
والا امکانش که هست ولی خیلی بحث مفصلی هست اگه میشه بگید کجاشو توضیح بدم
یه مثال میزنم تقریبا عین برنامه های chat که ip ها مبادله میشه و بعد از مبادله ip ها هر اطلاعاتی که ارسال میشه دقیقا میرسه به صاحب همون ip تقریبا شبیه این عمل میکنن با کمی تفاوت و پیچیدگی
موفق باشید

Ner'zhul Arthas
پنج شنبه 29 آذر 1386, 11:37 صبح
کدی برای نمونه ندارید که نشون بده چطور کار میکنن؟

Parsa_2006
جمعه 30 آذر 1386, 00:18 صبح
با سلام به دوست عزیز
والا امکانش که هست ولی خیلی بحث مفصلی هست اگه میشه بگید کجاشو توضیح بدم
یه مثال میزنم تقریبا عین برنامه های chat که ip ها مبادله میشه و بعد از مبادله ip ها هر اطلاعاتی که ارسال میشه دقیقا میرسه به صاحب همون ip تقریبا شبیه این عمل میکنن با کمی تفاوت و پیچیدگی
موفق باشید

ببینید من می خوام یه فایل رو از روی یک کامپیوتر در اینترنت که Ip اون رو دارم لود کنم اگه امکان داره من رو در این زمینه راهنمایی کنید

scorpion_man
جمعه 30 آذر 1386, 02:00 صبح
ببینید من می خوام یه فایل رو از روی یک کامپیوتر در اینترنت که Ip اون رو دارم لود کنم اگه امکان داره من رو در این زمینه راهنمایی کنید
با سلام خدمت دوست عزیز
شرمنده دوست عزیز تنها دونستن ip طرف مقابل کاری نمیکنه اگه این طوری بود همه اونوقت
هر جا می خواستن با ارسال یه فایل نفوذ می کردن و دنیا میریخت به هم دیگه
م تو صحبتهام عرض کردم بعد اینکه Ip رو دونستید باید تو کامپیوتر طرف مقابل هم یه برنامه نصب شده باشه که به پورت خاصی گوش بده یا به اصطلاح عمل listening (http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=listening&spell=1) رو انجام بده تا stream هایی که از طرف شما ارسال میشه بگیره و بریزه تو فایل کار زیاد راحتی نیست خیلی هم سخت نیست ولی از حوصله بحث خارج هست البته یه search تو اینترنت بزنید حتما پیدا خواهید کرد فعلا رو chat programing یه جستجو بکنید این برنامه ها در عین سادگی ایده های خوبی رو براتون میدن در ضمن میتونید کل سیستم ارسال و دریافت اطلاعات رو ازشون یاد بگیرید یه خورده تلاش بکنید حتما موفق میشید
موفق و پیروز باشید

Parsa_2006
شنبه 01 دی 1386, 12:22 عصر
ممنون از توضیح تون من با سوکت کار کردم بصورت شبکه محلی هم چت رو پیاده سازی کردم . می واستم بدونم این کار هم مثل همونه در ضمن من می خوام با استفاده از یک هاست این کار رو بکنم یعنی از روی یک سایت یک کامپیوتر که مثلا یک نرم افزار با اون مشخصاتی که گفتین روش نصبه رو کنترول کنم . اگه امکان داره در این مورد هم توضیح بدید
با تشکر

Parsa_2006
یک شنبه 02 دی 1386, 11:29 صبح
هیچکی منو دوست نداره

Parsa_2006
دوشنبه 03 دی 1386, 16:25 عصر
جون من یکی جواب منو بده یه ایده یه کمک کوچولو

scorpion_man
سه شنبه 04 دی 1386, 10:36 صبح
جون من یکی جواب منو بده یه ایده یه کمک کوچولو
با سلام دوست عزیز
من از شما پوزش می خوام که چند روزی من نبودم شرمنده
بله دوست عزیز دقیقا با socket ها میشه این کارو انجام داد ولی در مورد host باید عرض کنم فکر میکنم نمیشه البته تا حالا امتحان نکردم ولی 90% نمیشه به این خاطر که هاستها چون از Ip استاتیک یا valid استفاده میکنن ارتباط باهاشون خیلی راحته و بر روی چنین کامپیوترهایی بیشتر پرتها بسته شدن و فایروالهای پیشرفته ای دارند و احتمال ارسال اطلاعات بدون مجوز تقریبا 0 هست ولی در صورتی که مجوز این کارو داشته باشید یعنی کلمه عبور و نام کاربری valid داشته باشید میتونی عمل ftp انجام بدید عین برنامه های ftp که استفاده میشن البته در کامپوتر های شخصی به دلیل اینکه شما یه app دوسویه دارید و این app ها کار باز کردن پرت رو انجام میدن و اطلاعات از یکسو به سوی دیگر ارسال میشه این امکان وجود داره ودر غیر این صورت نیز احتمال ارسال اطلاعات تقریبا صفر هست و چون تو سرورها نیز شما امکان نصب app ی که بتونه اونجا برای شما پرتی رو باز کنه وجود نداره پس نمیشه این کارو انجام داد
موفق و پیروز باشید

vb_bmw
سه شنبه 04 دی 1386, 14:54 عصر
دوست من شما باید با استفاده از ریموتینگ و یا سوکت ها این کار رو انجام بدید!

scorpion_man
سه شنبه 04 دی 1386, 16:00 عصر
دوست من شما باید با استفاده از ریموتینگ و یا سوکت ها این کار رو انجام بدید!
با سلام به همه دوستان
خوب عزیز من ما داریم 20 پست رو همین socket ها بحث میکنیم
موفق باشید

Parsa_2006
پنج شنبه 06 دی 1386, 00:53 صبح
ممنونم از راهنمایی تون ولی منظورتون رو از ip valid نفهمیدم ببینید من یه هاست دارم که می خوام یهکسری عکس رو به صورت مرتب و در زمانهای مشخص روی اون کپی کنم در ضمن user و password اون رو هم دارم با توجه به این نکته هایی که گفتم اولا انجام اینکار با socket درسته دوما این کار امکان پذیر هست یا نه
با تشکر

scorpion_man
پنج شنبه 06 دی 1386, 01:54 صبح
ممنونم از راهنمایی تون ولی منظورتون رو از ip valid نفهمیدم ببینید من یه هاست دارم که می خوام یهکسری عکس رو به صورت مرتب و در زمانهای مشخص روی اون کپی کنم در ضمن user و password اون رو هم دارم با توجه به این نکته هایی که گفتم اولا انجام اینکار با socket درسته دوما این کار امکان پذیر هست یا نه
با تشکر
با سلام به همه دوستان
ببینید دوست عزیز هیچگاه برای رسیدن به جواب تنها یک راه وجود نداره بلکه ممکن راهی که شما پروژه رو پیش میبرید راه مناسب تری از راههای قبلی باشه و مطمئننا علم نیز با همین
اصلاحات داره پیش میره به هر حال راه شما بسار صحیحه و حتما جواب میده ولی بهترین راه نیست وقتی شما username و password رو دارید پس از پروتکل استاندارد Ftp استفاده کنید
که هم راحته هم استاندارده هم کارش همین ftp فایله البته این کار هم با socket ها به صورت programic انجام میشه ولی پروتکلش خیلی راحته
البته برای یافتن sample های نمونه میتونید تو google ّواژه Ftp programing .net رو بزنید که حتما چند صدتا نمونه برای شما پیدا خواهد کرد
موفق و پیروز باشید

Parsa_2006
پنج شنبه 06 دی 1386, 23:01 عصر
ببخشید باز مزاحم می شم
من یه برنامه server با vb.net نوشتم و یه برنامه Client با asp.net این برنامه ها روی کامپیوتر خودم یعنی localhost جواب می دن ولی وقتی upload می کنم دیگه جواب نمیده من این برنامه ها رو می ذارم اگه امکانش بود منو راهنمایی کنید در ضمن برنامه client روی سایت زیر upload کردم
www.shambayati-co.com

scorpion_man
پنج شنبه 06 دی 1386, 23:20 عصر
با سلام به همه دوستان
شرمنده من رو این سیستم .net ندارم و لی نیگاه میکنم در ضمن شما بر روی webserver ی که به صورت remote میتونید وصل بشید و یه فضا از سروری گرفتید نمی تونید به این صورت عمل کنید و راهش فقط نوشت برنامه با پروتکل ftp هست چون اولا شما نمیتونید برنامه رو رو سرور اجراء کنید و ثانیا فایروالها رو سرور امکان اتصال رو در صورت حتی اجراء برنامه نمیدن برای کار با web server فقط باید از پروتکل ftp استفاده کنید
موفق و پیروز باشید

Parsa_2006
پنج شنبه 06 دی 1386, 23:26 عصر
برای فرستادن فایل حق با شماست و ftp بهترین راه است ولی من به غیر از اون می خوام از روی سایت یکسری دستورات برای کامپیوتری که ip و port باز اون رو دارم بفرستم در این مورد چه پیشنهادی دارید

scorpion_man
پنج شنبه 06 دی 1386, 23:55 عصر
برای فرستادن فایل حق با شماست و ftp بهترین راه است ولی من به غیر از اون می خوام از روی سایت یکسری دستورات برای کامپیوتری که ip و port باز اون رو دارم بفرستم در این مورد چه پیشنهادی دارید

با سلام به دوست عزیز
من برنامه شما رو بررسی کردم البته یه مرور کلی
اتفاقا این سوال برا من پیش اومد که قراره اینا چیکار بکنن چون برا کار قبلی اصلا هدف نمیخوند
ولی الان که پست شما رو دیدم متوجه شدم که میخواد چیکار بکنه
راستش من تا حالا چنین کاری نکردم و احتمال زیاد با این برنامه نشه یعنی 90% چون گفتم پرکسی ها اجازه اتصال به این صورت رو نمیدن حتی تو کامپیوترهای شبکه داخلی اگه یه پرکسی روشن باشه اجازه اتصال رو نخواهد داد یا حداقل ایرادی رو شبکه اتفاق میفته که باید حتما ip gateway رو ست کنی این کاری هم که شما می خواهید انجام بدید چند تا راه داره اولیش استفاده از ip valid هست اینم که به درد نمی خوره ولی راه ساده ترش استفاده از web service هاست یعنی شما همین برنامه سروری که نوشتی باید تغییر بدی به جای listen کردن پرت کافیه با پرید زمانی مشخص web service رو صدا بزنه که اگه دستوری رو سرور ثبت شده باشه بگیره البته چند تا پرت هستند که رو webserver ها برای کارهای چت بازن میشه از اونا هم استفاده کرد البته این راه قبلی خلی ساده هست 3 سوته میشه ترتیبشو داد این به نظر من راحتترین راهه
موفق و پیروز باشید

scorpion_man
جمعه 07 دی 1386, 00:11 صبح
با سلام دوباره
یه راه بهتری هم به نظرم رسید که البته سخته و برا خودش یه پروژه ای هست اونم استفاده از flash هست برنامه ای که خیلی از برنامه نویسای دنیا یا حداقل ایران اصلا بهش اهمیت نمیدن در حالی که برا خودش یه webserver یه که رو client اجراء میشه دقیقا همین کارو yahoo یه سالی هست انجام داده که میتونی از طریق website به yahoo chat وصل بشی این به همون صورته که همون برنامه flash yahoo داره رو کامپیوتر کلاینت به صورت یک desktop app عمل میکنه action script های flash کلاسهای خیلی خوبی برا این اتصالات دارن کلاس socket هم براشون تعریف شده بالاخره همون طور که گفتم برا خودش یه webserver هست و میتونه همه کار رو کلاینت انجام بده
موفق و پیروز باشید

scorpion_man
جمعه 07 دی 1386, 00:23 صبح
یه لینکم برا همون کار پیدا کردم البته یه نگاه کلی انداختم ولی ربط داره میتونی خودتم رو google سرچ کنی
http://dagblastit.com/java/sockets.html
اینم یه لینک تو سایت adobe که مسائل security این کارو بررسی کرده
http://www.adobe.com/support/flash/action_scripts/actionscript_dictionary/actionscript_dictionary860.html
بازم هستند تقریبا وقتی search میکنی 1,740,000 مطلب پیدا میکنه که حتما 100 تا مطلب مفید مشه در آورد

Parsa_2006
جمعه 07 دی 1386, 16:52 عصر
دوست عزیز ممنون اگه بتونید منو در رابطه با webserver راهنمایی کنید ممنون می شم

scorpion_man
شنبه 08 دی 1386, 15:11 عصر
دوست عزیز ممنون اگه بتونید منو در رابطه با webserver راهنمایی کنید ممنون می شم
با سلام به همه دوستان
در مورد چیه webserver راهنمایی کنم اگه منظورتون پست بالاست منظورم این بود که میتونه روی کامپیوتر کلاینت خودش به عنوان یک سرویس دهنده عمل کنه همون طور که webserver میتونه سرویسهایی رو ارائه بده
موفق و پیروز باشید

rezarss
سه شنبه 13 بهمن 1388, 15:21 عصر
با سلام به همه عزيزان
من يه مشكلي داشتم و فكر كنم فقط در اينجا مي تونم اونو حل كنم.
من مي خوام برنامه اي بنويسم كه بتونه با استفاده از اينترنت, محتويات يه فايل txt رو از يه سايت) يا يه كامپيوتر با داشتن ip(بخونه و نمايش بده.
بايد چي كار كنم؟
البته من اين برنامه رو مي خوام براي موبايل سيمبين بنويسم با استفاده از mshell.
ممنون از همه ي شما.

paladin
شنبه 15 اسفند 1388, 21:12 عصر
ببخشید میشه یه توضیح هم به من بدید : من میخوام به یک بانک اطلاعاتی تویه کامپیوتر دیگه وصل بشم . طبق روال شبکه ساده باید ادرس کامپیوتر سرور رو داخل برنامه کلاینت بدی تا وصل بشه . ایا این راه برای اتصال از طریق اینترنت هم ممکنه ؟

vof.ir
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 01:13 صبح
سلام به همه دوستان
مشکلی که من هم دارم این هست که وقتی که کلاینت ها آی پی ولید ندارند
ما با داشتن آی پی آی اس پی آن ها و همچنین آی پی آن ها چه جوری میتونیم دیتا را انتقال بدهیم. فرض کنیم که یک واسطه با آی پی ولید هم موجود هست
یکی از دوستان میگفت دوای این درد .net remoting هست
من میخوام بدونم چه جوری میتونم این کار را انجام بدهم
متشکرم