PDA

View Full Version : اشکال در نصب بسته های RPM

بمب منطقی
چهارشنبه 28 آذر 1386, 22:24 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم این بخش:

مشخصات سیستم مورد نظر :
Operation System : Fedora Core 5
CPU Technology : Intel 686
Kernel Version : 2.6.15

بسته های مورد نظر:
1- OpenMosix-Kernel-2.6.15-openmosixBeta.i386.rpm
2- OpenMosix-Kernel-2.6.15-openmosixBeta.i686.rpm

جریان از این قراره که من دو تا بسته بالا رو (هر کدوم به حجم 95.5MB) بعد از دانلود از اینترنت (سایت sourceforge.net)هر چه قدر سعی می کنم نصب کنم نتونستم. و Error زیر رو میده:

Unable to verify open mosix....
تو قسمت Detail پیغام هم می نویسه :
Package openmosix.... is not signed

جریان چیه.من که دیگه درمونده شدم.هم ماله 386 رو امتحان کردم هم 686 رو که دیگه بهونه ای نداشته باشه(هرچند که نباید به این موضوع گیر بده چون CPU من 686 هست)

oxygenws
پنج شنبه 29 آذر 1386, 01:18 صبح
زیاد یادم نیست اما...
force کن، احتمالا مشکلت حل میشه.

Inprise
پنج شنبه 29 آذر 1386, 02:37 صبح
فایل etc/yum.conf/ رو باز کن و گزینه gpgcheck رو 0 کن که هیچ وقت امضا رو بررسی نکنه . به این شرط که همیشه بسته هات رو از مخازن و محلهای مطمئن بگیری .

بمب منطقی
پنج شنبه 29 آذر 1386, 14:02 عصر
فایل etc/yum.conf/ رو باز کن و گزینه gpgcheck رو 0 کن که هیچ وقت امضا رو بررسی نکنه . به این شرط که همیشه بسته هات رو از مخازن و محلهای مطمئن بگیری .

وای! جواب داد!!! یه دنیا ممنون.
جریان این امضاء چیه؟و اینکه میگین بسته ها رو باید از محلهای مطمئن بگیرم؟!
خوب سایت Sourceforge.net اونقدرها هم فکر نکنم ناشناخته باشه، طوری که بسته های سایت رسمی OpenMosix تو این URL قرار گرفته!

زیاد یادم نیست اما...
force کن، احتمالا مشکلت حل میشه.

تو اینترنت هرچی سرچ زدم چیزی در مورد Force پیدا نکردم که مرتبط به این موضوع باشه.اگه حوصله داشتین یه کم در موردش توضیح بدین.

Inprise
پنج شنبه 29 آذر 1386, 15:52 عصر
برای اینکه کاربر مطمئن باشه محتویات یه بسته دستکاری نشده و واقعی هست خیی وقتها اون بسته رو امضا میکنن ( اینجا مثلا با gpg ) و بعد امضاش رو هم همراهش منتشر میکنن . برنامه های مدیریت بسته قبل از نصب بسته اول امضا رو تولید میکنن و مقایسه میکنن و ...

حالا مشکل تو این بوده که بسته هات امضا نشده بوده . به هر دلیل . اگر خودت به محلی که ازش داونلود میکنی مطمئن هستی و حاضری ریسک احتمالی هک شدن مخازنش و دستکاری شدن باینری ها و ... رو هم قبول کنی دیگه این امضا خیلی مهم نیست . نصب کن

بمب منطقی
پنج شنبه 29 آذر 1386, 23:21 عصر
از راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم.این پست رو هم حل شده میزنم.