PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد شبکه بین لینوکس و ماشین مجازی

tux-world
دوشنبه 03 دی 1386, 10:01 صبح
سلام . اگه این تاپیک تکراری باشه ببخشید چون چیزی در موردش پیدا نکردم :خجالت:
من ویندوز ایکس پی رو تو ویژال باکس نصب کردم و تو تنظیماتش Network manager گزینه NAT رو انتخاب کردم و تنظیمات شبکه خود لینوکس رو هم رو 192.168.0.1 ست کردم .
ویندوز مجازی send و resive رو دریافت می کنه یعنی چراغهای علامت شبکه رو تسک بار روشن و خاموش میشه و نشون میده که پاکتهایی ارسال و دریافت میکنه ولی تو my network place ویندوز نمی تونم به شاخه های share شده لینوکس دسترسی داشته باشم .
یادمه ویژوال باکس به فایل resolv.conf خطا می گرفت فایل رو که باز کردم خالی بود . میشه در این رابطه کمکم کنید ؟ :خجالت:

Inprise
دوشنبه 03 دی 1386, 10:25 صبح
IP رو لازم نیست بدی از DHCPش میگیره . قاعدتا اگر بتونی از لینوکس ویندوزت رو پینگ کنی میتونی Share هاش رو هم ببینی و resolve و غیره هم نیاز نداره

tux-world
دوشنبه 03 دی 1386, 10:50 صبح
چطوری از لینوکس ویندوز رو پینگ کنم ؟ یه کم برام گنگ هستش چون اون ویندوز مجازیه .
ویندوز مجازی به صورت dhcp و یا دادن IP به هر دو صورت باز هم نتونستم کاری بکنم

Inprise
دوشنبه 03 دی 1386, 10:58 صبح
مجازی یعنی چی ؟ VB یک کارت شبکه داخل ویندوز و یکی داخل لینوکس برات تعریف کرده . وقتی NAT رو فعال میکنی یک IP‌ به میهمان میده و یک IP به میزبان . باید از هر دو طرف بتونی اون یکی رو پینگ کنی . اگه شد یعنی اتصال برقرار هست ، بقیه اش کاری نداره

ICEMAN
دوشنبه 03 دی 1386, 12:33 عصر
IP رو لازم نیست بدی از DHCPش میگیره . قاعدتا اگر بتونی از لینوکس ویندوزت رو پینگ کنی میتونی Share هاش رو هم ببینی و resolve و غیره هم نیاز نداره
سلام ...
اگه بتونی Ping کنی اصلا دلیل بر تونستن دیدن Share ها نیست .
برای اینکه بتونی از پوروتکل Netbios استفاده کنی و وارد Workgroup ویندوز بشی باید Samba کار کنی

Inprise
دوشنبه 03 دی 1386, 16:34 عصر
نه . Samba برای ارائه سرویس هست نه استفاده از اون و دیدن اشتراک ها . وجود smb client کافی هست که دیگه این روزها روی همه دیسترو ها هست بنابراین وجود دسترسی شبکه ای برای دیدن اشتراکها کافیه .

tux-world
دوشنبه 03 دی 1386, 17:10 عصر
مجازی یعنی چی ؟ VB یک کارت شبکه داخل ویندوز و یکی داخل لینوکس برات تعریف کرده . وقتی NAT رو فعال میکنی یک IP‌ به میهمان میده و یک IP به میزبان . باید از هر دو طرف بتونی اون یکی رو پینگ کنی . اگه شد یعنی اتصال برقرار هست ، بقیه اش کاری نداره
Vmware-Workstation سرعتش به نسب ویژوال باکس پایین بود برای همین ازش استفاده نکردم. الان راحت با اینترنتی که تو لینوکس دارم می تونم از داخل ویندوز ازش استفاده کنم ولی هنوز نتونستم شاخه های به اشتراک گذاری شده ویندوز رو تو لینوکس ببینم .
IP کارت شبکه که ویژوال باکس داده 10.0.2.15 هستش ولی از داخل لینوکس پینگ نمیشه و شاخه های به اشتراک گذاری شده لینوکس هم داخل ویندوز نمایش داده نمیشه ولی گفتم راحت از اینترنت میشه استفاده کرد:متفکر:

Ali_ix
دوشنبه 03 دی 1386, 18:43 عصر
Vmware-Workstation سرعتش به نسب ویژوال باکس پایین بود برای همین ازش استفاده نکردم. الان راحت با اینترنتی که تو لینوکس دارم می تونم از داخل ویندوز ازش استفاده کنم ولی هنوز نتونستم شاخه های به اشتراک گذاری شده ویندوز رو تو لینوکس ببینم .
IP کارت شبکه که ویژوال باکس داده 10.0.2.15 هستش ولی از داخل لینوکس پینگ نمیشه و شاخه های به اشتراک گذاری شده لینوکس هم داخل ویندوز نمایش داده نمیشه ولی گفتم راحت از اینترنت میشه استفاده کرد:متفکر:
virtualbox کمی فرق میکنه. روی سیستم عامل میزبان (اینجا لینوکس) به طور پیش فرض interfaceی درست نمیکنه. اگر خودتون بخواید راههایی هست یک شبه bridgeی ایجاد بشه و از داخل لینوکس (میزبان) بتونید میهمان (ویندوز) رو ببینید.

برای مطالعه:
http://samiux.wordpress.com/2007/07/11/bridge-network-interface-on-virtualbox/
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=346185

Inprise
دوشنبه 03 دی 1386, 20:26 عصر
روی سیستم عامل میزبان (اینجا لینوکس) به طور پیش فرض interfaceی درست نمیکنه. اگر خودتون بخواید راههایی هست یک شبه bridgeی ایجاد بشه و از داخل لینوکس (میزبان) بتونید میهمان (ویندوز) رو ببینید.درست میکنه . با نام vbox که در واقع یه جور TAP هست . اول قسمت Networking راهنماش رو بخون .

کارت شبکه که ویژوال باکس داده 10.0.2.15 هستش ولی از داخل لینوکس پینگ نمیشه و شاخه های به اشتراک گذاری شده لینوکس هم داخل ویندوز نمایش داده نمیشه ولی گفتم راحت از اینترنت میشه استفاده کرداین یعنی یه اتصال NAT ایجاد کردی ولی به رابط کارت شبکه لینوکست IP ای نداده . که نمیدونم چرا ولی میتونی بجای NAT گزینهء Host Interface رو انتخاب کنی و خودت IP ها رو دستی بدی . من الان اینطوری دارم Share های لینوکسم رو روی ویندوز میبینم . بالعکسشم فرقی نمیکنه

-

Vmware-Workstation سرعتش به نسب ویژوال باکس پایین بود برای همین ازش استفاده نکردمVmware Player رو تست کن . نمیشه باهاش چیزی ساخت اما خیلی سریع هست . تنها علتی که من از vb استفاده میکنم اینه که روی لینوکسهام از کرنل خودم استفاده میکنم و نمیشه براش ماژول شبکهء Vmware رو بسازم و اگر میشد از vb استفاده نمیکردم چون هنوز خیلی مونده که بشه بهش اتکاء کرد . اگر کامپیوتر خوبی داشته باشی Vmware چیز خوب و سریعی است و اصلا اینطوری نیست که vb لزوما ازش سریعتر باشه و ... . apt-get install vmware-player و خلاص . مگر اینکه بخواهی خودت Image هاتو بسازی که چاره ای جز استفاده از Workstation اش نیست . ولی میتونی باز بعد از ساختن سیستم عاملت با Workstation از Player برای اجراش استفاده کنی . در کل مهمترین مزیت vb روی لینوکس این هستش که از ماژول TAP لینوکس برای Networking استفاده میکنه و به ساختن اون درایور کذائی و ...مثل Vmware برای شبکه نیازی نیست و اگر لینوکست TAP و tun رو ساپورت کنه همه چیز حله

tux-world
جمعه 07 دی 1386, 15:50 عصر
الان که از پلیر اون استفاده می کنم از سرعتش بسیار بسیار راضی هستم . دستت درد نکنه ولی الان وقتی می خوام از ویندوز شاخه های لینوکس رو ببینم یوزر پس می خاد که یوزر و رمز خودم رو دادم باز قبول نمی کنه. چیکارش کنم ؟

Ali_ix
جمعه 07 دی 1386, 16:09 عصر
الان که از پلیر اون استفاده می کنم از سرعتش بسیار بسیار راضی هستم . دستت درد نکنه ولی الان وقتی می خوام از ویندوز شاخه های لینوکس رو ببینم یوزر پس می خاد که یوزر و رمز خودم رو دادم باز قبول نمی کنه. چیکارش کنم ؟
داخل لینوکست با دستور smbpasswd یک یوزر بساز و استفاده کن.