PDA

View Full Version : راهکارهای اساسی در لود سریع وب سایت

amirebm
دوشنبه 03 دی 1386, 11:35 صبح
با سلام

دوستان عزیز ,میخوایم تو این تاپیک کلیه راهکارها و ترفند هایی رو که میشه به کار برد تا

صفحه وب سایتمان سریع تر لود میشرو بررسی و دسته بندی کنیم.

اهمیت این موضوع از این جهت است که عوامل زیادی توی این مسئله دخیل هستن و

هر کسی تو زمینه حرفه ای خودش میتونه به این مسئله کمک کنه.

از همه میخوام که از هر جهتی که فکرمیکنن , نظر بدن!

sanaz_s
پنج شنبه 06 دی 1386, 09:41 صبح
در این مطلب، برخی راهکارهای سرعت بخشیدن در لود وب سایت را ، توسط جانت بیلی، طراح وب حرفه یی و مشهورانگلیسی بررسی شده است:

بهترین روشها را برای کاهش حجم صفحات وب خود انتخاب کنید. برای کاهش حجم صفحات وب، شما باید درمرحله ی اول به بهینه سازی حجم تصاویر صفحه ی خودتان فکر کنید.بهترین روش برای بهینه سازی حجم تصاویر که بخش عمده ی سایتهای اینترنتی را تشکیل میدهند نیز استفاده از روشهای هر یا ویرایشگر تصویری است که شمااز آن استفاده می کنید. بیشتر ها هم مانند برای کاهش سایز تصاویر و بهینه سازی آنها جهت استفاده در وب روشهای خوب و مناسبی را پیشنهادمی دهند. اگر هم از ویرایشگر تصویر مناسبی استفاده نمی کنید یا با آنها آشنانیستید، روی اینترنت، در گوگل و به خصوص در سایت www.download.com (http://www.download.com/) که مرکز دریافت نرم افزارهای جدید یا قدیمی اینترنتی است، جستجو کنید و این عبارات را که هر کدام نرم افزارهای قوی بهینه سازی حجم تصویر هستند،نمایید: [Image Editor Free Online GIF Optimizer Free Online JPG Optimizer اگر هم در استفاده از این نرم افزارهامشکلی دارید، در اینترنت برروی نام دوست من، تریشا کوپرا (Trish Cupra) جست و جوکنید و ایمیل بزنید. وی به رایگان به سوالات مختلف شما پاسخ خواهدداد. جلوه های ویژه ی اینترنتی web special effects بسیاری از طراحان وب، با خیال اینکه اضافه کردن انیمشنهای شلوغ یا به اصلاح Transition به صفحات وبشان هنگامی که از یک مطلب به مطلب دیگر یا از یک صفحه به صفحه ی دیگر می روید، جذابیت و هیجان می افزاید، به خصوص در نرم افزار Front page ، با افزودن کدهای DHTML special effects ضمن اینکه حجم صفحات را بالا می برند، که حتی حجم زیادی از بازدیدکنندگان خود رافراری می دهند! در این مقاله، من سعی کردم با ارایه‌ ی راهکارهای عملی، شما را در برطرف کردن برخی از مشکلات رایج طراحی وب سایتهای اینترنتی یاری کنم. مشکلاتی که خودم نیز بسیار با آنها مواجه بودم و تنها با گذشت زمان توانستم حلشان کنم. شما نیز اگر باز با مشکل برخورد کردید، می توانید ضمن مراجعه به پایگاههای آموزشی اینترنتی، مشکلات خود را به راحتی حل کنید

m.hamidreza
پنج شنبه 06 دی 1386, 17:33 عصر
توی بحث Design و گرافیک مطالب پست sanaz_s رو باید لحاظ کرد . کلا حجم صفحه تون رو باید Minimum کنید . توی وب سایت های داینامیک بهینه بودن طراحی دیتابیس، بهینه بودن پرس و جو هایی که از db گرفته میشه و کنترل هایی که برای برقراری ارتباط با db استفاده میشن مهمه ! همچنین کیفیت و جزئیات فنی سروری که شما خدمات هاست و دامنه و db رو هم میده مهمه . مقاله راجع به Performance برنامه های تحت وب زیاد هست میتونید جستجو کنید تو Google ! :لبخندساده:

oxygenws
پنج شنبه 06 دی 1386, 17:36 عصر
یه مطلب بد و اشتباه پیشتر در لینک زیر شروع شده.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87716