PDA

View Full Version : نصب برنامه برای یوزر خاص

tux-world
جمعه 07 دی 1386, 14:26 عصر
سلام . تو لینوکس این کار رو میشه کرد که یه برنامه فقط برای یه یوزر خاص نصب و اجرا بشه ؟
مثلا برای استفاده از vmware-player باید workstation حذف بشه و نمیشه که همیشه هی اینستال و آن اینستال کرد در هر دو حالت به هر دوش به صورت مستقل نیاز دارم . کلا همچین چیزی ممکنه ؟:متفکر:

Inprise
جمعه 07 دی 1386, 14:33 عصر
مگه همراه Workstation ای که نصب کردی Player نبود ؟ قاعدتا باید باشه .

-

نصب کردن یک برنامه برای یک کاربر ممکنه اما کاملا به برنامه بستگی داره و یه روش خیلی کلی وجود نداره .

tux-world
جمعه 07 دی 1386, 15:46 عصر
سلام . چرا اینپرایز جان ولی سرعتش بسیار کند تر از vmplayer هستش . یعنی پلیر رو دانلود و می خام نصب کنم به همراه استیشن .

Inprise
جمعه 07 دی 1386, 21:06 عصر
من Workstation‌رو نصب کردم ، همراهش Player هم نصب شد ( در همان پکیج هست ) و هیچ مشکل خاصی نبود . فکر میکنم یا داری دو تا نسخه ناسازگار از اینها رو نصب میکنی یا یه مشکلی یه جای دیگه هست ...

tux-world
جمعه 07 دی 1386, 23:33 عصر
نه عزیز ! بذار واضح تر بگم.
من می خوام هم نسخه استیشن داشته باشم که همراه پیلر هست و هم اینکه نسخه پیلر جدا که ارائه شده . در واقع دو تا میشن یکی به همراه خود استیشن و یکی هم جدا .
اونی که جدا دانلود و نصب کردم سرعتش بسیار عالی هستش ولی برای اینکه دوباره یه ویژال دیگه بسازم نیاز هستش که استشن نصب باشه ولی وقتی که می خوام این کار رو بکنم باید نسخه پلیر جدا که دانلود کردم رو پاک کنم . در هر صورت نمیشه هر دوش رو داشته باشم . هم استیشن به همراه پلیر و هم پلیر جدا.

Inprise
جمعه 07 دی 1386, 23:37 عصر
این تفاوت سرعتی که میگی رو من ندیدم . پس این جواب من به معنی تائید حرفت نیست . ولی بهر حال : پیام خطائی که میده چیه ؟ چطور میخواهی نصب کنی که به مشکل برمیخوری ؟

tux-world
شنبه 08 دی 1386, 13:19 عصر
راستش رو بخوایی از نظر سرعت تفاوت بسیاری داره.
در مورد خطا اینکه وقتی می خوام پلیر جدایی که دانلود کردم رو نصب کنم می خوام work station رو حذف کنه و تا حذف نشه نصب نمیشه

Inprise
شنبه 08 دی 1386, 14:38 عصر
اگر داری با apt میگیری و نصب میکنی و نمیذاره ، میتونی deb اش رو داونلود کنی و خودت دستی بازش کنی و فایلهای باینری اش رو بریزی تو یه دایرکتوری دیگه و اجرا کنی . نتیجه اش رو بگو

tux-world
شنبه 08 دی 1386, 16:50 عصر
درواقع من فایل deb اون رو دارم. تو نصب منظورتون هستش که دایرکتوری دیگه رو انتخاب کنم یا فایل رو اکسترکت کنم و ... ؟؟؟

Inprise
شنبه 08 دی 1386, 19:19 عصر
با یه آرشیو منیجر بازش کن و فقط فایلهای اجرائیش رو کپی کن تو یه شاخهء اختیاری و مجوزشون رو درست کن و دسترسی اجرا کن