PDA

View Full Version : رمز گذاری روی فایلها،فوری

golpoo
یک شنبه 07 تیر 1383, 23:02 عصر
سلام
فایلهایی دارم با پسوند jpg,gif,png برنامه ای باید بنویسم که این فایلها را از حافظه خوانده و با استفاده از یک تابع(این تابع تعریف شده) رمز گذاری نماید.
فایلها باید به بلوک های 16 بیتی تبدیل شده سپس تابع رمز روی آنها اعمال شود...بعد از اینکه فایل مورد نظر را از حافظه با opendialog انتخاب میکنم چکاری باید انجام دهم؟؟

امیر-نا
دوشنبه 08 تیر 1383, 01:05 صبح
با سلام

بعد از اینکه فایل مورد نظر را از حافظه با opendialog انتخاب میکنم چکاری باید انجام دهم؟؟

فکر کنم منظور شما از رمز کردن تغیر بایت های کد های عکس ها باشه مثلا ممکنه همه بایت هارا یک واحد شیفت دهید یا با عددی جمع کنید.
در پاسکال یه تابعی بود به نام blockread و blockwrite نمی دونم معادل اونا توی دلفی چیه کا با اونها یک بلوک از یک فایل رو می خوندیم و هر کاری می خواستیم انجام میدادیم.

امیر :موافق:

hr110
دوشنبه 08 تیر 1383, 07:02 صبح
با سلام
این سایت بخشی با نام رمز نگاری داده ها (Cryptography) دارد که با مطالعه مقالاتی که ارائه شده است مفاهیم اولیه رمزنگاری را فرا گرفته و در برخی موارد نیز راه حلهایی برای این موارد ذکر شده است.

میتی دات نت
یک شنبه 01 شهریور 1383, 08:52 صبح
به نام خدا

اول بگم که : بابا هیکل این مدیر سایتمون دیگه منو کشته :shock:

بعدش هم بخورم هیکل کسی رو که بتونه فایل مورد نظر را از حافظه با opendialog انتخاب کنه :P

البته ناراحت نشو ما هم یک زمونهایی آرایه رو تو متغیر integer می ریختیم ولی نمودنم چرا ERROR می داد :wink:

hr110
یک شنبه 01 شهریور 1383, 14:10 عصر
به نام خدا
بنام خدا این طوریه

اول بگم که : بابا هیکل این مدیر سایتمون دیگه منو کشته :shock:
بگو ما شاالله

بعدش هم بخورم هیکل کسی رو که بتونه فایل مورد نظر را از حافظه با opendialog انتخاب کنه :P
این خوشمزه بازیها رو برای خودت نیگه دار، اینجا یک سایت علمی است، اگر بازهم تکرار بشه ای دی شما قفل خواهد شد

البته ناراحت نشو ما هم یک زمونهایی آرایه رو تو متغیر integer می ریختیم ولی نمودنم چرا ERROR می داد
از آدمی که به این شکل وارد سایت شده بعید هم نیست :گیج:

_alish_
یک شنبه 01 شهریور 1383, 14:16 عصر
آقا حجت ما هم هیکل نشون بدیم :wink:
بابا برش دار دیگه می خواهیم بیایم تو تاپیک که شما چیزی نوشتید می ترسیم
آقا میتی یک چیز بگو دیگه

میتی دات نت
یک شنبه 01 شهریور 1383, 14:32 عصر
بابا ای دی قفل کن :shock:
بابا مدیر :o
بابا اینکاره :roll:
بابا دارنده یک سایت علمی :!: