PDA

View Full Version : کمک در رابطه با ارتباط بین دو کامپیوتر در اینترنت

Parsa_2006
سه شنبه 11 دی 1386, 00:40 صبح
سلام
من با استفاده از socket دو برنامه کلاینت سرور نوشتم که برنامه کلاینت تصویر رو از وبکم می گیره و برای برنامه سرور می فرسته و همچنین برنامه سرور یکسری دستور رو برای برنامه کلاینت میفرسته این برنامه بصورت localhost و تحت شبکه جواب میده ولی تحت شبکه اینترنت جواب نمی ده اگه امکان داره دوستان منو در این ضمینه راهنمایی کنند :متفکر::متفکر:

Parsa_2006
سه شنبه 11 دی 1386, 02:02 صبح
:گریه::گریه::گریه::گریه::نارا ت::ناراحت::ناراحت:

Reza Safa
جمعه 14 دی 1386, 09:56 صبح
از اون مشکلهای عجیب
میخواستم بگم که ip internet بدست آوردی

raravaice
جمعه 14 دی 1386, 10:28 صبح
سلام

برای ارتباط مستقیم نقطه به نقطه IP باید VALID و STATIC باشه اگر نداری باید یه سرور رو واسط در نظر بگیری مثل یاهو Google talk یا هر مسینجر دیگه که سرور های خودشون واسط بین کاربران.

موفق باشی

Parsa_2006
دوشنبه 17 دی 1386, 16:16 عصر
]ممنون از راهنمایی تون ولی چرا باید حتما ip static باشه و چطوری می شه از سرور واسط یاهو استفاده کرد؟ امکان اینکه از hoste خودم استفاده کنم نیست ؟

raravaice
دوشنبه 17 دی 1386, 16:44 عصر
سلام

منظور من استفاده از سرور واسط یاهو یه مثال بود.شما حتما باید از هاست خود استفاده کنی و اونو واسط قرار بدی.
علت static بودن ip به جهت راحتی کاره که لازم نباشه با هر بار تغییر ip شما هم ip برنامت رو تغییر بدی مگر از نام استفاده کنی که اینجوری مشکل حل میشه ولی حتما باید ولید باشه.

Hassan_Emperor
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 20:52 عصر
سلام نیازی به ip valid نیست با یه برنامه ساده ip sacner میشه این کار رو انجام بدین
که ip خودتون رو از 0 تا 255 اسکن کنه اگه دقت کرده باشید وقتی به اینترنت کانکت میشید ip شما فقط 3 رقم آخر تغییر میکنه مثلا 255.178.213.139 دفعه بعدش میشه 255.178.213.215

handvbnet
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 22:00 عصر
منم این مشکل رو دارم . اما من سورس از یجا برداشتم اما IP localhost کار می کنه . اما وقتی میام با یکی از بچه ها تست کنم وصل نمیشه .. چرا؟

visual_sadegh
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 07:41 صبح
سلام نیازی به ip valid نیست با یه برنامه ساده ip sacner میشه این کار رو انجام بدین
که ip خودتون رو از 0 تا 255 اسکن کنه اگه دقت کرده باشید وقتی به اینترنت کانکت میشید ip شما فقط 3 رقم آخر تغییر میکنه مثلا 255.178.213.139 دفعه بعدش میشه 255.178.213.215
دوست عزیز منظور از آی پی ولید اینه که اون آی پی رو روترها در اینترنت بشناسند، اکثر آی اس پی ها در ایران آی پی ولید رو به کاربرا نمیدن، و آی پی ولید رو به جاهای دیگه می فروشند، یکی از دوستان می گفت که آی اس پی ها به ازای هر پهنای باند 256 هشت تا آی پی ولید می گیرن ،یا اگر هم بدن داینامیک هست یعنی با هربار کانکت شدن رنجش عوض میشه،
حالا اگه آی پی شما ولیده ولی static نیست می تونی با ثبت نام در سایت هایی که خدمات رایگان دی ان اس می دن ثبت نام کنی و یک اسم بگیری و بجای استفاده از آی پی همون اسمو بدی ولی همونطور که گفتم حتما آی پی باید معتبر باشه،
درغیر ایصورت همانطور که دوستمون گفت باید از یک سرور به عنوان واسطه استفاده کنی،همون کاری که یاهو و گوگل و ..انجام میدن